Wyjazd do Rumunii w Góry Fogaraskie - trekking

Autor zdjęcia: marugod83


Zobacz terminy

Ciągnię Cię ku nowemu? Bardzo dobrze, bowiem Rumunia jest kierunkiem zdecydowanie wartym odwiedzenia! Puste szlaki, dużo przestrzeni, dzika przyroda - to czeka na Ciebie właśnie na naszym wyjeździe. Góry Fogaraskie to nic innego jak dobrze znane nam Karpaty, w których znajdują się także Tatry. Różnica jest jednak taka, że Karpaty rumuńskie w znacznie mniejszym stopniu zagospodarowane przez człowieka. Jak długo potrwa jeszcze taki stan? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że warto odwiedzić ten górski masyw i cieszyć się nową przygodą. W Rumunii aż trzynaście szczytów sięga powyżej 2500 m n.p.m., z czego siedem z nich leży właśnie w Fogaraszach, zatem dobra, wysokogórska przygoda jest po prostu murowana. Serdecznie zapraszamy na wspólny trekking w Rumunii.

 

Opis trekkingu w Rumunii

Fogarasze to najwyższe góry Rumunii, ich duma narodowa. Podczas naszego wyjazdu trekkingowego do Rumunii wejdziemy m.in na Moldoveanu, czyli najwyższą górę tego przepięknego kraju. Nocować będziemy w okolicach miejscowości Cartisoara, blisko trasy transfogaraskiej, skąd mamy bardzo blisko na wiele ciekawych szlaków. Co tutaj więcej mówić - czeka na Ciebie po prostu kawał świetnej przygody w górach Fogarskich!

 

Dlaczego warto pojechać z nami na trekking w Rumunii? 

- Zobaczysz Karpaty od innej strony, to przecież nie tylko Tatry!

- Będziesz cieszyć się pustymi szlakami i przepiękną, dziką przyrodą Karpat Rumunii

- Podczas trekkingu w Rumunii poznasz nową kulturę oraz fanastycznych ludzi

- Wejdziesz na najwyższy szczyt Rumunii, Moldoveanu (2544 m n.p.m.)

- I przede wszystkim przeżyjesz fantastyczną przygodę pod okiem fachowca

- Działamy w małej, siedmioosobowej grupie - zatem to kameralny wyjazd w Fogarasze

 

Stopień trudności / uwagi techniczne

Wycieczka przeznaczona jest dla osób o dobrej kondycji. Trudności techniczne nie są duże, jednak czeka nas sporo podejść oraz wiele kilometrów w nogach. Jeżeli martwisz się o swoją kondycję, to pamiętaj, że masz dużo czasu, aby odpowiednio się do wyprawy przygotować. Wyprawa ta zalecana jest osobom, które bez problemów pokonują szlaki w polskich górach zgodnie z czasami przejść na mapie. 

 

Plan wyjazdu do Rumunii

 

Spotkanie w Krakowie (dokładne miejsce zostanie przesłane do uczestników wyjazdu) o godzinie 5:00, przejazd do Rumunii

Dzień 2

Wycieczka na Vf. Vanatoarea lui Buteanu (2507 m n.p.m.). Wyjazd zaczynamy od razu od wejścia na wyższy szczyt, niż najwyższa góra na jaką można wejść szlakiem w Tatrach, czyli Rysy. 

Trasa: szlakiem od kolejki gondolowej Balea na Vf. Netedu (2351 m n.p.m.) - przełęcz Saua Netedu - grzebietem głównym na przełęcz Saua Vaiuga - Vf. Vanatoarea lui Buteanu (2507 m n.p.m.) - zejście przez Saua Capra nad jezioro Balea

Czas przejścia: około 8h

Dzień 3

Tego dnia rozpoczniemy atak szczytowy na Moldoveanu, najwyższy szczyt Rumunii.

Jezioro Balea - schronisko Cabana Podragu

Czas przejścia: około 7h

Dzień 4

Wejście ze schroniska na Moldoveanu (2544 m n.p.m.).

Schronisko Cabana Podragu - Moldoveanu - zejście do Victorii doliną Vistea Mare

Czas przejścia: około 8-10h

Dzień 5

Wejście na Negoiu (2535 m n.p.m.)

Trasa trekkingu: Jeziora Balea - Negoiu - zejście na przełęcz Lespezilor (2265 m n.p.m.) i dalej do Piscul Negru

Czas przejścia: około 8-10h

Dzień 6

Tego dnia udamy się w niedalekie, a przepiękne pasmo Piatra Craiului i wejdziemy na jego najwyższy szczyt, tzn. La Om (2238 m n.p.m.)

Trasa: Cabana Plaiul Foil - La Om - zejście przez wąwóz Prapastiile Zarnestilor do miasta

Czas przejścia: około 8-10h

Dzień 7

Ostatni dzień traktujemy jako rezerwowy. Co to znaczy? Dostosujemy go do kondycji, ale także panujących warunków. Jeżeli te nie pozwolą na zrealizowanie któregoś dnia zgodnie z planem, to będziemi mieli zapas. Natomiast jeżeli dopisze pogoda i siły to ten dzień przeznaczymy na dodatkową, ale nieco łatwiejszą wycieczkę. Udamy się na zwiedzanie dwóch ciekawych zamków Transylwani: Bran i Rasnov. Jeżeli jednak dalej będzie Wam mało chodzenia, to pojedziemy w pasmo górskie Patra Mare koło Braszowa, aby przejść przepiękny wąwóz "7 schodów"

Dzień 8

Pożegnanie z Rumunią, wyjazd do Polski około 6 rano.

 

Cena: 2699,00 zł (płatna w dwóch ratach, najpierw 1000 zł do pięciu dni od zapisu, a potem na 30 dni przed startem wyjazdu 1699,00 zł)

Cena zawiera: siedem noclegów w Rumunii, przejazd z Krakowa oraz powrót do Krakowa, przejazdy na miejscu, specjalistyczne ubezpieczenie turystyczne, opiekę przewodnika

Cena nie zawiera: wyżywienia oraz noclegu w schronisku podczas ataku na Moldoveanu (około 50 zł)

 

WYCIECZKA TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH!

 

Obawiasz się utraty pieniędzy w wyniku rezygnacji z przyczyn losowych?

WYKUP UBEZPIECZENIE NA WYPADEK REZYGNACJI Z WYCIECZKI

 

Przejazd na wycieczkę odbywa się nowym, 9. osobowym busem z licencjonowanym kierowcą. Grupa liczy siedmiu uczestników plus przewodnik i kierowca. 

 

Noclegi:

Nocujemy w pensjonacie Casa Domestic w miejscowości Vistea de Sus (18 km od Cartisoary). To idealne miejsce, aby bez zbędnych i długich dojazdów szybko dostać się na szlaki. Casa Domestic to dom o powierzchni 150 m2, który posiada pięć sypialni (zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych) oraz obszerny salon jak i dobrze wyposażoną kuchnię (możliwość gotowania na miejscu własnych posiłków). Poza tym do dyspozycji uczestników będzie widokowy ogródek z możliwością wypoczynku. Obiekt ten jest o podwyższonym standardzie, dzięki czemu warunki noclegowe będą więcej jak idealne. 

 

Co ze sobą zabrać na trekking w Rumunii

- Pleack min. 30 litrów na wycieczki

- Śpiwór do schroniska

- Kijki trekkingowe

- Czołówkę

- Ubrania w góry (długie spodnie, krótkie spodenki, koszulki, polar, kurtkę od deszczu i wiatru, czapkę, rękawiczki)

- Ubrania do pensjonatu i na miasto

- Walutę rumuńską, tzn. Lej (1 lej = 0,90 zł) oraz kartę płatniczą

Zobacz terminy