Wyjazd na Tour du Mont Blanc

Autor zdjęcia: Erica Smit


Zobacz terminy

Kto nie słyszał jeszcze o najpiękniejszym i najsłynniejszym trekkingu w Alpach, ten zdecydowanie powinien to zmienić! A jeżeli już wiesz, czym jest popularne TMB, to po prostu pakuj walizkę i widzimy się na szlaku! Tour du Mont Blanc biegnie przez trzy kraje – Francję, Włochy oraz Szwajcarię, a widoki z poszczególnych etapów są po prostu nieziemskie! Trekking ten nie należy do wyjątkowo trudnych, ale wymaga przyzwoitej kondycji, przynajmniej na tyle, aby na spokojnie podziwiać najpiękniejsze, alpejskie zakątki. Powiedzmy sobie szczerze: kto nie marzy, aby wędrować w cieniu Mont Blanc czy innych fantastycznych alpejskich czterotysięczników? No właśnie –  tę przygodę zapamiętasz na naprawdę długie lata!

 

Opis Tour du Mont Blanc

Naszą bazą wypadową będzie miejscowość Passy, niedaleko Chamonix-Mont-Blanc. To właśnie tam znajduje się nasz hotel, do którego będziemy każdego dnia wracali po trudach wycieczki. Chamonix to popularna miejscowość wśród turystów, bowiem to tam rozpoczyna się wysokogórska tura na najwyższy szczyt Europy, czyli Mont Blanc. Widok na niego będzie towarzyszył nam dosłownie przez cały pobyt. Drugim bardzo popularnym szlakiem, który ma tutaj swój początek, jest właśnie TMB! Przepiękne widoki gwarantowane, w końcu nie bez powodu szlak ten wygrywa wszelkie plebiscyty na najpiękniejszy trekking Europy, a nawet świata!

 

Dlaczego warto pojechać z nami na Tour du Mont Blanc?

- Poznasz jeden z najpiękniejszych rejonów Europy i odbędziesz najpiękniejszy trekking na świecie!

- Poznasz nową kulturę oraz ciekawych ludzi!

- Przeżyjesz fantastyczną przygodę pod okiem fachowca!

- Wjedziesz kolejką na Aiguille du Midi, na wysokość 3842 m n.p.m.!

 

Stopień trudności / uwagi techniczne

Tour du Mont Blanc to szlak średnio trudny. Poza rzadko występującymi niewielkimi fragmentami ze sztucznymi ułatwieniami, nie przedstawia trudności technicznych - wymaga jednak przyzwoitej, a najlepiej dobrej kondycji. Każdego dnia będziemy do 9 godzin w terenie, zatem odpowiednie przygotowanie fizyczne jest niezbędne. Oczywiście nie musisz się bać –  nie będziemy biegać. Jeżeli pokonujesz w Tatrach szlaki zgodnie z czasami przejść na mapie, to prawdopodobnie dasz sobie radę. Pamiętaj, aby odpowiednio przygotować się do wyjazdu!

 

Plan wyjazdu na Tour du Mont Blanc

Uwaga! Wycieczka jest realizowana w dwóch wariantach: autokarowym (grupa 29-osobowa) i samolotowym (grupa 8-osobowa). Ze względów organizacyjnych, wyjazdy te różnią sie długością oraz - w niedużym zakresie - realizowanym programem. 

Wszystkie informacje takie jak m.in. cena, program, noclegi, uzyskasz klikając w interesujący Cię termin wycieczki. Kalendarz wyjazdów na Tour du Mont Blanc znajdziesz tutaj.

W opisie terminów samolotowych zamieściliśmy także informację o tym, jak i kiedy zakupić bilety lotnicze.

 

OBAWIASZ SIĘ UTRATY PIENIĘDZY Z PRZYCZYN LOSOWYCH? WYKUP UBEZPIECZNIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI!

WYCIECZKA DLA OSÓB OD 15. ROKU ŻYCIA. TYLKO Z PEŁNOLETNIM OPIEKUNEM PRAWNYM, TJ. RODZICEM LUB INNĄ OSOBĄ WYZNACZONĄ PRZEZ NIEGO. Przy zgłoszeniu osoby niepełnoletniej należy podać wiek w polu "Uwagi".

 

Zobacz zdjęcia z poprzednich wycieczek:

Galeria 1
Galeria 2
Galeria 3

 

Co ze sobą zabrać:

Ekwipunek wymagany:

- Plecak minimum 30 litrów
- Kurtka membranowa / przeciwdeszczowa
- Polar / softshell
- Koszulki termoaktywne
- Spodnie trekkingowe (długie i krótkie)
- Skarpety trekkingowe
- Ubrania do pensjonatu / na miasto
- Czapka zimowa 
- Rękawiczki polarowe
- Chusta 8w1
- Buty trekkingowe (wysokie lub niskie) 
- Okulary przeciwsłoneczne
- Czołówka i zapasowe źródło energii (akumulator lub baterie)
- Krem z filtrem 50 SPF
- Karta płatnicza
- Gotówka (Euro)
- Apteczka 

Ekwipunek zalecany:

- Czapka z daszkiem
- Kijki trekkingowe  (Uwaga - dotyczy wariantu z przelotem! Przy zakupie biletów lotniczych prosimy mieć na uwadze, że większość linii zakazuje przewożenia kijów trekkingowych w bagażu podręcznym!)
- Termos z ciepłym napojem
- Suszarka do włosów
- Powerbank
- Kurtka puchowa

 

W przypadku rezerwacji miejsc dla więcej niż jednej osoby prosimy o wypełnienie formularza osobno dla każdego uczestnika!

Zobacz terminy