Wyjazd trekkingowy na Azory

Autor zdjęcia: Nido Huebl


Zobacz terminy

Archipelag Azorów składa się z dziewięciu wysp, które potocznie nazywa się Hawajami Europy, lub wyspami wiecznej wiosny. Oczywiście nie bez przyczyny! Każda z nich oferuje przepiękne, ale także i zróżnicowane widoki. Dodatkowo temperatury są przez cały rok na podobnym poziomie, a wszechobecna zieleń zwala z nóg! Kto by nie chciał cały czas żyć w idealnej temperaturze około 25 stopni i pięknej, wiosennej zieleni?  

Opis trekkingu na Azorach (Archipelag):

Nasz trekking obejmuje cztery wyspy, które dostarczą Wam niezapomnianych wrażeń! Najpierw odwiedzimy największą i najbardziej znaną, Sao Miguel. Wejdziemy na jej najwyższy szczyt Pico da Vara, jak i odwiedzimy liczne jeziora w kalderach, czy popularne fumarole (wyziewy wulkaniczne z ziemi). Będziemy też mieli okazję kosztować wybitnych, lokalnych specjałów kuchni azorskiej. Bowiem wycieczki z nami to także podróże kształcące kulinarnie! Po przepięknych trekkingach w stolicy Azorów udamy się samolotem na wyspę Pico. Tam rozpoczniemy nasze przygotowania do wejścia na najwyższy szczyt Portugalii! Pico to wulkan, który ma aż 2351 metrów! Zanim uda nam się na niego wejść odbędziemy dwa cudowne i długie trekkingi. Całość przedzielimy pobytem jednodniowym na wyspie Faial. Znajduje się ona raptem 7 kilometrów dalej, dlatego podróż promem zajmie nam ledwie pół godziny. Nie można jednak pominąć tego miejsca! Wyspa jest niesamowicie zielona, w przeciwieństwie do Pico, gdzie króluje bazalt (skała wulkaniczna). Jedną z jej największych atrakcji jest wulkan Capelinhos, który w 1957 roku rozpoczął swoją, trwającą trzynaście miesięcy erupcję. Powiększyła ona wyspę aż o 2,4 km2! Będziemy mieli okazję to podziwiać, namacalnie poznając tak fascynujące historie. Faial to oczywiście jeszcze znacznie więcej, np. trekking dookoła kaldery, który także odbędziemy. Po pełnym emocji dniu wrócimy na Pico, które słynie z winnic i odpowiada za 90% produkcji azorskiego wina. Ostatnia wyspa jaką odwiedzimy to Terceira, udamy się na nią także samolotem. To idylliczne, zielone miejsce, które jest ostoją rolników. Jednak w swojej centralnej części posiada szlaki jakich wcześniej nie spotkaliście! Dzikie, porośnięte lokalną roślinnością i dające niesamowite wrażenia! To po prostu nie może się nie udać! Nie zabraknie także spacerów nad klifami Oceanu Atlantyckiego. Ale przede wszystkim odwiedzimy jaskinię wulkaniczną, jak i wejdziemy do prawdziwego wulkanu! Na świecie znajdują się tylko trzy takie miejsca, a my będziemy mieli okazję być właśnie w jednym z nich!

Opis wyjazdu trekkingowego na Azory (São Miguel)

Nasza wycieczka skupiać się będzie na najpopularniejszej wyspie Azorów, czyli Sao Miguel. To właśnie tam spędzimy siedem dni pełnych przygód, dzięki czemu poznacie jej zakamarki, przyrodę, lokalną ludność, jak i gastronomię, która ma naprawdę wiele do zaoferowania. Tak jak i cała wyspa! Gwarantujemy, że to będzie przygoda, której nigdy nie zapomnisz. Sao Miguel słynie z dobrej pogody, soczystej zieleni, licznych wodospadów, naturalnych kąpielisk oraz spektakularnych zachodów słońca. Brzmi dobrze? Oczywiście, że tak, a jeszcze lepiej będzie na żywo! Koniecznie musisz zapoznać się z tym wulkaniczym krajobrazem, poczuć zapach fumaroli oraz smak gotowanego w nim jedzenia. Brzmi enigmatycznie? Nie martw się, ze wszystkim Cię zapoznamy. Zatem do zobaczenia na Hawajach Europy!

Dlaczego warto wybrać się z nami na trekking na Azory?

- Pracujemy w małej, kameralnej grupie - tylko 8 osób! Uczestnicy innych wyjazdów ocenili, że dało im to poczucie niezwykłego komfortu i przyjacielskiej atmosfery!

- Poznasz nowe miejsca oraz zobaczysz unikatową na światową skalę przyrodę

- Nie musisz się niczym martwić na miejscu, wszystko jest dobrze zorganizowane - a przy tak dużej logistyce, to naprawdę duże ułatwienie

- Unikasz ukrytych kosztów

- Dowiesz się jak powstały te przepiękne, wulkaniczne wyspy oraz co jeszcze warto odwiedzić

- Poprowadzimy Cię także szlakiem kulinarnym! Znamy najlepsze restauracje, które podbiją Twoje podniebienie. Uczestnicy innych wyjazdów bardzo docenili właśnie tę ich część. Podróżowanie to także kosztowanie lokalnych smakołyków, a tych na Azorach nie brakuje. 


Resztę informacji takich jak: cena, program, noclegi itd. uzyskasz klikając w interesujący Cię termin oraz cel wycieczki (Archipelag lub São Miguel). Kalendarz wyjazdów na Azory znajdziesz klikając tutaj.

W przypadku rezerwacji miejsc dla więcej niż jednej osoby prosimy o wypełnienie formularza osobno dla każdego uczestnika!

 

Zobacz terminy