Wycieczka na Krywań

Autor zdjęcia: Grzegorz Szarek / Portal Tatrzański


Zobacz terminy

Wycieczka na Krywań pod opieką przewodnika to świetna propozycja dla miłośników pięknych tatrzańskich widoków. Jeśli szukasz ciekawego szlaku w Tatrach Słowackich, chcesz odwiedzić kultowe dla Słowaków miejsce i zobaczyć tam niezwykle piękną i rozległą panoramę Tatr, to jest to oferta dla Ciebie.

 

Opis miejsca

Krywań (2494 m) to narodowa góra Słowaków, a także drugi najwyższy (zaraz po Rysach) wierzchołek w Tatrach dostępny dla turystów znakowanym szlakiem. Szczyt jest bardzo charakterystyczny, wyróżnia się zakrzywionym kształtem i jest widoczny z wielu miejsc w Tatrach. Szczególny zachwyt turystów budzi panorama roztaczająca się ze szczytu, jest ona bardzo rozległa, można stąd podziwiać mnóstwo tatrzańskich wierzchołków. Jest to wyjątkowe miejsce, które wprost trzeba odwiedzić.

 

Plan wycieczki:

6:00 – spotkanie z Przewodnikiem na parkingu w Trzech Źródłach (po słowacku Tri Studnicki). Na miejsce zbiórki niestety nie uda się dostać z Polski tego samego dnia komunikacją zbiorową, najlepiej pojechać autem.

 

Co w przypadku, gdy nie masz auta?

- Najlepiej przenocuj w Szczyrbskim Jeziorze i spacerem udaj się na miejsce zbiórki.

- Dostaniesz dostęp do naszej zamkniętej grupy wycieczkowej (po zaksięgowaniu wpłaty) i tam poszukaj transportu dzieląc się kosztami

- Zadzwoń do przewodnika (kontakt dostaniesz na 5 dni przed wyjazdem), być może uda mu się Ciebie zabrać, pamiętaj że jednak tego nie gwarantujemy

 

Trasa: Trzy Źródła – Mały Krywań – Krywań – Mały Krywań – Jamski Staw – Trzy Źródła

Długość trasy: 15 km

Czas przejścia: 7,5h (nie zawiera przerw, z przerwami około 9h)

Suma podejść: 1421 metrów

Suma zejść: 1421 metrów

Najwyższy punkt: Krywań 2494 m n.p.m.

 

Cena: 229 zł

Cena dla członków Klubu Tatrzańskiego: 199 zł (nie wiesz czym jest Klub? Chciałbyś dołączyć i korzystać ze zniżek? Wejdź na portaltatrzanski.pl/klub) Przy zapisie na wycieczkę należy w polu "Uwagi" podać numer Karty Członkowskiej.

Cena nie zawiera ubezpieczenia w Tatry Słowackie! Chcesz się ubezpieczyć? Wejdź na portaltatrzanski.pl/ubezpieczenia i zrób to od razu!

 

WYCIECZKA TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH (NIELETNI ZA ZGODĄ PRZEWODNIKA)!

 

Potrzebne wyposażenie

• Plecak minimum 20 litrów

• Jedzenie oraz picie (prosimy wziąć pod uwagę, że w ciepłe dni potrzebne będzie między 2 do 3 litrów wody)

• Dodatkowo przydatne są: okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania, chusta 8w1, czapka czy cienkie rękawiczki (nie są to obowiązkowe pozycje, ale lepiej mieć przynajmniej te ostatnie. Krem przyda się w przypadku bardzo ciepłych dni)

• Kijki trekkingowe (nie są niezbędne, ale naprawdę bardzo pomocne)

• Ubiór górski (buty trekkingowe, ciepłe skarpety, koszulkę termoaktywną, polar, kurtkę od wiatru, spodnie)

 

Dlaczego warto wybrać się na tego typu wycieczkę? 

- zdobędziesz narodową górę Słowacji!

- pod opieką profesjonalnego przewodnika wejdziesz na drugi dostępny szlakiem najwyższy szczyt Tatr słowackich

- przeżyjesz wspaniałą górską przygodę przy niezapomnianych tatrzańskich widokach

 

Dodatkowe uwagi do planu

Wejście na Krywań należy do łatwych wycieczek, nie wymaga od turystów szczególnych umiejętności, trudna jest natomiast końcówka, samo wejście na wierzchołek. Na tej trasie spokojnie poradzi sobie nawet mało zaawansowany turysta. Trzeba być jednak przygotowanym na długą, pełną atrakcji wędrówkę. Właśnie dlatego prosimy o odpowiednie przygotowanie fizyczne. Nie musisz być tytanem formy, wystarczy przeciętna kondycja, dlatego zalecamy przygotować się do wyjścia jeżeli prowadzisz siedzący tryb życia.

 

Zobacz terminy