Zimowy Obóz Wędrowny po Bieszczadach

Autor zdjęcia: matie14 / fotolia.pl


Termin 06.02.2019 - 10.02.2019

Zapisz się!

Zawsze marzyłeś o zimowej górskiej przygodzie, ale nie wiedziałeś jak się do tego zabrać? A może po prostu brakowało Ci kompanów? Zapraszamy Cię na Zimowe Obozy Wędrowne po Bieszczadach, gdzie zobaczysz czym tak naprawdę jest zima, ujrzysz puste szlaki oraz schroniska, a na miejscu poznasz prawdziwych górskich miłośników, którym nie straszne są surowe, zimowe warunki. Dowiesz się także jakie są zimowe zagrożenia gór, oraz jak ich unikać, aby wycieczka była przyjemnością, a nie śmiertelną pułapką.

Opis:

Zimowy Obóz Wędrowny po Bieszczadach to idealny pomysł, aby rozpocząć przygodę z zimą, czy po prosty poznać nowe miejsca. Dowiesz się wielu ciekawych rzeczy o samej zimie w górach, poznasz świetnych ludzi, ale przede wszystkim odwiedzisz wiele fascynujących miejsc. W planach mamy same bieszczadzkie klasyki, takie jak – Tarnica, Połonina Wetlińska, Caryńska, Szeroki Wierch czy Wielka Rawka. To miejsca, które po prostu musisz odwiedzić, aby poczuć to o co chodzi w Bieszczadach – ich dziki klimat, który rozkochał w sobie już tak wiele osób. 

Dlaczego warto wybrać się na Obóz Wędrowny po Bieszczadach?

- Zobaczysz, co tak naprawdę oznaczają góry zimą i przekonasz się, że pojęcie szlaku turystycznego w przypadku dużej ilości śniegu całkowicie zmienia znaczenie.

- Zapoznasz się z zagrożeniami zimowymi.

- Dowiesz się o ważnych elementach planowania zimowej wyprawy.

- Będziemy rozmawiać o planowaniu wycieczki zimą, dowiesz się wielu ciekawych i niezbędnych rzeczy. 

- Dowiesz się, jaki sprzęt ze sobą zabrać na dany rodzaj wycieczki i dlaczego jest to takie ważne.

- I najważniejsze – przeżyjesz świetną przygodę pod okiem licencjonowanego fachowca :) Zachęcamy Cię do zadawania pytań, nie krępuj się tylko korzystaj z wyjazdu jak najwięcej!

Stopień trudności / uwagi techniczne

Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy specjalną skalę, dzięki której możesz ocenić, czy powinieneś wybrać się na daną wycieczkę. Oceniamy: wymagania fizyczne, trudności techniczne oraz doświadczenie, które jest niezbędne na daną trasę.

Dla tej wycieczki została stworzona następująca ocena (niezależnie od wariantu, który wybierzesz):

Trudności techniczne: Łatwo – wycieczka wymaga niewielkiego doświadczenia górskiego, także dla osób bez doświadczenia, ale o przynajmniej przeciętnej sprawności.

Wymagana kondycja: Początkujący – lekkie doświadczenie w górach, brak problemów z pokonywaniem przewyższeń. Wycieczki oznaczone jako „początkujący” przeznaczone są także dla sprawnych osób bez doświadczenia.

Poziom doświadczenia: Kilka razy w górach – nawet niewielkie doświadczenie jest wskazane, jednak nie jest niezbędne. Jeżeli masz dobrą formę, poradzisz sobie.

Plan obozu

Dzień 1

Spotkanie wieczorem z Przewodnikiem w Schronisku Pod Wysoką Połoniną. Godzina dojazdu we własnym zakresie, nie ma sztywnych ram. Równie dobrze można dojechać drugiego dnia rano, bowiem dzień pierwszy zarezerwowany jest na dojazd. Osobom bez własnego pojazdu zdecydowanie polecamy dojechać na miejsce noclegu właśnie dnia pierwszego.

Dzień 2

7:00 – spotkanie z Przewodnikiem w Wetlinie pod sklepem ABC (dotyczy osób, które nie dojeżdżają dzień wcześniej, reszta spotka się z Przewodnikiem w schronisku).

Trasa: Wetlina - Przeł. Orłowicza - Osadzki Wierch - Chatka Puchatka

Dzień 3 

Wschód słońca na Połoninie Wetlińskiej, a następnie śniadanie.

Trasa: Chatka Puchatka - Berehy Górne - Połonina Caryńska - Ustrzyki G.

Dzień 4 

Trasa: Ustrzyki Górne - Szeroki Wierch - Tarnica - Wołosate (przez Halicz lub wprost w dół, zależnie od warunków i kondycji). Uwaga tego dnia idziemy na lekko!

Przejazd na Przeł. Wyżniańską wynajętym busem, nocleg w Bacówce PTTK Pod Małą Rawką

Dzień 5

Bacówka - Wielka Rawka - Dział – Wetlina (koniec około godziny 15)

UWAGA!

Prosimy pamiętać, że Obóz to chodzenie po górach zimą, na którą ogromny wpływ ma pogoda. Pogoda, której nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Ze względów bezpieczeństwa cele górskie mogą być zmienione w trakcie trwania obozu. 

Cena: 599 zł 

Cena dla członków Klubu Tatrzańskiego: 569 zł (Przy rejestracji na wycieczkę należy w polu "Uwagi" podać numer Karty Członkowskiej. Jest to warunkiem niezbędnym do uznania rabatu!)

W obydwu przypadkach wymagana jest wpłata zadatku w wysokości 300 zł do 5 dni od dokonania zapisu. Drugą ratę należy wpłacić 21 dni przed terminem wydarzenia.

Cena zawiera: opiekę uprawnionego Przewodnika Beskidzkiego, dużą dawkę wiedzy oraz humoru

Cena nie zawiera: noclegów (od 20 do 50 zł), wyżywienia oraz wynajmu busa na miejscu (kilka złotych od osoby). Ewentualnego wypożyczenia rakiet śnieżnych o ile będzie bardzo dużo śniegu (w takim przypadku rakiety będą niezbędne do sprawnego przemieszczania się).

Noclegi: Nocujemy w schroniskach oraz Pensjonatach na naszej trasie

Co ze sobą zabrać:

• Plecak minimum 35 litrów (najlepiej około 45-50 litrów)

• Termos z ciepłym napojem

• Rękawiczki (najlepiej dwie pary – jedne grube i nieprzemakalne, drugie cieńsze)

• Czapkę (najlepiej dwie sztuki)

• Chustę 8w1 (może posłużyć jako dodatkowy szalik czy kominiarkę)

• Kijki trekkingowe (są naprawdę bardzo przydatne!)

• Zimowy ubiór górski (buty trekkingowe, ciepłe skarpety, koszulkę termoaktywną, polar, kurtkę od wiatru, getry, spodnie). Jeżeli posiadasz kurtkę puchową koniecznie ją weź!

• Ochraniacze na buty (tzw. stuptuty) – zabiegają wpadaniu śniegu do butów

• Okulary 

• Czołówkę

• Mapę 

• Coś do pisania oraz zeszyt

• Krem z filtrem

• Śpiwór oraz matę do spania

Pamiętaj, aby zabrać więcej ciepłych ubrań w góry! Bardzo przydatna jest kurtka puchowa, która naprawdę daje bardzo dużo ciepła!

W przypadku rezerwacji miejsc dla więcej niż jednej osoby prosimy o wypełnienie formularza osobno dla każdego uczestnika!

Zapisz się! Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek