Wycieczka na Mnicha

Autor zdjęcia: Piotr Jamiński


Termin 04.07.2020

Wyjątkowa wycieczka na charakterystyczny wierzchołek Mnicha dla osób, które chcą spróbować wspinaczki wysokogórskiej pod opieką wykwalifikowanego przewodnika! Jeśli marzysz o tym, by wejść na szczyt niedostępny szlakiem turystycznym i doświadczyć czegoś zupełnie nowego w Tatrach, to koniecznie wybierz się na Mnicha. Trasa zapewnia niesamowite wrażenia i atrakcyjne widoki na Tatry Wysokie i Morskie Oko.

Opis miejsca

Mnich (2068 m) jest znanym szczytem w Tatrach Wysokich, symbolem taternictwa. Swoją popularność i nazwę zawdzięcza wyjątkowemu kształtowi, który przypomina pochylonego mnicha. Skalna ściana, którą można podziwiać nad Morskim Okiem sprawia, że Mnich wygląda niezwykle, wręcz monumentalnie. Położenie szczytu w niewielkiej odległości od innych znanych wierzchołków Tatr Wysokich jak Cubryna czy Mięguszowieckie Szczyty daje możliwość przyjrzenia się im z bliska. Wiele z nich wydaje się być stąd na wyciągnięcie ręki.

 

Plan wycieczki

8:00 Spotkanie z przewodnikiem nad Morskim Okiem
- Podejście pod Mnicha
- Przeszkolenie z obsługi sprzętu wspinaczkowego
- Wejście na Mnicha Drogą przez Płytę (najłatwiejszą)
- Zjazd ze szczytu na linie
- Powrót do Morskiego Oka

Długość trasy: 7 km + 100 m wspinaczki

Czas przejścia: 6h (nie zawiera przerw, z przerwami około 8h)

Suma przewyższeń: 765 metrów

Suma zejść / zjazdów: 765 metrów

Najwyższy punkt: Mnich 2068 m n.p.m.

 

Cena: 549 zł

Cena dla członków Klubu Tatrzańskiego: 499 zł (nie wiesz czym jest Klub? Chciałbyś dołączyć i korzystać ze zniżek? Kliknij tutaj i sprawdź korzyści oraz dołącz do Klubu) Przy zapisie na wycieczkę należy w polu "Uwagi" podać numer Karty Członkowskiej.

 

Dlaczego warto wybrać się na tego typu wycieczkę?

- Zasmakujesz tatrzańskiej wspinaczki.

- Zjedziesz na linie ze szczytu.

- I najważniejsze – przeżyjesz świetną przygodę pod okiem licencjonowanego fachowca :) Zachęcamy Cię do zadawania pytań, nie krępuj się tylko korzystaj z wyjazdu jak najwięcej!

 

Stopień trudności / uwagi techniczne

Wejście na Mnicha należy do wycieczek o średnim stopniu trudności. Prowadzi prostą drogą wspinaczkową, wymaga więc użycia liny. Dzięki pomocy wykwalifikowanego przewodnika zdobycie turni jest możliwe nawet dla osób o średniej kondycji, które nie miały jeszcze styczności ze wspinaczką.

 

WYCIECZKA TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH!

 

Co ze sobą zabrać:

• Plecak minimum 30 litrów

• Napoje

• Czapkę

• Chustę 8w1 (może posłużyć jako dodatkowy szalik czy kominiarka)

• Kijki trekkingowe (nie są niezbędne, ale naprawdę bardzo pomocne)

• Ubiór górski (buty trekkingowe, ciepłe skarpety, koszulkę termoaktywną, polar, kurtkę od wiatru, spodnie)

Uwaga!

Organizator zapewnia niezbędny sprzęt: uprząż i kask, a także raki, czekan i zestaw lawinowy w razie potrzeby oraz opiekę przewodnika uprawnionego do prowadzenia turystów poza szlakiem. W sytuacji powodującej zagrożenie przewodnik może zdecydować o zawróceniu wyprawy!

Uwaga! W przypadku chęci zapisania kilku osób, prosimy o wypełnienie formularza dla każdego osobno!

Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek