Letni Obóz Wędrowny po Bieszczadach

Autor zdjęcia: Portal Tatrzański


Termin 07.09.2021 - 12.09.2021

Bieszczadzki Obóz Wędrowny to przygoda dla prawdziwych łowców wrażeń! Podczas tej wycieczki przeżyjesz niezapomniane chwile, poznasz ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie gór oraz poczujesz prawdziwy klimat Bieszczadów! Brzmi zachęcająco? Oczywiście, że tak! Pod okiem Przewodnika zapoznasz się także z otaczającą Cię panoramą, przyrodą i historią. Obóz w Bieszczadach to pięć dni pełnych wrażeń, które będziesz wspominał jeszcze długo po zakończeniu wakacji.

Opis Obozu:

Najwyższy szczyt Bieszczadów na terytorium Polski to Tarnica – 1346 m n.p.m. Masywy Tarnicy, Wielkiej Rawki, Połoniny Wetlińskiej i Caryńskiej obejmuje Bieszczadzki Park Narodowy. Można tu podziwiać niezwykłej urody i rozległości panoramy. Spod schroniska na Połoninie Wetlińskiej wzrok sięga po szczyty Tatr. Ogromne, puste przestrzenie połonin, falujące na wietrze morza traw – wszystko to sprawia, że Bieszczady mają niepowtarzalny, fantastyczny klimat. Brzmi dobrze? Oczywiście, że tak – dlatego nie czekaj jak ktoś inny zajmie Twoje miejsce!

Dlaczego warto wybrać się na Letni Obóz Wędrowny po Bieszczadach?

- Poznasz Bieszczady, jedne z najpiękniejszych i najbardziej dzikich gór.

- Poznasz tutejszą kulturę, która jest naprawdę interesująca.

- Zapoznasz się z fascynującymi historiami.

- Zobaczysz przepiękną górską przyrodę.

- Odwiedzisz przepiękne i najwyższe szczyty Bieszczadów.

- I najważniejsze – przeżyjesz świetną przygodę pod okiem licencjonowanego fachowca! Zachęcamy Cię do zadawania pytań, nie krępuj się i korzystaj jak najwięcej!

Stopień trudności wycieczki:

Wycieczka przeznaczona jest dla każdego, na trasie nie napotkamy trudności technicznych, jednak przed startem należy zadbać o kondycję. Trochę podejść nas czeka, dlatego nie wmawiaj sobie, że to tylko Bieszczady.


Plan wycieczki:

Dzień 1

Tego dnia po prostu udajemy się w Bieszczady. Każdy uczestnik ma zarezerwowany nocleg w miejscu, gdzie kolejnego dnia spotykamy się z przewodnikiem. Meldunek możliwy będzie od godziny 14:00. Miejscem naszego noclegu będzie Przystanek Smerek w Wetlinie.

Dzień 2

9:00 – spotkanie z przewodnikie

Tego dnia ruszymy na Smerek oraz Połoninę Wetlińską.

Trasa: Kalnica - Smerek - Połonina Wetlińska (Chatka Puchatka) - Przełęcz Wyżniańska - Schronisko pod Małą Rawką (nocleg) 

Długość trasy:  16,5 km

Czas przejścia: 6h (nie zawiera przerw, z przerwami około 7,5h)

Suma podejść: 920 metrów

Suma zejść: 787 metrów

Najwyższy punkt: Osadzki Wierch 1253 m n.p.m.

 

Dzień 3

Trasę tego dnia pokonamy na lekko, bowiem bagaże będzie można zostawić w schronisku.

Trasa: Schronisko pod Małą Rawką - przejazd busem do Wetliny - Rabia Skała - Czertez - Krzemieniec - Wielka Rawka - Mała Rawka - Schronisko pod Mała Rawką (nocleg)

Długość trasy: 22,5 km

Czas przejścia: 8h (nie zawiera przerw, z przerwami około 10h)

Suma podejść: 1441 metrów

Suma zejść: 1178 metrów

Najwyższy punkt: Wielka Rawka 1307 m n.p.m.

Dzień 4

Trasa: poranny przejazd busem do Ustrzyk Górnych - Szeroki Wierch - Tarnica - Wołosate - Ustrzyki Górne (nocleg w Zajeździe pod Caryńską)

Długość trasy: 12,5 km

Czas przejścia: 5h (nie zawiera przerw, z przerwami około 6h)

Suma podejść: 662 metrów

Suma zejść: 743 metrów

Najwyższy punkt: Tarnica 1346 m n.p.m.

Dzień 5

Tego dnia także udamy się na lekko

Trasa: przejazd do Mucznego - Bukowe Berdo - Halicz - Wołosate - Ustrzyki Górne (nocleg w Zajeździe pod Caryńską)

Czas przejścia: 6,5h (nie zawiera przerw, z przerwami około 8h)

Suma podejść: 916 metrów

Suma zejść: 897 metrów

Najwyższy punkt: Halicz 1333 m n.p.m.

Dzień 6

Ostatni dzień jest względnie krótki, tak aby każdy mógł na spokojnie wrócić do domu. To będzie miły odpoczynek po poprzednich, intensywnych dniach. 

Trasa: Ustrzyki Górne – Połonina Caryńska (przejście całości) - zejście do drogi i przejazd do Kalnicy - zakończenie Obozu

Długość trasy: 8,8 km

Czas przejścia: 3,5h (nie zawiera przerw, z przerwami około 5h)

Suma podejść: 667 metrów

Suma zejść: 585 metrów

Najwyższy punkt: Połonina Caryńska 1273 m n.p.m.


Ilość uczestników: 9

Cena: 699 zł/osoba + 350 zł/osoba noclegi

Cena dla członków Klubu Tatrzańskiego: 659 zł/osoba (nie wiesz czym jest Klub? Chciałbyś dołączyć i korzystać ze zniżek? Wejdź na portaltatrzanski.pl/klub) Przy zapisie na wycieczkę należy w polu "Uwagi" podać numer Karty Członkowskiej.

Cena zawiera: noclegi, usługę przewodnicką, opiekę przewodnika

Cena nie zawiera: wyżywienia, przejazdów busami na miejscu

W ciągu czterech dni od zapisu wpłacamy 300 zł zadatku, na 3 tygodnie przed terminem dopłacamy 749 zł, Członkowie Klubu Tatrzańskiego 709 zł za noclegi. 

 

OBAWIASZ SIĘ UTRATY PIENIĘDZY Z PRZYCZYN LOSOWYCH? WYKUP UBEZPIECZNIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI!

 

Informacje o noclegu: 

Przystanek Smerek: śpimy w pokojach wieloosobowych, tylko dla naszej grupy. Łazienka znajduje się na korytarzu, brak sklepów czy aptek w najbliższej okolicy. W pensjonacie znajduje się kuchnia, można bez obaw zamówić pyszne śniadanie oraz obiad po podróży za niewielkie pieniądze. Płatność gotówką.

Schronisko pod Małą Rawką: śpimy w pokojach wieloosobowych, tylko dla naszej grupy. Łazienka znajduje się na korytarzu, brak sklepów czy aptek w najbliższej okolicy. W schronisku znajduje się kuchnia, można także zamówić pyszne posiłki. Lepiej mieć gotówkę.

Zajazd pod Caryńską: na koniec mamy dla Was wysoki standard, będzie można dobrze wypocząć. Komfortowe, kameralne pokoje z łazienkami. W obiekcie znajduje się także ceniona restauracja, można płacić kartą. Pod nosem będzie także sklep spożywczy. Jak na Bieszczady, to prawdziwe luksusy!

Potrzebne wyposażenie

- Plecak minimum 35 litrów (przy planie żywienia się w schroniskach), 50/60 litrów przy planie noszenia jedzenia ze sobą (nie zalecamy jednak noszenia pożywienia, poza energetycznymi rzeczami na szlak! Żywienie się w schronisku jest względnie niedrogie, a noszenie kartusza, kuchenki i puszek przez całą trasę może być naprawdę wykańczające)

- Opcjonalnie śpiwór (ale nie jest konieczny, można dobrać pościel na miejscu)

- Buty na zmianę do schroniska (polecamy klapki, prosimy nie brać zapasowych adidasów czy butów trekkingowych. Jako zapsowe obuwie najlepiej radzą sobie klapki/japonki pod prysznic)

- Buty trekkingowe (wystarczy jedna para, latem preferowane są niskie, jednak zabierz takie w jakich czujesz się lepiej)

- Ubrania (kurtka od deszczu, 1x ciepły polar, 1x cieńszy polar, 2x skarpety trekkingowe, 2x koszulki termoaktywne, 2x skarpety do butów trekkingowych, 1x spodnie trekkingowe, 1x krótkie spodenki – nie zalecamy brania dużej ilości ubrań, bowiem można prać w schroniskach!)

- Kosmetyczka (pamiętaj, aby nie przesadzać z ilością!)

- Ręcznik (polecamy mały, szybkoschnący)

- Mapa turystyczna

- Krem z filtrem, okulary 

- Czołówka

- Kijki trekkingowe – są naprawdę niesamowicie pomocne! Polecamy zabrać lub zakupić przed wyjazdem. Znacząco odciążają stawy, marsz staje się dużo łatwiejszy, a co za tym idzie - przyjemniejszy

- Gotówkę, może być problem z płatnościami kartą, a jeszcze większy z bankomatami

OBÓZ TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH (NIELETNI ZA ZGODĄ PRZEWODNIKA)!

Dziękujemy, że jesteście z nami! Portal Tatrzański.  

Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek