Wycieczka na Czerwone Wierchy zimą

Autor zdjęcia: Portal Tatrzański


Termin 10.04.2021

Zapisz się!

Czerwone Wierchy to absolutny bestseller w naszej ofercie od kilku sezonów! To idealna wycieczka dla osób, które zaczynają swoją przygodę z zimowym wędrowaniem. Jeżeli jesteś początkujący – nie musisz szukać dalej! Wycieczka ta oferuje przepiękne i rozległe panoramy zarówno na Tatry Wysokie, jak i Zachodnie. Podczas niej zapoznasz się także z zimową specyfiką gór – zobaczysz, że szlak turystyczny, który biegnie tutaj latem, w warunkach zimowych może być niebezpieczny – dlatego też pójdziemy inną drogą!  Zatem jeżeli chcesz spróbować swoich sił zimą pod okiem fachowca – zapraszamy!

 

Opis miejsca

Wycieczka na Czerwone Wierchy obejmuje niezwykle urokliwy zakątek w Tatrach Zachodnich. Podczas wyprawy wejdziesz na cztery dwutysięczniki: Ciemniak (2096 m), Krzesanicę (2122 m), Małołączniak (2096 m) i Kopę Kondracką (2005 m). Z wymienionych szczytów roztaczają się przepiękne i rozległe widoki. Zobaczysz stąd nie tylko zbocza Tatr Zachodnich, czy turnie Tatr Wysokich, ale nawet Gorce, Beskidy czy Pieniny.  Wycieczka na Czerwone Wierchy jest niewątpliwie bogata w doznania estetyczne i bardzo atrakcyjna pod względem wędrówki. Każdy wierzchołek jest świetnym punktem widokowym. Ponadto najwyższy z nich ma niezwykle ciekawą budowę. Południowy stok jest łagodny, natomiast od północy Krzesanica opada ścianą o wysokości około 200 m. Przepaść robi wrażenie i na niejednym turyście wywołuje „gęsią skórkę”.

 

Dlaczego warto wybrać się na tego typu wycieczkę?

- Zobaczysz przepiękne Czerwone Wierchy, które zimą są jeszcze ładniejsze!

- Zapoznasz się z zimowym wędrowaniem, zobaczysz że szlak turystyczny, który biegnie tutaj latem, zimą może być pułapką! Dlatego legalnie zejdziemy z letniej ścieżki, aby bezpiecznie wejść na górę.

- Zapoznasz się z zimowym sprzętem, tj. rakami, czekanem i lawinowym ABC

- I najważniejsze – przeżyjesz świetną przygodę pod okiem licencjonowanego fachowca :) Zachęcamy Cię do zadawania pytań, nie krępuj się tylko korzystaj z wyjazdu jak najwięcej!

 

Stopień trudności / uwagi techniczne

Wycieczka granią Czerwonych Wierchów nie nastręcza większych trudności osobom z przyzwoitą kondycją. Wycieczka potrwa od 8 do 10 godzin, w zależności od formy uczestników. Wyprawa nie wymaga większego doświadczenia, jednak dobra kondycja będzie atutem, bowiem czeka nas trochę podejść.

 

Plan wycieczki

5:00 - spotkanie z przewodnikiem u wylotu Doliny Kościeliskiej (dokładne miejsce zostanie przekazane uczestnikom wycieczki w mailu organizacyjnym)

- podejście na Ciemniak

- Przejście wszystkich szczytów Czerwonych Wierchów

- Zejście do Doliny Kondratowej

- Zejście do Kuźnic

Po wycieczce osoby, które chcą wrócić do wylotu Doliny Kościeliskiej (Kir) muszą zrobić to we własnym zakresie (zazwyczaj razem wynajmują taksówkę).

Długość trasy: 15,2 km

Czas przejścia: 8,5h (nie zawiera przerw, z przerwami około 11h)

Suma podejść: 1419 metrów

Suma zejść: 1299 metrów

Najwyższy punkt: Krzesanica 2122 m n.p.m.

 

Cena: 249 zł

Cena dla członków Klubu Tatrzańskiego: 219 zł (Przy rejestracji na wycieczkę należy w polu "Uwagi" podać numer Karty Członkowskiej. Jest to warunkiem niezbędnym do uznania rabatu!)

W obydwu przypadkach wymagana jest wpłata pełnej kwoty do 5 dni od dokonania zapisu.

Cena zawiera: wypożyczenie sprzętu (lawinowe ABC, raki, czekan) oraz usługę przewodnicką

 

WYCIECZKA TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH!

 

Co ze sobą zabrać:

• Plecak minimum 30 litrów

• Termos z ciepłym napojem

• Rękawiczki (najlepiej nieprzemakalne)

• Czapkę

• Chustę 8w1 (może posłużyć jako dodatkowy szalik czy kominiarkę)

• Kijki trekkingowe (polecamy zabrać, są bardzo pomocne)

• Zimowy ubiór górski (buty trekkingowe, ciepłe skarpety, koszulkę termoaktywną, polar, kurtkę od wiatru, getry, spodnie)

• Ochraniacze na buty (tzw. stuptuty) – zabiegają wpadaniu śniegu do butów, o ile będzie śnieg.

• Czołówkę 

 

W przypadku rezerwacji miejsc dla więcej niż jednej osoby prosimy o wypełnienie formularza osobno dla każdego uczestnika!

Zapisz się! Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek