Wycieczka na Babią Górę zimą

Autor zdjęcia: Marta Remiorz


Termin 16.03.2019

Zapisz się!

Masz ochotę na przepiękną turę w Beskidzie Żywieckim? Lubisz podziwiać przepiękne widoki i pasjonują Cię górskie przygody? Zapraszamy Cię na wyjątkową wycieczkę na Babią Górę z przewodnikiem! To idealna wycieczka, aby rozpocząć przygodę z zimowym wędrowaniem i dowiedzieć się z czym tak naprawdę się to je!

Opis miejsca

Babia Góra (1725 m) jest najwyższym szczytem Beskidów i drugim z kolei wierzchołkiem na liście korony szczytów Polski. To miejsce zdecydowanie warte zobaczenia. Ze szczytu można podziwiać niezwykle bogatą panoramę, a wśród widzianych szczytów, znajdziemy nawet wierzchołki Tatr. W dodatku szlak, którym będziesz tam wędrować, jest jednym z najpiękniejszych w całych Beskidach. 

Dlaczego warto wybrać się na tego typu wycieczkę?

- Zobaczysz co tak naprawdę oznaczają góry zimą, że pojęcie szlaku turystycznego w przypadku dużej ilości śniegu całkowicie zmienia znaczenia.

- Zapoznasz się z zagrożeniami zimowymi.

- Dowiesz się o ważnych elementach planowania zimowej wyprawy.

- I najważniejsze – przeżyjesz świetną przygodę pod okiem licencjonowanego fachowca :) Zachęcamy Cię do zadawania pytań, nie krępuj się tylko korzystaj z wyjazdu jak najwięcej!

Stopień trudności / uwagi techniczne

Trudności techniczne: Łatwo - wycieczka wymaga niewielkiego doświadczenia górskiego, także dla osób bez doświadczenia, ale chociaż o przeciętnej sprawności

Wymagana kondycja: Początkujący – lekkie doświadczenie w górach, brak problemów z pokonywaniem przewyższeń. Wycieczki oznaczone jako „początkujący” przeznaczone są także dla sprawnych osób bez doświadczenia.

Poziom doświadczenia: Kilka razy w górach – nawet niewielkie doświadczenie jest wskazane, jednak nie jest niezbędne. Jeżeli masz dobrą formę, poradzisz sobie.

Plan wycieczki

8:00 – spotkanie z przewodnikiem na parkingu na Przełęczy Krowiarki
-wejście na Babią Górę
-zejście do Schroniska w Markowych Szczawianach
-powrót na Przełęcz Krowiarki

Cena: 99 zł/osoba

Cena dla członków Klubu Tatrzańskiego: 89 zł (Przy rejestracji na wycieczkę należy w polu "Uwagi" podać numer Karty Członkowskiej. Jest to warunkiem niezbędnym do uznania rabatu!)

W obydwu przypadkach wymagana jest wpłata pełnej kwoty do 5 dni od dokonania zapisu.

Uwagi

Cena zawiera opiekę uprawionego Przewodnika. Nie zawiera raczków, które mogą być niezbędne! Możesz zakupić je u nas z rabatem 25% jeżeli jeszcze nie posiadasz. Mamy raczki już od 45 złotych.

Co ze sobą zabrać:
• Plecak minimum 20 litrów
• Termos z ciepłym napojem
• Rękawiczki (najlepiej nieprzemakalne)
• Czapkę
• Chustę 8w1 (może posłużyć jako dodatkowy szalik czy kominiarkę)
• Kijki trekkingowe (nie są niezbędne, ale naprawdę bardzo pomocne)
• Zimowy ubiór górski (buty trekkingowe, ciepłe skarpety, koszulkę termoaktywną, polar, kurtkę od wiatru, getry, spodnie)
• Ochraniacze na buty (tzw. stuptuty) – zabiegają wpadaniu śniegu do butów, o ile będzie śnieg.
• Raczki (UWAGA! Raczki w przypadku oblodzenia są niezbędne! Jeżeli ich nie masz, a zapisałeś się i opłaciłeś wycieczkę możesz kupić wybrany model u nas z rabatem 25% - posiadamy raczki już od 45 zł). Wystarczy, że napiszesz do nas na sklep@portaltatrzanski.pl lub zadzwonisz pod numer 534 77 21 31, z chęcią pomożemy. W mailu organizacyjnym dostaniesz także informację przypominają o tym.

W przypadku rezerwacji miejsc dla więcej niż jednej osoby prosimy o wypełnienie formularza osobno dla każdego uczestnika!

Zapisz się! Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek