Wycieczka na Kasprowy Wierch zimą

Autor zdjęcia: Portal Tatrzański


Termin 21.02.2021

Zapisz się!

Wycieczka na Kasprowy Wierch to idealne rozwiązanie, aby zacząć swoją przygodę z zimowym wędrowaniem po Tatrach. Zobaczysz z czym to się je i jak bardzo zmieniają się góry o tej porze roku. Tak naprawdę to ze znanych Ci letnich ścieżek pozostają już tylko nazwy. Udamy się do bardzo uroczej Doliny Gąsienicowej, a następnie na Kasprowy Wierch, aby przez Myślenickie Turnie zejść do Kuźnic. Przepiękne widoki na Tatry Wysokie oraz Zachodnie, dużo praktycznych informacji na temat zimowego wędrowania oraz fachowa opieka Przewodnika – to wszystko czeka na Ciebie!

Opis

Kasprowy Wierch to szczyt, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest jednym z najchętniej odwiedzanych tatrzańskich wierzchołków przez turystów, ale słynie także z narciarstwa, bowiem znajdują się tutaj dwie przygotowane trasy narciarskie oraz niezliczone możliwości jazdy na tzw. skiturach. Wejście na ten szczyt wiedzie przepiękną drogą, która zimą zupełnie zmienia swój przebieg, szlak letni zajęty jest bowiem przez nartostradę. 

 

Dlaczego warto wybrać się na tego typu wycieczkę?

- Zobaczysz przepiękną Halę Gąsienicową, która zimą ma jeszcze więcej uroku

- Zapoznasz się z zimowym wędrowaniem, zobaczysz że szlak turystyczny, który biegnie tutaj latem zupełnie zmienia swój przebieg zimą

- I najważniejsze – przeżyjesz świetną przygodę pod okiem licencjonowanego fachowca :) Zachęcamy Cię do zadawania pytań, nie krępuj się tylko korzystaj z wyjazdu jak najwięcej!

 

Stopień trudności / uwagi techniczne

Wycieczka na Kasprowy Wierch zalicza się do dość łatwych celów na początek przygody z zimowymi Tatrami. Wymaga jednak chociaż przeciętnej kondycji, a im lepsza – tym lepiej dla Ciebie. Aby się zapisać nie musisz posiadać zimowego doświadczenia, jednak warto abyś latem mieścił się w czasach wyznaczonych na mapach.

 

Plan wycieczki

6:00 - spotkanie z przewodnikiem w rejonie Ronda Jana Pawła II (tzw. Kuźnickie)

Podejście do Kuźnic (lub wjazd busem – koszt 3-5 zł od osoby), a następnie na Halę Gąsienicową. Przerwa na śniadanie i dalszy wymarsz na Kasprowy Wierch. W zależności od warunków zejście przez Myślenickie Turnie, lub powrót tą samą drogą.

Długość trasy: 17,5 km

Czas przejścia: 7,5h (nie zawiera przerw, z przerwami około 9h)

Suma podejść: 1222 metrów

Suma zejść: 1222 metrów

Najwyższy punkt: Kasprowy Wierch 1987 m n.p.m.

 

Cena: 199 zł (cena zawiera opiekę przewodnika oraz wypożyczenie lawinowego ABC oraz raków i czekana)

Cena dla członków Klubu Tatrzańskiego: 179 zł (Przy rejestracji na wycieczkę należy w polu "Uwagi" podać numer Karty Członkowskiej. Jest to warunkiem niezbędnym do uznania rabatu!)

W obydwu przypadkach wymagana jest wpłata pełnej kwoty do 5 dni od dokonania zapisu.

 

WYCIECZKA TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH!

 

Co ze sobą zabrać:

• Plecak minimum 25 litrów

• Termos z ciepłym napojem

• Rękawiczki (najlepiej nieprzemakalne)

• Czapkę

• Chustę 8w1 (może posłużyć jako dodatkowy szalik czy kominiarkę)

• Kijki trekkingowe (nie są niezbędne, ale naprawdę bardzo pomocne)

• Zimowy ubiór górski (buty trekkingowe, ciepłe skarpety, koszulkę termoaktywną, polar, kurtkę od wiatru, getry, spodnie)

• Ochraniacze na buty (tzw. stuptuty) – zabiegają wpadaniu śniegu do butów, o ile będzie śnieg.

• Czołówkę 

 

W przypadku rezerwacji miejsc dla więcej niż jednej osoby prosimy o wypełnienie formularza osobno dla każdego uczestnika!

Zapisz się! Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek