Wyjazd na via ferraty do Włoch

Autor zdjęcia: Portal Tatrzański


Termin 10.10.2020 - 17.10.2020

Chciałbyś spróbować czegoś nowego, bo trekking to dla Ciebie za mało? Zapraszamy na Via Ferraty do Włoch! Będziemy pokonywać najpiękniejsze żelazne perci w rejonie największego i najbardziej urokliwego jeziora Włoch, mowa o Lago Di Garda, lub Dolomitów Centralnych czy Brenty! Nie wiesz czym są via ferraty? To przepiękne, skalne drogi o różnym poziomie trudności ubezpieczone stalową liną, która służy do asekuracji. To idealna forma aktywnego wypoczynku dla osób, które chcą znaleźć coś pomiędzy trekkingiem, a wspinaczką.

 

Opis

Włochy to królestwo via ferrat, bowiem to właśnie tam się one narodziły ponad sto lat temu! Naszą wycieczkę zaczniemy w Krakowie, skąd wyjedziemy do Włoch. Aby nie tracić czasu wyruszymy wcześnie rano, aby dojechać wieczorem i kolejnego dnia rozpocząć przygodę z ferratami. Pierwszego dnia udamy się na taką via ferratę, która pozwoli każdemu bezpiecznie wdrożyć się w ten przepiękny świat żelaznych perci. Kolejne dni to działalność na coraz trudniejszych trasach. Ich długość, trudność oraz region będą zależały tylko i wyłącznie od możliwości grupy, a ta składać się będzie z zaledwie kilku osób. Nocować będziemy w miejscowości Riva Del Garda lub Canazei (w zależności od rejonu działania), skąd mamy bardzo blisko na najpiękniejsze via ferraty. Pod nosem będą także sklepy oraz liczne restauracje.

 

Dlaczego warto pojechać z nami na via ferraty?

- Zapoznasz się z żelaznymi perciami, dowiesz się jak pokonywać je bezpiecznie

- Poznasz jeden z najpiękniejszych rejonów Europy

- Będziemy pracować w małej grupie. Stawiamy na jakość i bezpieczeństwo

- Przeżyjesz fantastyczną przygodę!

 

Stopień trudności / uwagi techniczne

Via Ferraty dzielą się na kilka stopni trudności. Najłatwiejsze to te oznaczone I, a najtrudniejsze posiadają oznaczenie V. Ciężko powiedzieć jak odczujesz daną trudność, jednak naszą pierwszą Via Ferratą będzie jedna z tych o poziomie trudności II/III. Taka trasa wymaga dobrej sprawności fizycznej, a im dalej będzie trwał wyjazd tym będziemy pokonywali trudniejsze i ciekawsze żelazne perci. Ciężko porównać je np. z Tatrami, ale śmiało można powiedzieć, że Via Ferrata o poziomie III będzie na pewno w wielu miejscach trudniejsza od Orlej Perci.

Wyjazd zalecamy osobom sprawnym! Doświadczenie to kwestia względna, jeżeli masz dobrą kondycję, nie boisz się przestrzeni to poradzisz sobie nawet na bardzo wysokim poziomie. Jednakże każdemu zalecamy przygotowanie się do wyjazdu, tak aby skorzystać jak najwięcej. Poziom będzie dostosowany do uczestników, jednak plan minimum musimy wykonać!

 

Plan wyjazdu:

Dzień 1

Spotkanie w Krakowie o godzinie 5:00 i wyjazd do Włoch, dojazd około godziny 19:00 (miejsce spotkanie zostanie podane w mailu organizacyjnym do wglądu tylko dla uczestników wyjazdu).

Dzień 2

Tego dnia ruszamy na naszą pierwszą via ferratę. Jej długość oraz trudność zostanie ustalona na podstawie doświadczenia oraz samopoczucie po podróży uczestników.

Dzień 3-7

Pokonywanie coraz trudniejszych via ferrat.

Przypominamy, że nie mamy żadnego sztywnego planu co do via ferrat. Jeżeli grupa będzie mocna to skupimy się na tych trudniejszych, a jeżeli słabsza to na tych rekreacyjnych. Łącznie udamy się w trasę aż 6 razy, chyba że któregoś dnia wystąpi tzw. opór, czyli brak sił. Wtedy oczywiście udamy się na zwiedzanie. 

Dzień 8

Wyjazd około 7:00 do Polski. W Krakowie pojawimy się zapewne po godzinie 20:00

 

Cena: 2999,00 zł (płatna w dwóch ratach, najpierw zadatek w wysokości 1000 zł do pięciu dni od zapisu, a później na 30 dni przed wycieczką 1999,00 zł)

Cena zawiera: siedem noclegów, przejazd do Włoch z Krakowa i z powrotem, transport na miejscu, sprzęt via ferrata na czas wyjazdu (tj. kask, uprząż oraz lonża), specjalistyczne ubezpieczenie na via ferraty oraz opiekę na miejscu i przewodnictwo.

Cena nie zawiera: wyżywienia oraz kolejek (w zależności od wybranych tras)

 

WYCIECZKA TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH!

 

Obawiasz się utraty pieniędzy w wyniku rezygnacji z przyczyn losowych?

WYKUP UBEZPIECZENIE NA WYPADEK REZYGNACJI Z WYCIECZKI

 

Rejon działania:

Riva del Garda - majestatyczne miasto nad samym Lago di Garda, to tam będziemy nocować i działać na via ferratach. 

Noclegi:

Nocować będziemy w Hotelu Residence Monica, 5 minut spacerem od plaży oraz 3 minuty od galerii handlowej, gdzie znajduje się duży i dobrze wyposażony we włoskie produkty market. Poza tym do naszej dyspozycji będą dwa apartamenty typu comfort, duże tarasy, ręczniki oraz łazienki z suszarkami. Przy hotelu znajduje się także basen, który czynny jest do godziny 19:00, restauracja oraz wypożyczalnia rowerów. Jednym słowem będzie miło i komfortowo.

 

Co ze sobą zabrać:

- Plecak około 30 litrów na czas wycieczek,

- Rękawiczki na via ferraty,

- Ubrania w góry (spodnie, polar, koszulki itd.),

- Ubrania do pensjonatu i na miasto,

- Obuwie w góry, do pensjonatu i na miasto,

- Chustę 8w1 (gorąco polecamy!),

- Czołówkę (latarkę na głowę, na wszelki wypadek),

- Euro oraz kartę (płatność kartą to niewiele większy koszt niż wcześniejsza wymiana w kantorze).

Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek