Wyjazd na via ferraty do Włoch

Autor zdjęcia: Portal Tatrzański


Zobacz terminy

Chciałbyś spróbować czegoś nowego, bo trekking to dla Ciebie za mało? Zapraszamy na Via Ferraty do Włoch! Będziemy pokonywać najpiękniejsze żelazne perci we Włoszech. W zależności od pory roku będziemy działali w rejonie urokliwego Jeziora Garda, lub Dolomitów Centralnych. Nie wiesz czym są via ferraty? To przepiękne, skalne drogi o różnym poziomie trudności ubezpieczone stalową liną, która służy do asekuracji. To idealna forma aktywnego wypoczynku dla osób, które chcą znaleźć coś pomiędzy trekkingiem, a wspinaczką.

 

Opis

Naszą wycieczkę zaczniemy w Krakowie, skąd wyjedziemy do Włoch. Aby nie tracić czasu wyjedziemy wcześnie rano, aby dojechać wieczorem i kolejnego dnia rozpocząć przygodę z ferratami. Pierwszego dnia udamy się na taką via ferratę, która pozwoli każdemu bezpiecznie wdrożyć się w ten przepiękny świat żelaznych perci. Kolejne dni to działalność na coraz trudniejszych trasach. Ich długość, trudność oraz region będą zależały tylko i wyłącznie od możliwości grupy, a ta składać się będzie z zaledwie siedmiu osób. Nocować będziemy w miejscowości Riva Del Garda lub Vigo di Fassa, która słynie z turystyki, świetnej kuchni – a jednocześnie posiada odpowiednie zaplecze, tak aby niczego nam nie zabrakło!

 

Dlaczego warto pojechać z nami na via ferraty?

- Zapoznasz się z żelaznymi perciami, dowiesz się jak pokonywać je bezpiecznie

- Poznasz jeden z najpiękniejszych rejonów Europy

- Będziemy pracować w małej, siedmioosobowej grupie. Stawiamy na jakość i bezpieczeństwo

- Przeżyjesz fantastyczną przygodę!

 

Stopień trudności / uwagi techniczne

Via Ferraty dzielą się na kilka stopni trudności. Najłatwiejsze to te oznaczone I(A), a najtrudniejsze posiadają oznaczenie V(E). Ciężko powiedzieć jak odczujesz daną trudność, jednak naszą pierwszą Via Ferratą będzie jedna z tych o poziomie trudności II/III. Taka trasa wymaga dobrej sprawności fizycznej, a im dalej będzie trwał wyjazd tym będziemy pokonywali trudniejsze i ciekawsze żelazne perci. Ciężko porównać je np. z Tatrami, ale śmiało można powiedzieć, że Via Ferrata o poziomie III będzie na pewno w wielu miejscach trudniejsza od Orlej Perci.

Wyjazd zalecamy osobom sprawnym! Doświadczenie to kwestia względna, jeżeli masz dobrą kondycję, siłę w rękach, nie boisz się przestrzeni to poradzisz sobie nawet na bardzo wysokim poziomie. Jednakże każdemu zalecamy przygotowanie się do wyjazdu, tak aby skorzystać jak najwięcej. Poziom będzie dostosowany do uczestników, jednak wymagana jest minimum dobra forma fizyczna (tj. bezproblemowe pokonywanie podejść czy brak lęku przestrzeni)

 

Plan wyjazdu:

Dzień 1

Spotkanie w Krakowie o godzinie 5:00 i wyjazd do Włoch, dojazd około godziny 19:00 (miejsce spotkanie zostanie podane w mailu organizacyjnym do wglądu tylko dla uczestników wyjazdu).

Dzień 2

Tego dnia ruszamy na naszą pierwszą via ferratę. Jej długość oraz trudność zostanie ustalona na podstawie doświadczenia oraz samopoczucie po podróży uczestników.

Dzień 3-7

Pokonywanie coraz trudniejszych via ferrat.

Przypominamy, że nie mamy żadnego sztywnego planu co do via ferrat. Jeżeli grupa będzie mocna to skupimy się na tych trudniejszych, a jeżeli słabsza to na tych rekreacyjnych. Łącznie udamy się w trasę aż 6 razy.

Dzień 8

Wyjazd około 5:00 do Polski. W Krakowie pojawimy się zapewne po godzinie 19:00

Zobacz zdjęcia z poprzednich wycieczek – Riva del Garda:

Galeria 1
Galeria 2
Galeria 3

Zobacz zdjęcia z poprzednich wycieczek – Dolomity Centralne:

Galeria 1
Galeria 2
Galeria 3


Ilość uczestników: 7

Cena: Od 3399 do 3799 zł w zależności od wybranego wariantu.

Po dokonaniu zapisu w ciągu czterech dni należy dokonać wpłaty zadatku w wysokości 1000 zł. Po tym czasie nieopłacone rezerwacje są usuwane.
Na 30 dni przed terminem dopłacamy 2399 lub 2799 zł.

Cena zawiera: siedem noclegów, przejazd do Włoch z Krakowa i z powrotem, sprzęt via ferrata na czas wyjazdu (tj. kask, uprząż oraz lonża), specjalistyczne ubezpieczenie na via ferraty oraz opiekę na miejscu i przewodnictwo.

Cena nie zawiera: wyżywienia w przypadku Riva del Garda, wyżywienie jest w cenie w przypadku Dolomitów Centralnych (prosimy zwrócić uwagę na fakt, że ze względu na charakter górski wyjazdu możemy nie skorzystać każdego dnia z posiłków). Kolejek górskich (Riva del Garda 0 lub 18 euro, Dolomity Centralne 70-95 euro/os.). 

Uwaga! We Włoszech mogą obowiązywać ograniczenia wjazdowe związane z pandemią COVID-19. Zanim zarezerwujesz wycieczkę, upewnij się, że możesz wjechać, a potem śledź przepisy na bieżąco!

 

AKTUALNE ZASADY ZNAJDZIESZ TUTAJ:

Włochy: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wlochy

 

Pamiętaj, że Portal Tatrzański nie ponosi odpowiedzialności za zmiany przepisów. Po upłynięciu przewidzianego w Regulaminie czasu na rezygnację, środki nie są zwracane, nawet jeśli jej przyczyną jest niespełnienie przez Ciebie warunków wjazdowych!


OBAWIASZ SIĘ UTRATY PIENIĘDZY Z PRZYCZYN LOSOWYCH? WYKUP UBEZPIECZNIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI!

WYCIECZKA TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH!

 

Informacje o noclegu oraz okolicy:

a) Riva del Garda

Nocleg: Residence Monica (via Longa 18, Riva del Garda). To dobrze znany i lubiany hotel w centrum tej turystycznej miejscowości. Na miejscu dostępny jest bezpłatny parking dla samochodów, basen, restauracja czy wypożyczalnia rowerów.

Pokoje: do naszej dyspozycji będą dwa apartamenty (50m2/apartament). Każdy z nich posiada dwie oddzielne sypialnie (łącznie 5 pojedynczych łóżek w apartamencie), kuchnię (lodówka, kuchenka, czajnik, mikrofala oraz wszelkie wyposażenie do gotowania, jedzenia oraz picia), łazienkę (ręczniki są dostępne na miejscu w cenie, także suszarka do włosów), duży i wygodny taras z krzesłami i stolikiem.

Części wspólne: basen z leżakami (darmowy), restauracja (możliwość zakupienie śniadań (6-10 euro), obiadów (cena do ustalenia na miejscu, uzależniona od menu, zazwyczaj do 20 euro) czy wypicia dobrej kawy), wypożyczalnia rowerów, miejsce na grilla (przygotowanie oraz odpalenie grilla to koszt 10 euro).

Okolica: 500 metrów Galeria Handlowa z dużym sklepem spożywczym, 1500 metrów Lidl. Do plaży nad Gardą około 500 metrów. W okolicy dziesiątki restauracji, najbliższa 150 metrów. Nie brakuje także aptek, księgarni, sklepów sportowych, rowerowych itd. Zaplecze jest bardzo bogate.

Przejazd: 9 osobowym busem z Polski do Włoch, także na miejscu, jak i z powrotem do Polski

Bagaż: duża walizka podróżna lub torba, plecak do działalności górskiej plus bagaż podręczny

Temperatury: w maju/czerwcu od 25 do 35 kresek, w lipcu/sierpniu od 30 do 40 kresek, we wrześniu od 26 do 36 kresek, w październiku od 22 do 30 kresek

b) Dolomity Centralne

Nocleg: Hotel Dolomiti (Strada Dolomites 9, Vigo di Fassa). To trzygwiazdkowy obiekt, który gwarantuje idealny wypoczynek w sercu Dolomitów ze świetną infrastrukturą. 

Pokoje: do naszej dyspozycji będą trzy pokoje z łazienkami (dwa dwuosobowe oraz jeden trzyosobowy). W pokojach są ręczniki oraz kosz na śmieci, rzeczy te są wymieniane przed obsługę hotelu codziennie. W łazience znajdują się kosmetyki oraz suszarka do włosów. Brak aneksów kuchennych, lodówek oraz czajnika. 

Części wspólne: hotelowa restauracja (obiad należy zgłaszać do godziny 10:00 danego dnia, cena około 15 euro za zestaw), lobby bar, centrum wypoczynkowe (jacuzzi, sauna, siłownia).

Okolica: sklep spożywczy (300 metrów), sklep sportowy (850 metrów), liczne restauracje do 1500 metrów. 

Przejazd: 9 osobowym busem z Polski do Włoch, także na miejscu, jak i z powrotem do Polski

Bagaż: duża walizka podróżna lub torba, plecak do działalności górskiej plus bagaż podręczny

Temperatury: w okresie wakacji od 15 do 30 kresek (typowo górsko, podobnie do Zakopanego)

 

Co ze sobą zabrać:

- Plecak około 30 litrów na czas wycieczek,

- Rękawiczki na via ferraty (obowiązkowo!),

- Ubrania w góry (spodnie, polar, koszulki itd.),

- Ubrania do pensjonatu i na miasto,

- Obuwie w góry, do pensjonatu i na miasto,

- Czołówkę (latarkę na głowę, na wszelki wypadek),

- Euro oraz kartę (płatność kartą to niewiele większy koszt niż wcześniejsza wymiana w kantorze).

Zobacz terminy