Wycieczka nad Czarny Staw Gąsienicowy zimą

Autor zdjęcia: Ewelina Matyja


Termin 09.02.2019

Zapisz się!

Masz już dość czekania na Tatry do wakacji? Już teraz zasmakuj w zimowej górskiej przygodzie! Nie obawiaj się ruszyć na zimową wędrówkę - pod opieką przewodnika możesz czuć się bezpiecznie i spokojnie poznawać tajniki zastosowania sprzętu zimowego w praktyce. Razem z nami zdobądź swoje pierwsze doświadczenia w turystyce górskiej zimą i ciesz się Tatrami przez cały rok! Poznaj Tatry z zupełnie innej strony i zakochaj się w zimowych wyprawach górskich!

Pierwszy raz w Tatrach zimą to proste wycieczki, na których zapoznasz się z realiami wędrówki po zaśnieżonych górach. Zimowa turystyka to zupełnie inna bajka niż wędrowanie latem. Udział w wycieczce będzie zatem nowym doświadczeniem i odkrywaniem piękna Tatr zimą. Celem naszej wycieczki będzie Hala Gąsienicowa oraz Czarny Staw Gąsienicowy. To przepiękne miejsca, które zimą nabierają wyjątkowego uroku. Podczas wycieczki zdobędziesz wiedzę o zagrożeniach, które mogą wystąpić zimą, dowiesz się jak planować zimowe wycieczki i jaki sprzęt na nie zabrać, poznasz zasady poruszania się po TPN podczas najchłodniejszej pory roku, a przede wszystkim przeżyjesz świetną przygodę pod okiem licencjonowanego fachowca! 

Dlaczego warto wybrać się na tego typu wycieczkę?

- Zobaczysz co tak naprawdę oznaczają góry zimą, że pojęcie szlaku turystycznego w przypadku dużej ilości śniegu całkowicie zmienia znaczenia.

- Zapoznasz się z zagrożeniami zimowymi, Przewodnik opowie o śniegu, lawinach itd.

- Dowiesz się jak planować wycieczkę zimą

- Zapoznasz się z przepisami zimowego poruszania się po TPN

- Dowiesz się jaki sprzęt ze sobą zabrać na jaką wycieczkę i dlaczego jest to takie ważne

- I najważniejsze – przeżyjesz świetną przygodę pod okiem licencjonowanego fachowca :) Zachęcamy Cię do zadawania pytań, nie krępuj się tylko korzystaj z wyjazdu jak najwięcej!

Stopień trudności / uwagi techniczne

Specjalnie dla naszych klientów zrobiliśmy specjalną skalę, dzięki której możesz ocenić czy powinieneś wybrać się na daną wycieczkę.
Oceniamy: wymagania fizyczne, trudności techniczne oraz doświadczenie, które jest niezbędne na daną trasę.
 
Dla tej wycieczki została stworzona następująca ocena (niezależnie od wariantu, który wybierzesz):
 
Trudności techniczne: Bardzo łatwo - wycieczka dla każdego, nie wymaga doświadczenia.
 
Wymagana kondycja: Amator – sprzed biurka w góry, niewielka lub zerowa aktywność fizyczna w mieście. Na wycieczkach oznaczonych jako amator poradzą sobie nawet osoby, które mają problemy na podejściach.
 
Poziom doświadczenia: Pierwszy raz w Tatrach – wycieczka nie wymaga żadnego dotychczasowego doświadczenia.

Plan wycieczki

Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 8:00, miejsce zbiórki to stacja BP koło Ronda imienia Jana Pawła II (tzw. Rondo Kuźnickie). Dalej udajemy się na nogach (lub podjeżdżamy busem – koszt 3 zł) do Kuźnic i udajemy się na nasz szlak. W przypadku dużego zagrożenia lawinowego wycieczka odbędzie się tylko do Murowańca, a zaczynać się będzie w Brzezinach – jednak jeżeli tak by się stało to Przewodnik wcześniej o tym poinformuje.

Cena: 69 zł/osoba 

Cena dla członków Klubu Tatrzańskiego: 62 zł (Przy rejestracji na wycieczkę należy w polu "Uwagi" podać numer Karty Członkowskiej. Jest to warunkiem niezbędnym do uznania rabatu!)

W obydwu przypadkach wymagana jest wpłata pełnej kwoty do 5 dni od dokonania zapisu.

Cena zawiera: opiekę Przewodnika, nie zawiera sprzętu! Wycieczki nie wymagają jednak specjalistycznego sprzętu zimowego, jednak w przypadku oblodzenia niezbędne mogą okazać się raczki. Jeżeli jeszcze ich nie masz, a zapisałeś się na naszą wycieczkę i opłaciłeś ją, możesz nabyć je z rabatem 25% w naszym sklepie. Wystarczy, że napiszesz do nas na wycieczki@portaltatrzanski.pl, a my już załatwimy resztę.
 
Co ze sobą zabrać:
 
• Plecak około 20 litrów (oczywiście może być większy)
• Termos z ciepłym napojem
• Rękawiczki (najlepiej nieprzemakalne)
• Czapkę
• Chustę 8w1 (może posłużyć jako dodatkowy szalik czy kominiarkę)
• Kijki trekkingowe (nie są niezbędne, ale naprawdę bardzo pomocne)
• Zimowy ubiór górski (buty trekkingowe, ciepłe skarpety, koszulkę termoaktywną, polar, kurtkę od wiatru, getry, spodnie)
• Ochraniacze na buty (tzw. stuptuty) – zabiegają wpadaniu śniegu do butów
• Raczki (UWAGA! Raczki w przypadku oblodzenia są niezbędne! Jeżeli ich nie masz, a zapisałeś się i opłaciłeś wycieczkę możesz kupić wybrany model u nas z rabatem 25% - posiadamy raczki już od 45 zł). Wystarczy, że napiszesz do nas na wycieczki@portaltatrzanski.pl lub zadzwonisz pod numer 534 77 21 31, z chęcią pomożemy. W mailu organizacyjnym dostaniesz także informację przypominają o tym.

W przypadku rezerwacji miejsc dla więcej niż jednej osoby prosimy o wypełnienie formularza osobno dla każdego uczestnika!

Zapisz się! Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek