Wyjazd na via ferraty do Włoch

Autor zdjęcia: Portal Tatrzański


Termin 11.07.2020 - 18.07.2020

Chciałbyś spróbować czegoś nowego, bo trekking to dla Ciebie za mało? Zapraszamy na Via Ferraty do Włoch! Będziemy pokonywać najpiękniejsze żelazne perci w rejonie największego i najbardziej urokliwego jeziora Włoch, mowa o Lago Di Garda. Nie wiesz czym są via ferraty? To przepiękne, skalne drogi o różnym poziomie trudności ubezpieczone stalową liną, która służy do asekuracji. To idealna forma aktywnego wypoczynku dla osób, które chcą znaleźć coś pomiędzy trekkingiem, a wspinaczką.

 

Opis

Lago di Garda, rejon naszej działalności, to jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech. Największe i najczystsze jezioro tego kraju oferuje malownicze widoki oraz tak piękne miejscowości jak Riva del Garda czy Arco, mekkę wspinaczy. Naszą wycieczkę zaczniemy w Krakowie, skąd wyjedziemy do Włoch. Aby nie tracić czasu wyjedziemy wcześnie rano, aby dojechać wieczorem i kolejnego dnia rozpocząć przygodę z ferratami. Pierwszego dnia udamy się na taką via ferratę, która pozwoli każdemu bezpiecznie wdrożyć się w ten przepiękny świat żelaznych perci. Kolejne dni to działalność na coraz trudniejszych trasach. Ich długość, trudność oraz region będą zależały tylko i wyłącznie od możliwości grupy, a ta składać się będzie z zaledwie kilku osób. Nocować będziemy w miejscowości Dro, która słynie z turystyki, świetnej kuchni – a jednocześnie posiada odpowiednie zaplecze, tak aby niczego nam nie zabrakło!

 

Dlaczego warto pojechać z nami na via ferraty?

- Zapoznasz się z żelaznymi perciami, dowiesz się jak pokonywać je bezpiecznie

- Poznasz jeden z najpiękniejszych rejonów Europy

- Będziemy pracować w małej, czteroosobowej grupie. Stawiamy na jakość i bezpieczeństwo

- Przeżyjesz fantastyczną przygodę!

- Rejon Gardy oferuje praktycznie pewną pogodę! Tam prawie zawsze jest słońce, dzięki czemu to bardzo bezpieczny kierunek, który pozwoli nam na realizowanie górskich wyzwań!

 

Stopień trudności / uwagi techniczne

Via Ferraty dzielą się na kilka stopni trudności. Najłatwiejsze to te oznaczone I, a najtrudniejsze posiadają oznaczenie V. Ciężko powiedzieć jak odczujesz daną trudność, jednak naszą pierwszą Via Ferratą będzie jedna z tych o poziomie trudności II/III. Taka trasa wymaga dobrej sprawności fizycznej, a im dalej będzie trwał wyjazd tym będziemy pokonywali trudniejsze i ciekawsze żelazne perci. Ciężko porównać je np. z Tatrami, ale śmiało można powiedzieć, że Via Ferrata o poziomie III będzie na pewno w wielu miejscach trudniejsza od Orlej Perci.

Wyjazd zalecamy osobom sprawnym! Doświadczenie to kwestia względna, jeżeli masz dobrą kondycję, nie boisz się przestrzeni to poradzisz sobie nawet na bardzo wysokim poziomie. Jednakże każdemu zalecamy przygotowanie się do wyjazdu, tak aby skorzystać jak najwięcej. Poziom będzie dostosowany do uczestników, jednak plan minimum musimy wykonać!

 

Plan wyjazdu:

Dzień 1

Spotkanie w Krakowie o godzinie 5:00 i wyjazd do Włoch, dojazd około godziny 19:00 (miejsce spotkanie zostanie podane w mailu organizacyjnym do wglądu tylko dla uczestników wyjazdu).

Dzień 2

Tego dnia ruszamy na naszą pierwszą via ferratę. Jej długość oraz trudność zostanie ustalona na podstawie doświadczenia oraz samopoczucie po podróży uczestników.

Dzień 3-7

Pokonywanie coraz trudniejszych via ferrat w rejonie Gardy.

Przypominamy, że nie mamy żadnego sztywnego planu co do via ferrat. Jeżeli grupa będzie mocna to skupimy się na tych trudniejszych, a jeżeli słabsza to na tych rekreacyjnych. Łącznie udamy się w trasę aż 6 razy, chyba że którego dnia wystąpi tzw. opór, czyli brak sił. Wtedy oczywiście udamy się na zwiedzanie. 

Dzień 8

Wyjazd około 7:00 do Polski. W Krakowie pojawimy się zapewne po godzinie 20:00

 

Cena: 2999,00 zł (płatna w dwóch ratach, najpierw zadatek w wysokości 1000 zł do pięciu dni od zapisu, a później na 30 dni przed wycieczką 1999,00zł)

Cena zawiera: siedem noclegów, przejazd do Włoch z Krakowa i z powrotem, sprzęt via ferrata na czas wyjazdu (tj. kask, uprząż oraz lonża), specjalistyczne ubezpieczenie na via ferraty oraz opiekę na miejscu i przewodnictwo.

Cena nie zawiera: wyżywienia

 

WYCIECZKA TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH!

 

Obawiasz się utraty pieniędzy w wyniku rezygnacji z przyczyn losowych?

WYKUP UBEZPIECZENIE NA WYPADEK REZYGNACJI Z WYCIECZKI

 

Noclegi

Nocować będziemy w pensjonacie Residence Monica w Riva del Garda. Do naszej dyspozycji będą dwa apartamenty. Każdy z nich posiada dwie sypialnie, w pełni wyposażoną kuchnię, salon, duży balkon oraz łazienkę (w niej ręczniki i suszarka do włosów). Zatem niczego nam nie zabraknie. Stąd mamy blisko do supermarketów oraz wielu restauracji. Do dyspozycji uczestników będzie także basen oraz zaplecze rekreacyjne hotelu. Na miejscu znajduje się także restauracja, która odpłatnie serwuje pyszne śniadania, obiady czy kawę.

 

Co ze sobą zabrać:

- Plecak około 30 litrów na czas wycieczek,

- Rękawiczki na via ferraty,

- Ubrania w góry (spodnie, polar, koszulki itd.),

- Ubrania do pensjonatu i na miasto,

- Obuwie w góry, do pensjonatu i na miasto,

- Chustę 8w1 (gorąco polecamy!),

- Czołówkę (latarkę na głowę, na wszelki wypadek),

- Euro oraz kartę (płatność kartą to niewiele większy koszt niż wcześniejsza wymiana w kantorze).

Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek