Wycieczka na Kasprowy Wierch zimą

Autor zdjęcia: Ewelina Matyja


Termin 17.02.2019

Zapisz się!

Wycieczka na Kasprowy Wierch to idealne rozwiązanie, aby zacząć swoją przygodę z zimowym wędrowaniem po Tatrach. Zobaczysz z czym to się je i jak bardzo zmieniają się góry o tej porze roku. Tak naprawdę to ze znanych Ci letnich ścieżek pozostają już tylko nazwy. Udamy się do bardzo uroczej Doliny Gąsienicowej, a następnie na Kasprowy Wierch, aby przez Myślenickie Turnie zejść do Kuźnic. Przepiękne widoki na Tatry Wysokie oraz Zachodnie, dużo praktycznych informacji na temat zimowego wędrowania oraz fachowa opieka Przewodnika – to wszystko czeka na Ciebie!

Dlaczego warto wybrać się na tego typu wycieczkę?

- Zobaczysz przepiękną Halę Gąsienicową, która zimą ma jeszcze więcej uroku

- Zapoznasz się z zimowym wędrowaniem, zobaczysz że szlak turystyczny, który biegnie tutaj latem zupełnie zmienia swój przebieg zimą

- I najważniejsze – przeżyjesz świetną przygodę pod okiem licencjonowanego fachowca :) Zachęcamy Cię do zadawania pytań, nie krępuj się tylko korzystaj z wyjazdu jak najwięcej!

Stopień trudności / uwagi techniczne

Wycieczka na Kasprowy Wierch zalicza się do dość łatwych celów na początek przygody z zimowymi Tatrami. Wymaga jednak chociaż przeciętnej kondycji, a im lepsza – tym lepiej dla Ciebie. Aby się zapisać nie musisz posiadać wcześniej doświadczenia.

Plan wycieczki

6:00 - spotkanie z przewodnikiem na stacji BP przy Rondzie im. Jana Pawła II (tzw. Rondo Kuźnickie)
Podejście do Kuźnic (lub wjazd busem – koszt 3 zł od osoby), a następnie na Halę Gąsienicową. Przerwa na śniadanie i dalszy wymarsz na Kasprowy Wierch. W zależności od warunków zejście przez Myślenickie Turnie, lub powrót tą samą drogą.

Cena: 199 zł (cena zawiera opiekę przewodnika oraz wypożyczenie raków na czas wycieczki)

Cena dla członków Klubu Tatrzańskiego: 179 zł (Przy rejestracji na wycieczkę należy w polu "Uwagi" podać numer Karty Członkowskiej. Jest to warunkiem niezbędnym do uznania rabatu!)

W obydwu przypadkach wymagana jest wpłata pełnej kwoty do 5 dni od dokonania zapisu.

Co ze sobą zabrać:

• Plecak minimum 25 litrów

• Termos z ciepłym napojem

• Rękawiczki (najlepiej nieprzemakalne)

• Czapkę

• Chustę 8w1 (może posłużyć jako dodatkowy szalik czy kominiarkę)

• Kijki trekkingowe (nie są niezbędne, ale naprawdę bardzo pomocne)

• Zimowy ubiór górski (buty trekkingowe, ciepłe skarpety, koszulkę termoaktywną, polar, kurtkę od wiatru, getry, spodnie)

• Ochraniacze na buty (tzw. stuptuty) – zabiegają wpadaniu śniegu do butów, o ile będzie śnieg.

• Czołówkę (jeżeli posiadasz, nie ma potrzeby kupowania na wycieczkę)

W przypadku rezerwacji miejsc dla więcej niż jednej osoby prosimy o wypełnienie formularza osobno dla każdego uczestnika!

Zapisz się! Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek