VII Dni Tatrzańskie

Autor zdjęcia: Grzegorz Szarek / Portal Tatrzański


Termin 23.10.2020 - 25.10.2020

Październikowe Dni Tatrzańskie, które kończą sezon letni w Tatrach, stają się powoli tradycją dla tatrzańskich turystów. Na naszej imprezie poznasz świetnych ludzi, którzy jak Ty kochają Tatry. To oczywiście nie koniec atrakcji! Przede wszystkim wysłuchasz dwóch świetnych prelekcji. Tym razem naszymi prelegentami będą:

Andrzej Marcisz - można śmiało powiedzieć, że to już jedna z legend Tatr, bowiem zdobył on wszystkie nazwane szczyty, turnie itd. Tatr Wysokich. Swój projekt po wielu latach ukończył w 2019 roku. Wspina się latem i zimą, od dziesięcioleci, zatem tatrzańskie ściany zna jak własną kieszeń. Opowie nam o swoim projekcie oraz podzieli się wieloma przepięknymi, tatrzańskimi widokami jak i historiami.

Ludwik Wilczyński - międzynarodowy przewodnik IVBV oraz Prezes PSPW (stowarzyszenia zrzeszającego przewodników IVBV). Zna góry praktycznie całego świata. Ostoja spokoju oraz niezastąpiona studnia wiedzy. Opowie Wam o bezpieczeństwie w górach, na co zwrócić uwagę oraz jak przygotować się do wyprawy. Oczywiście z chęcią odpowie na wszelkie nurtujące Was pytania.

Oczywiście prelekcje to nie wszystko! Na Dniach Tatrzańskich nie zabraknie imprezy tanecznej z zespołem Śtuderanci, wspólnego ogniska z kiełbaskami oraz oczywiście górskich wycieczek z przewodnikami! VII Dni Tatrzańskie to idealne zakończenie sezonu!

 

Cena: 429,00 PLN

Cena zawiera: dwa noclegi z wyżywieniem (śniadanie oraz obiadokolacja), transport na wycieczki, bilety do TPN, wycieczki z przewodnikiem, udział w prelekcjach, imprezie z kapelą, ognisko z kiełbaskami, dostęp do barku z trunkami w trakcie imprezy

Miejsce noclegu: Dom Wycieczkowy Teresa, ul. Harenda 27a (tuż obok wyciągu narciarskiego, www.teresa-zakopane.pl)

 

WYCIECZKA DLA DZIECI I DOROSŁYCH!

 

Program VII Dni Tatrzańskich:

 

23.10.2020:

Meldunek od godziny 14:00 do godziny 16:30 (program VII Dni Tatrzańskich będzie także do pobrania w recepcji). Przy meldunku każdy uczestnik dostaje imienny identyfikator oraz opaskę na rękę, które są niezbędne, aby wejść na prelekcję lub udać się na wycieczkę!
17:00 – obiadokolacja
18:00 – otwarcie szałasu 
19:00 - rozpoczęcie VII Dni Tatrzańskich w szałasie
19:30 – 21:00 – prelekcja Ludwika Wilczyńskiego
21:30 – impreza z kapelą góralską Śtuderanci (kapela gra do godziny 1:30) do dyspozycji w trakcie imprezy będzie także barek z trunkami

 

24.10.2020:

6:30 – śniadanie
7:20 – zbiórka przed pensjonatem i wyjazd busami na wycieczkę
Tego dnia podzielimy się na dwie grupy, każdy będzie mógł wybrać wycieczkę wedle własnych umiejętności, czy kondycji.


Wariant I (grupa kondycyjnie mocniejsza, tempo marszu żwawe)
Dolina Kościeliska – Ciemniak - Dolina Kościeliska (w przypadku dobrej formy zejdziemy inną trasą do schroniska na Hali Ornak). Udamy się na Czerwone Wierchy, skąd roztacza się przepiękna panorama na Tatry Wysokie i Zachodnie. Przewodnik opowie dokładnie to co widać, jak i historie związane z odwiedzanym miejscem. Będzie to fascynująca wycieczka na której zdobędziesz dużo wiedzy!

Długość trasy: 13 km

Czas przejścia: 8h (nie zawiera przerw, z przerwami około 9h)

Suma podejść: 1223 metrów

Suma zejść: 1223 metrów

Najwyższy punkt: Ciemniak 2096 m n.p.m.

 

Wariant II (grupa bardziej rekreacyjna, spokojne tempo marszu)
Kuźnice – Hala Gąsienicowa - Czarny Staw Gąsienicowy - Hala Gąsienicowa - Kuźnice. Udamy się nad jeden z najpiękniejszych tatrzańskich stawów. Panaroma stąd zachwyci dosłownie każdego! Po drodze nie zabraknie oczywiście fascynujących historii odwiedzanych miejsc.

Długość trasy: 12,5 km

Czas przejścia: 5,5h (nie zawiera przerw, z przerwami około 7h)

Suma podejść: 822 metrów

Suma zejść: 822 metrów

Najwyższy punkt: Czarny Staw 1628 m n.p.m.


18:00 – obiadokolacja
19:00 – otwarcie szałasu
19:30 - spotkanie w sali wykładowej, krótkie podsumowanie dnia oraz informacje odnośnie dalszych planów VII Dni Tatrzańskich
19:45 – 21:15 – Prelekcja Andrzeja Marcisza
21:30 – ognisko oraz integracja

 

25.10.2020:

8:00 – Śniadanie
8:40 – zbiórka na sali wykładowej – pożegnanie z VII Dniami Tatrzańskimi
8:55 – zbiórka przed pensjonatem i wyjście w góry z Przewodnikami Tatrzańskimi.

Tego dnia udamy się na rekreacyjną wycieczkę krajoznawczą, a naszym celem będzie Wielki Kopieniec oraz Nosal. Wycieczka dosłownie dla każdego! 

Długość trasy: 8 km

Czas przejścia: 3,5h (nie zawiera przerw, z przerwami około 4,5h)

Suma podejść: 559 metrów

Suma zejść: 642 metrów

Najwyższy punkt: Wielki Kopieniec 1328 m n.p.m.

 

Do dyspozycji uczestników VII Dni Tatrzańskich będzie prawdziwy, drewniany szałas góralski – to właśnie tam odbywać się będą wszelkie atrakcje dostępne na miejscu, tj. rozpoczęcie Dni Tatrzańskich, prelekcje, oraz zakończenie VII Dni Tatrzańskich. Impreza z kapelą odbędzie się na sali jadalnej w pensjonacie. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy będzie mógł wyspać się wedle uznania lub bawić do białego rana bez przeszkadzania innym uczestnikom. Szałas znajduje się dosłownie kilka metrów od wejścia do Pensjonatu. Na miejscu znajdują się także inne atrakcje, np. stół bilardowy, stół do tenisa czy plac zabaw dla dzieci. Każdy uczestnik wyjazdu ma także do dyspozycji duży, bezpłatny parking dla samochodów.

 

Przypominamy, że VII Dni Tatrzańskie to impreza zamknięta, na którą wstęp mają tylko i wyłącznie osoby wcześniej zapisane i opłacone. Nie sprzedajemy osobno wejściówek na prelekcje czy pakietów bez noclegów. Każdy uczestnik dostaje imienny identyfikator, który upoważnia go do wejścia na prelekcję oraz opaskę na rękę, która upoważnia do wycieczek zawartych w programie.

UWAGA! WYBIERAJĄC OPCJĘ ZA 429 ZŁ KUPUJESZ NOCLEGI DO NIEDZIELI. JEŻELI CHCESZ ZOSTAĆ DZIEŃ DŁUŻEJ PROSIMY OD RAZU WYKUPIĆ PAKIET Z NOCLEGIEM I ŚNIADANIEM DO PONIEDZIAŁKU.

NA MIEJSCU NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI PRZEDŁUŻENIA SWOJEGO POBYTU!

Preferencje odnośnie przydziału pokoi prosimy wpisywać w polu "uwagi" w formularzu rejestracyjnym.
Informujemy, że nie posiadamy pokoi jednoosobowych.

Zapraszamy na VII Dni Tatrzańskie! Do zobaczenia w październiku!

Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek