Wycieczka na Starorobociański Wierch zimą

Autor zdjęcia: Portal Tatrzański


Termin 28.03.2021

Zapisz się!

Starorobociański Wierch to jedna z najładniejszych wycieczek Tatr Zachodnich, szczególnie w zimowej odsłonie! To idealna wycieczka dla osób, które zaczynają swoją przygodę z zimowym wędrowaniem. Jeżeli jesteś początkujący – nie musisz szukać dalej! Wycieczka ta oferuje przepiękne i rozległe panoramy zarówno na Tatry Wysokie, jak i Zachodnie. Podczas niej zapoznasz się także z zimową specyfiką gór – zobaczysz, że szlak turystyczny, który biegnie tutaj latem, w warunkach zimowych może być niebezpieczny – dlatego też pójdziemy inną drogą!  Zatem jeżeli chcesz spróbować swoich sił zimą pod okiem fachowca – zapraszamy!

 

Opis miejsca

Starorobociański Wierch to najwyższy szczyt Polski w Tatrach Zachodnich, jego wysokość to aż 2176 m n.p.m.! Samo to robi już duże wrażenie, ale jeszcze ładniejsza jest droga na szczyt - pięknych widoków po prostu nie zabraknie. Co ważniejsze po drodze będzie można zapoznać się z zimową specyfiką chodzenia po górach.

 

Dlaczego warto wybrać się na tego typu wycieczkę?

- Zdobędziesz najwyższy szczyt Tatr Zachodnich! I to zimą!

- Zapoznasz się z zimowym wędrowaniem, zobaczysz że szlak turystyczny, który biegnie tutaj latem, zimą może być pułapką! Dlatego legalnie zejdziemy z letniej ścieżki, aby bezpiecznie wejść na górę.

- Zapoznasz się z zimowym sprzętem, tj. rakami, czekanem i lawinowym ABC

- I najważniejsze – przeżyjesz świetną przygodę pod okiem licencjonowanego fachowca :) Zachęcamy Cię do zadawania pytań, nie krępuj się tylko korzystaj z wyjazdu jak najwięcej!

 

Stopień trudności / uwagi techniczne

Wycieczka na Starorobociański Wierch należy do tych wymagających kondycyjnie, musisz bez problemów pokonywać przewyższenia, bowiem tych będzie dość sporo. Podejścia na tej trasie nie są bardzo długie, ale strome. Pamiętaj, że zawsze możesz przygotować się do wycieczki. Trudności techniczne są umiarkowane.

Plan wycieczki

5:00 - spotkanie z przewodnikiem u wylotu Doliny Chochołowskiej (dokładne miejsce zostanie przekazane uczestnikom wycieczki w mailu organizacyjnym)

- podejście na Trzydniowiański Wierch, Kończysty Wierch i Starorobociański

- powrót do Trzydniowiańskiego Wierchu i zejście tą samą drogą, lub inną przez Dolinę Jarząbczą (dłuższa wersja). Decyzję podejmie przewodnik w zależności od kondycji grupy.

 

Długość trasy: 21 km

Czas przejścia: 9,5h (nie zawiera przerw, z przerwami około 11h)

Suma podejść: 1442 metrów

Suma zejść: 1442 metrów

Najwyższy punkt: Starorobociański 2176 m n.p.m.

 

Cena: 249 zł

Cena dla członków Klubu Tatrzańskiego: 219 zł  (przy rejestracji na wycieczkę należy w polu "Uwagi" podać numer Karty Członkowskiej. Jest to warunkiem niezbędnym do uznania rabatu!)

W obydwu przypadkach wymagana jest wpłata pełnej kwoty do 5 dni od dokonania zapisu.

Cena zawiera: wypożyczenie sprzętu (lawinowe ABC, raki, czekan) oraz usługę przewodnicką

 

WYCIECZKA TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH!

 

Co ze sobą zabrać:

• Plecak minimum 30 litrów

• Termos z ciepłym napojem

• Rękawiczki (najlepiej nieprzemakalne)

• Czapkę

• Chustę 8w1 (może posłużyć jako dodatkowy szalik czy kominiarkę)

• Kijki trekkingowe (polecamy zabrać, są bardzo pomocne)

• Zimowy ubiór górski (buty trekkingowe, ciepłe skarpety, koszulkę termoaktywną, polar, kurtkę od wiatru, getry, spodnie)

• Ochraniacze na buty (tzw. stuptuty) – zabiegają wpadaniu śniegu do butów, o ile będzie śnieg.

• Czołówkę 

 

W przypadku rezerwacji miejsc dla więcej niż jednej osoby prosimy o wypełnienie formularza osobno dla każdego uczestnika!

Zapisz się! Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek