Wycieczka na Czerwone Wierchy zimą

Autor zdjęcia: Portal Tatrzański


Termin 17.12.2022

Czerwone Wierchy to absolutny bestseller w naszej ofercie! To idealna wycieczka dla osób, które zaczynają swoją przygodę z zimowym wędrowaniem. Jeżeli jesteś początkujący – nie musisz szukać dalej! Wycieczka ta oferuje przepiękne i rozległe panoramy zarówno na Tatry Wysokie, jak i Zachodnie. Podczas niej zapoznasz się także z zimową specyfiką gór – zobaczysz, że szlak turystyczny, który biegnie tutaj latem, w warunkach zimowych może być niebezpieczny – dlatego też pójdziemy inną drogą!  Zatem jeżeli chcesz spróbować swoich sił zimą pod okiem fachowca – zapraszamy!

 

Opis wycieczki na Czerwone Wierchy zimą:

Wycieczka na Czerwone Wierchy obejmuje niezwykle urokliwy zakątek w Tatrach Zachodnich. Podczas wyprawy wejdziesz na cztery dwutysięczniki: Ciemniak (2096 m), Krzesanicę (2122 m), Małołączniak (2096 m) i Kopę Kondracką (2005 m). Z wymienionych szczytów roztaczają się przepiękne i rozległe widoki. Zobaczysz stąd nie tylko zbocza Tatr Zachodnich, czy turnie Tatr Wysokich, ale nawet Gorce, Beskidy czy Pieniny.  Wycieczka na Czerwone Wierchy jest niewątpliwie bogata w doznania estetyczne i bardzo atrakcyjna pod względem wędrówki. Każdy wierzchołek jest świetnym punktem widokowym. Ponadto najwyższy z nich ma niezwykle ciekawą budowę. Południowy stok jest łagodny, natomiast od północy Krzesanica opada ścianą o wysokości około 200 m. Przepaść robi wrażenie i na niejednym turyście wywołuje „gęsią skórkę”.

 

Dlaczego warto wybrać się na tego typu wycieczkę?

- Zobaczysz przepiękne Czerwone Wierchy, które zimą są jeszcze ładniejsze!

- Zapoznasz się z zimowym wędrowaniem, zobaczysz że szlak turystyczny, który biegnie tutaj latem, zimą może być pułapką! Dlatego legalnie zejdziemy z letniej ścieżki, aby bezpiecznie wejść na górę.

- Zapoznasz się z zimowym sprzętem, tj. rakami, czekanem i lawinowym ABC

- I najważniejsze – przeżyjesz świetną przygodę pod okiem licencjonowanego fachowca :) Zachęcamy Cię do zadawania pytań, nie krępuj się tylko korzystaj z wyjazdu jak najwięcej!

 

Stopień trudności / uwagi techniczne

Wycieczka granią Czerwonych Wierchów nie nastręcza większych trudności osobom z przyzwoitą kondycją. Wycieczka potrwa od 8 do 10 godzin, w zależności od formy uczestników. Wyprawa nie wymaga większego doświadczenia, jednak dobra kondycja jest niezbędna, bowiem czeka nas trochę podejść. Pamiętaj, że przed wycieczką zawsze możesz, a nawet powinieneś potrenować. 

 

Plan wycieczki

5:00 - spotkanie z przewodnikiem u wylotu Doliny Kościeliskiej (dokładne miejsce zostanie przekazane uczestnikom wycieczki w mailu organizacyjnym)

- podejście na Ciemniak

- Przejście wszystkich szczytów Czerwonych Wierchów

- Zejście do Doliny Kondratowej

- Zejście do Kuźnic

Po wycieczce osoby, które chcą wrócić do wylotu Doliny Kościeliskiej (Kir) muszą zrobić to we własnym zakresie (zazwyczaj razem wynajmują taksówkę w cenie około 10-15 zł/os.).

Długość trasy: 15,2 km

Czas przejścia: 8,5h (nie zawiera przerw, z przerwami około 11h)

Suma podejść: 1419 metrów

Suma zejść: 1299 metrów

Najwyższy punkt: Krzesanica 2122 m n.p.m.

Zobacz zdjęcia z poprzednich wycieczek:

Galeria 1
Galeria 2
Galeria 3


Ilość uczestników: 8

Cena: 319,00 zł

Po dokonaniu zapisu w ciągu czterech dni należy dokonać wpłaty. Po tym czasie nieopłacone rezerwacje są usuwane.

Cena zawiera:
- Wypożyczenie sprzętu (lawinowe ABC, raki, czekan)
- Usługę przewodnicką

Cena nie zawiera:
- Transportu
- Biletów wstępu na teren TPN.
  Szczegółowy i aktualny cennik biletów dostępny tutaj
- Ewentualnego parkingu

OBAWIASZ SIĘ UTRATY PIENIĘDZY Z PRZYCZYN LOSOWYCH? WYKUP UBEZPIECZNIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI!

WYCIECZKA TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH!

 

Co ze sobą zabrać:

• Plecak minimum 40 litrów

• Termos z ciepłym napojem

• Rękawiczki (najlepiej nieprzemakalne)

• Czapkę

• Chustę 8w1 (może posłużyć jako dodatkowy szalik czy kominiarkę)

• Kijki trekkingowe z zimowymi talerzykami (polecamy zabrać, są bardzo pomocne)

• Zimowy ubiór górski (buty trekkingowe, ciepłe skarpety, koszulkę termoaktywną, polar, kurtkę od wiatru, getry, spodnie)

• Ochraniacze na buty (tzw. stuptuty) – zabiegają wpadaniu śniegu do butów, o ile będzie śnieg.

• Czołówkę 

• Okulary, lub gogle (bardzo ważne, bowiem drobinki śniegu/lodu potrafią być bardzo nieprzyjemne. Gogle będą nawet lepsze)

• Jednorazowe ogrzewacze chemiczne do stóp i rąk

W przypadku rezerwacji miejsc dla więcej niż jednej osoby prosimy o wypełnienie formularza osobno dla każdego uczestnika!

Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek