Kurs Turystyki Zimowej

Autor zdjęcia: Piotr Jamiński


Zobacz terminy

Chcesz rozpocząć przygodę z zimowymi wędrówkami po Tatrach? Zależy Ci na bezpieczeństwie? Kurs Turystyki Zimowej jest właśnie dla Ciebie! Dowiesz się tu wszystkiego, co niezbędne i zdobędziesz praktyczne umiejętności, które pozwolą Ci ruszyć w Tatry zimą. Koniec z czekaniem na lato w górach! Odważ się i poznaj urok gór w zimowej aurze! 

Opis kursu

Kurs Turystyki Zimowej to trzy dni wypełnione po brzegi teoretycznymi i praktycznymi zajęciami przybliżającymi świat gór zimą. Pod okiem fachowca nauczysz się korzystać ze sprzętu zimowego i dowiesz się, co robić w sytuacji zagrożenia lawinowego. Zapoznasz się z przepisami zimowego poruszania się po TPN, dowiesz się jak wygląda wspinaczka lodowa, a także poznasz podstawy asekuracji oraz autoasekuracji w górach. Nie zabraknie również praktycznych porad w kwestii ubioru i planowania wycieczki. Wszystko to odbędzie się wśród przepięknej tatrzańskiej przyrody – nad Morskim Okiem. Kurs będzie wyjątkową tatrzańską przygodą pod okiem fachowca.

Podczas kursu będziemy hamować upadki za pomocą czekana w różnych pozycjach, tak aby nic Cię nie zaskoczyło. Doszlifujemy technikę chodzenia w rakach oraz zapoznamy i nauczymy obsługiwać lawinowe ABC. Do tego będziemy ćwiczyć w terenie asekurację za pomocą liny oraz wspinać się w lodzie, tak abyś po kursie miał szeroką wiedzą i wiedział czego możesz się spodziewać! Wieczorne wykłady z pewnością będą świetnym dopełnieniem całości!

Dlaczego warto wybrać się na tego typu kurs?

- Zobaczysz co tak naprawdę oznaczają góry zimą, że pojęcie szlaku turystycznego w przypadku dużej ilości śniegu całkowicie zmienia znaczenia.

- Zapoznasz się z zagrożeniami zimowymi.

- Dowiesz się o ważnych elementach planowania zimowej wyprawy.

- Zapoznasz się z przepisami zimowego poruszania się po TPN

- Dowiesz się jaki sprzęt ze sobą zabrać na jaką wycieczkę i dlaczego jest to takie ważne

- Będziesz hamował upadki czekanem, ćwiczył technikę chodzenia w rakach

- Zapoznasz się ze wspinaczką lodową

- Poznasz podstawy asekuracji w górach oraz autoasekuracji

- I najważniejsze – przeżyjesz świetną przygodę pod okiem licencjonowanego fachowca :) Zachęcamy Cię do zadawania pytań, nie krępuj się tylko korzystaj z wyjazdu jak najwięcej!

Plan

Kurs rozpoczyna się o godzinie 8 rano pierwszego dnia nad Morskim Okiem i do ostatniego dnia jest wypełniony po brzegi ciekawymi zajęciami. Na pewno nie będziesz się nudzić!

Cena: 749 zł

Cena dla członków Klubu Tatrzańskiego: 712 zł + 10% zniżki na noclegi w schronisku nad Morskim Okiem (Przy rejestracji na wycieczkę należy w polu "Uwagi" podać numer Karty Członkowskiej. Jest to warunkiem niezbędnym do uznania rabatu!)

W obydwu przypadkach wymagana jest wpłata zadatku w wysokości 300 zł do 5 dni od dokonania zapisu. Drugą ratę należy wpłacić 21 dni przed terminem wydarzenia.

Cena zawiera:  wypożyczenie sprzętu na czas kursu, opiekę uprawnionego Przewodnika lub Instruktora.

Cena nie zawiera wyżywienia, noclegów (około 100 zł za całość). Uwaga! Noclegi są już zarezerwowane dla uczestników w wygodnym pokoju z pościelą, wystarczy tylko opłacić pobyt na miejscu! Przy kwaterowaniu i dokonywaniu opłaty za nocleg w Morskim Oku prosimy o podanie informacji, że są Państwo uczestnikami Kursu Turystyki Zimowej Portalu Tatrzańskiego (podanie nazwy organizatora jest dla obsługi schroniska bardzo istotne)!

Co ze sobą zabrać:
 

• Plecak minimum 30 litrów (możesz zabrać duży plecak transportowy z rzeczami do schroniska i mniejszy do działania na miejscu, to dobre rozwiązanie)
• Termos z ciepłym napojem
• Rękawiczki (najlepiej nieprzemakalne, zalecamy dwie pary)
• Czapkę (najlepiej dwie sztuki)
• Chustę 8w1 (może posłużyć jako dodatkowy szalik czy kominiarkę)
• Kijki trekkingowe (nie są niezbędne, ale naprawdę bardzo pomocne)
• Zimowy ubiór górski (buty trekkingowe, ciepłe skarpety, koszulkę termoaktywną, polar, kurtkę od wiatru, getry, spodnie)
• Ochraniacze na buty (tzw. stuptuty) – zabiegają wpadaniu śniegu do butów
• Czołówkę
• Ogrzewacze do rąk (są tanie i bardzo przydatne)
• Gotówkę (w schronisku jest bankomat, jednak czasem nie działa)

W przypadku rezerwacji miejsc dla więcej niż jednej osoby prosimy o wypełnienie formularza osobno dla każdego uczestnika!

Zobacz terminy