Letni obóz wędrowny po Tatrach Słowackich

Autor zdjęcia: Mariusz Grefkowicz / Portal Tatrzański


Termin 03.08.2020 - 08.08.2020

TERMIN WYPRZEDANY
Zapisz się na listę rezerwową!

Obozy wędrowne po Tatrach Słowackich to świetna propozycja zarówno dla początkujących turystów, jak i tych, którzy przeszli już wszystkie szlaki Tatr Polskich. Czekają Cię niezapomniane wędrówki, przepiękne widoki i wspaniała przygoda, a przewodnik pokaże Ci Tatry od praktycznej i teoretycznej strony. Poznasz najpiękniejsze zakątki Tatr, przecież praktycznie całe Tatry Wysokie są na Słowacji! Odkryjesz na nowo, przyrodę jak i topografię. Prawda, że brzmi kusząco? Oczywiście, że tak. Po prostu nie pozwól, aby ominęła Cię taka przygoda.

 

Opis:

Podczas obozu wędrownego przejdziesz najbardziej urokliwe miejsca Tatr słowackich, zdobędziesz mnóstwo cennych umiejętności i pogłębisz swoją wiedzę. Po takim obozie zaplanowanie wycieczki, korzystanie z mapy czy rozpoznawanie szczytów widzianych podczas wędrówki nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu. Dowiesz się wiele o niezwykłej tatrzańskiej przyrodzie. Poznasz również historię odwiedzanych miejsc i będziesz mieć okazję do wędrowania śladem odkrywców Tatr. Czekają na Ciebie atrakcyjne szlaki i fascynujące historie, których jeszcze nie słyszałeś. Będziesz mieć również możliwość porozmawiania z przewodnikiem na tematy, które Cię interesują, np. o sprzęcie i trasach.

 

Stopień trudności Obozu:

Obóz przeznaczony jest dla każdego, prosimy pamiętać jednak, że ilość kilometrów jak i suma przewyższeń, którą pokonamy na Obozie będzie duża, zatem odpowiednie przygotowanie fizyczne jest niezbędne. Nie musisz mieć jednak wcześniejszego górskiego doświadczenia, pamiętaj jednak, aby zadbać o kondycje, która powinna być na przyzwoitym poziomie, tzn. takim abyś pokonywał szlaki minimum z czasami podanymi na mapie.

 

Plan obozu:

 

Dzień 1 

Ten dzień przeznaczamy na dojazd na Słowację. Śpimy w Szczyrbskim Plesie, w samym centrum miasta. Meldunek możliwy jest od 14:00 do 20:00. Do Szczyrbskiego Plesa można dojechać autobusem z Polski. Najpierw jedziemy z Zakopanego do Tatrzańskiej Łomnicy, a potem przesiadamy się w Elektriczkę i jedziemy nią do Szczyrbskiego Plesa. 

 

Dzień 2 

6:00 – spotkanie z przewodnikiem przed pensjonatem. Tego dnia udamy się na Rysy, najwyższy szczyt Polski oraz ogólnie dostępny szlakiem turystycznym w Tatrach.

Trasa: Szczyrbskie Pleso – Popradzkie Pleso – Chata pod Rysami – Rysy – Chata pod Rysami – Popradzkie Pleso – Szczyrbskie Pleso (nocleg)

Opis i szczegóły trasy danego dnia:

Wycieczka na Rysy nie jest bardzo długa, jednak pod koniec są trudności techniczne. Ubezpieczenia zrobione są na bardzo wysokim poziomie, co znacząco ułatwia wejście. Podejścia są jednak strome, dlatego wymagają dobrej kondycji. 

Długość trasy: 19,5  km

Czas przejścia: 8,5h (nie zawiera przerw, z przerwami około 10h)

Suma podejść: 1471 metrów

Suma zejść: 1471 metrów

Najwyższy punkt: Rysy 2499 m n.p.m.

 

Dzień 3 

Trasa: Szczyrbskie Pleso – Trzy Źródła – Mały Krywań – Krywań – Jamski Staw – Szczyrbskie Pleso (nocleg)

Opis i szczegóły trasy danego dnia:

Wycieczka na Krywań należy do tych po których z chęcią się odpoczywa. Jest długa, suma podejść daje się we znaki. Trudności techniczne występują pod koniec, nie jest bardzo trudno, ale na pewno zmęczenie nie pomaga. Zdecydowanie wycieczka dla osób z dobrą kondycją. Turę można skrócić o kilka kilometrów, pod warunkiem, że grupa przyjedzie autami i podjedzie do Trzech Źródeł.

Długość trasy: 25,3  km

Czas przejścia: 11h (nie zawiera przerw, z przerwami około 12h)

Suma podejść: 1747 metrów

Suma zejść: 1747 metrów

Najwyższy punkt: Krywań 2494 m n.p.m.

 

Dzień 4

Trasa: Szczyrbskie Jezioro – Dolina Młynicka – Bystra Ławka – Dolina Furkotna – Chata pod Soliskiem – Szczyrbskie Jezioro (nocleg)

Opis i szczegóły trasy danego dnia:

Wycieczka na Bystrą Ławkę, to dobry dzień, aby trochę odpocząć. Wycieczka na ogół jest łatwa, końcówka podejścia i początek zejścia prowadzi jednak trudnym terenem po łańcuchach. Dla zmęczonych będzie możliwość zjechania kolejką z Chaty pod Soliskiem, dzięki czemu zaoszczędzisz nieco sił.

Długość trasy: 15,1  km

Czas przejścia: 8h (nie zawiera przerw, z przerwami około 9h)

Suma podejść: 1139 metrów

Suma zejść: 1137 metrów

Najwyższy punkt: Bystra Ławka 2300 m n.p.m.

 

Dzień 5

Trasa: przejazd Elektriczką do Tatrzańskiej Polianki – Śląski Dom - Polski Grzebień – Mała Wysoka – Polski Grzebień – Śląski Dom – Tatrzańskia Polianka, powrót Elektriczką do Szczyrbskiego Plesa (nocleg)

Opis i szczegóły trasy danego dnia:

Trasa umiarkowanie długa, na końcu łańcuchy oraz teren skalny bez ubezpieczeń, który na krótkim odcinku wymaga sprawności fizycznej. Wycieczka bardzo piękna, cały dzień spędzimy pod Gerlachem.

Długość trasy: 16,4  km

Czas przejścia: 8,5h (nie zawiera przerw, z przerwami około 10h)

Suma podejść: 1492 metrów

Suma zejść: 1492 metrów

Najwyższy punkt: Mała Wysoka 2429 m n.p.m.

 

Dzień 6

Trasa: Stary Smokowiec – Sławkowski Szczyt – Stary Smokowiec (smutny czas pożegnania)

Opis i szczegóły trasy danego dnia:

Najkrótsza trasa całego Obozu, nie przedstawia trudności technicznych, jednak wymaga dobrej kondycji.

Długość trasy: 13,8 km

Czas przejścia: 9h (nie zawiera przerw, z przerwami około 9h)

Suma podejść: 1450 metrów

Suma zejść: 1450 metrów

Najwyższy punkt: Sławkowski Szczyt 2452 m n.p.m.

 

Cena: 899 zł/osoba + 449 zł pięć noclegów na Słowacji

Cena dla członków Klubu Tatrzańskiego: 849 zł (nie wiesz czym jest Klub? Chciałbyś dołączyć i korzystać ze zniżek? Wejdź na www.portaltatrzanski.pl/klub) Przy zapisie na wycieczkę należy w polu "Uwagi" podać numer Karty Członkowskiej.

W ciągu trzech dni od zapisu wpłacamy 400 zł zadatku, na 3 tygodnie przed terminem dopłacamy 948 zł (499 płatność za Obóz (członkowie Klubu 449 zł) + 449 zł za noclegi)

Miejsce noclegu: Szczyrbskie Jezioro (Słowacja)

Cena zawiera: pięć noclegów na Słowacji, odpowiednie ubezpieczenie, opiekę przewodnika oraz przewodnictwo na czas wycieczek

Cena nie zawiera: wyżywienia, opłaty klimatycznej (7,5 e/osoba), ewentualnego parkingu (5e za auto na cały pobyt) oraz transportu na miejscu (poruszać będziemy się Elektriczką, koszt ok. 3 euro/dzień. Na pierwsze dwa dni wycieczkowe nie ma potrzeby używania Elektriczki)

Obawiasz się utraty pieniędzy w wyniku rezygnacji z przyczyn losowych?

WYKUP UBEZPIECZENIE NA WYPADEK REZYGNACJI Z WYCIECZKI

 

Co ze sobą zabrać:

- Plecak minimum 20 litrów na wycieczki

- Buty trekkingowe (najlepiej dwie pary, nie trzeba jednak kupować specjalnie na obóz kolejnych butów. Warto zabrać dwie pary, bowiem śpimy w pensjonacie i w razie potrzeby można zmienić na inne)

- Buty do pensjonatu oraz klapki pod prysznic

- Ubrania (kurtka od deszczu, ciepły polar, cieńszy polar, skarpety trekkingowe, koszulki termoaktywne, spodnie trekkingowe, krótkie spodenki)

- Kosmetyczka

- Ręcznik

- Mapa turystyczna, coś do pisania, zeszyt

- Krem z filtrem, okulary, chustę 8 w 1 – rzeczy niezbędne!

- Czołówka

- Kijki trekkingowe (są naprawdę niezbędne i niezastąpione na szlaku)!

 

DODATKOWE UWAGI DO PLANU:

Plan obozu wędrownego po Tatrach może być modyfikowany w zależności od możliwości grupy zarówno w planie przed wycieczką jak i w trakcie trwania obozu. Co to oznacza? Przede wszystkim wydłużenie, lub skrócenie trasy danego dnia w zależności od formy uczestników danego Obozu. 

UWAGA! Obóz jest przeznaczony dla osób z przynajmniej przyzwoitą kondycją. Wycieczka została jednak zaplanowana tak, aby skupiać się na trudnościach technicznych, a nie kondycyjnych. Tempo także będzie odpowiednio dostosowywane, aby całość to była przyjemna wycieczka z dużą ilością nauki, a nie sprinterskie przejście Tatr. Oczywiście apelujemy o dobre przygotowanie fizyczne, aby marsz był jak największą przyjemnością. Pamiętaj, że im lepszą kondycję masz, tym więcej wyniesiesz z wyjazdu.

 

CO BĘDZIEMY ROBIĆ W TRAKCIE WYCIECZKI ?

Obóz wędrowny po Tatrach to nie tylko samo przejście przez najpiękniejsze zakątki Tatr po stronie słowackiej, ale przede wszystkim nauka. Wycieczka ma na celu podnieść Twoją wiedzę topograficzną, historyczną oraz przyrodniczą. Co dokładnie będziemy robić?

W TERENIE:

- Rozpoznawać szczyty, nauczysz się rozumieć panoramy, tak aby zmiana perspektywy nie była dla Ciebie kłopotliwa.

- Będziemy rozpoznawać kwiaty, rozmawiać o przyrodzie. Dowiesz się wielu fascynujących rzeczy, które już na zawsze zmienią Twoje podejście do gór. 

- Poznasz historię miejsc w których będziemy, dowiesz się o rzeczach, które do tej pory były Ci obce.

- Przeniesiemy się do XIX wieku, pójdziemy śladem odkrywców Tatr poznając ich fascynujące historie. 

 

OBÓZ TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH!

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA NASZE OBOZY WĘDROWNE! Organizujemy je już od kilku lat, wszystkie odbywają się, dzięki bardzo dużemy zainteresowaniu. Obozy w swojej historii zebrały same pozytywne opinie! Chcesz mieć pewność jakości? Jedź z Portalem Tatrzańskiem, to proste i skuteczne! 

Zapisz się na listę rezerwową! Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek