Wyjazd trekkingowy na Teneryfę

Autor zdjęcia: Pat on stock


Zobacz terminy

Teneryfa jest znana przede wszystkim jako idealne miejsce do błogiego wypoczynku na plażach. Czy wiesz, że oferuje także wiele przepięknych i urozmaiconych tras trekkingowych? A to wszystko w praktycznie pewnej przez cały rok pogodzie, bowiem ta w zależności od miesiąca oscylujew granicach od 19 do 25 kresek. Tak, również zimą czy jesienią! Klejnotami Teneryfy są bez dwóch zdań lasy wawrzynowe, wpisane na listę UNESCO oraz Park Narodowy Teide, który przeniesie nas w inny, wulkaniczny świat wyspy.

 

Opis trekkingu na Teneryfie

Trekking na Teneryfie to niezapomniane przeżycie, które na pewno zapadnie Ci w pamięć na długo. Teneryfa oferuje dosłownie wszystko, czego potrzebujesz. Idealną przez cały rok pogodę (19-25 stopni), temperaturę wody od 22 kresek w listopadzie do 25 kresek we wrześniu, jak i niezapomniane trekkingi w niespotykanej na skalę światową przyrodzie. Jednego dnia udamy się w góry Anaga, aby podziwiać soczyste, zielone krajobrazy i cieszyć się dziką, wręcz tropikalną przyrodą. Następnie zmienimy widoki i udamy się do Parku Narodowego Teide, gdzie wszystko ma wyjątkowo suchy, wulkaniczny charakter. To dwa światy, które połączymy w niezwykłą, górską przygodę. W trakcie naszego wyjazdu nie zabraknie także czasu na kąpiel w oceanie czy rozkoszowanie się pięknymi widokami. Wejdziemy również na dach Hiszpanii, czyli wulkan Teide, który wznosi się aż na 3718 m n.p.m.! To będzie bez dwóch zdań niezapomniane osiem dni na Teneryfie!

 

Dlaczego warto wybrać się z nami na trekking na Teneryfę?

- Pracujemy w małej, kameralnej grupie - tylko 8 osób! Uczestnicy innych wyjazdów ocenili, że dało im to poczucie niezwykłego komfortu i przyjacielskiej atmosfery!

- Wejdziesz na najwyższą górę Hiszpanii, wulkan Teide 3718 m n.p.m.

- Poznasz nowe miejsca oraz zobaczysz unikatową na światową skalę przyrodę

- Nie musisz się niczym martwić na miejscu, wszystko jest dobrze zorganizowane

- Będziesz miał wszystko profesjonalnie zorganizowane. Odbierzemy Cię z lotniska, pomożemy zakupić bilety, a jak zechcesz to polecimy razem na Teneryfę - ewentualna bariera językowa nie będzie Ci straszna

- Unikasz ukrytych kosztów

- Dowiesz się jak powstała ta przepiękna, wulkaniczna wyspa oraz co jeszcze warto odwiedzić

 

Teneryfa - trekking: stopień trudności / uwagi techniczne:

Wyjazd na Teneryfę jest dosłownie dla każdego, jednak wejście na wulkan Teide, czy Montana de Guajara wymaga dobrej kondycji. Szlaki są bardzo dobrze przygotowane, dlatego pod tym względem nie będą nastręczały dodatkowych trudności. Reszta wyjazdu jest dobra dla każdego, jednak pamiętaj, że jest to wycieczka aktywna i im lepiej jesteś przygotowany, tym więcej skorzystasz. 

 

Cena: 2799,00 zł + przelot (należy zarezerwować we własnym zakresie, jednak nie musisz się martwić, jeżeli nie wiesz jak - pomożemy Ci! Koszt przelotu wynosi około 1200 zł w dwie strony z bagażem rejestrowanym, z samym podręcznym ok. 900 zł. Aktualnie można znaleźć loty bezpośrednie - Ryanair lub Wizzair)

Po zapisie w ciągu pięciu dni musisz opłacić zadatek w wysokości 1000,00 zł – wtedy Twoje miejsce będzie zarezerwowane. Resztę kwoty, tj. 1799,00 zł płatne jest na 30 dni przed wyjazdem.

 

Jak zarezerwować lot na Teneryfę?

Jedynym sposobem wyjazdu na Teneryfę jest skorzystanie z linii lotniczych. W tym przypadku do wyboru mamy dwóch przewoźników, którzy robią to bezpośrednio: Ryanair oraz Wizzair. Ceny biletów bezpośrednich wraz z bagażem rejestrowanym do 20 kg wahają się w zależności od terminów od 1190 zł do 1400 zł. Czas lotu wynosi około 5:30h (z Krakowa). Jeżeli zmieścisz się tylko z bagażem podręcznym to za bilet zapłacisz ok. 900 zł. Dostępne są także bilety nieco tańsze, nawet za 800 czy 900 zł z bagażem rejestrowanym, jednak wtedy czekają Cię długie lub liczne przesiadki na innych lotniskach, np. Londyn, Bergamo czy Frankfurt. 

Dokładną ofertę lotów wszystkich firm najlepiej sprawdzać na: www.google.pl/flights 

Najdogodniejszą opcję można zarezerwować bezpośrednio na: www.ryanair.com lub www.wizzair.com

 

Nie wiem, jak zarezerwować lot, nie znam języka – co wtedy?

Nie musisz się martwić, z chęcią Ci pomożemy. Jeżeli nie chcesz lecieć sam z obawy na barierę językową, lubisz towarzystwo, albo nie wiesz, jak zarezerwować bilet to masz następujące opcje:

 

Zarezerwujemy za Ciebie bilet na wycieczkę na Teneryfę

Jeżeli nie wiesz jak lub po prostu nie chcesz przejmować się rezerwacją biletów – zrobimy to za Ciebie. Skontaktuj się z nami, powiedz, skąd chcesz wylecieć oraz ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na lot. Poinformujemy Cię o możliwych opcjach, a następnie po dokonaniu przez Ciebie wyboru, musisz dokonać opłaty na nasze konto. Zakupimy bilet i wyślemy go do Ciebie. Pamiętaj, że cena za bilet może ostatecznie różnić się od tej, którą znajdziemy w sieci. Mogą dojść dodatkowe opłaty lub oferta będzie nieaktualna (te szybko się zmieniają). W takim przypadku będziesz musiał dopłacić różnicę lub dostaniesz zwrot w przypadku niższej ceny.

 

Polecimy wspólnie na wycieczkę na Teneryfę

Jeżeli chcesz mieć wszystko z głowy, nie ma problemu – możesz polecieć razem z nami na Teneryfę! Jest tylko jedna kwestia - będziesz musiał dostosować się do naszego miejsca wylotu oraz przewoźnika. Dla Twojej wygody informujemy Cię, że wylatujemy z Krakowa liniami lotniczymi Ryanair, czyli najdogodniejszą opcją. Oczywiście przewoźnik może ulec zmienie w zależności od aktualnie dostępnej oferty. 

 

Cena zawiera: siedem noclegów w wygodnych apartamentach, transporty wynajętym, komfortowym busem na miejscu, wszystkie atrakcje, wycieczki opisane w programie, bilety wstępów (kolejka pod Teide, taxi wodne pod Los Gigantes, Taxi do Santiago) opiekę przewodnika oraz ubezpieczenie 

Cena nie zawiera: wyżywienia oraz przelotu (opcje zostały opisane powyżej)

 

Ilość uczestników: stawiamy na Wasz komfort, dlatego zabieramy raptem osiem osób, do tego dochodzi przewodnik. Słyniemy z kameralnych wyjazdów. Chcemy, abyście jak najwięcej skorzystali w małej grupie.

 

WYCIECZKA TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH!

Obawiasz się utraty pieniędzy w wyniku rezygnacji z przyczyn losowych?

WYKUP UBEZPIECZENIE NA WYPADEK REZYGNACJI Z WYCIECZKI

 

Plan wyjazdu trekkingowego na Teneryfę

 

Dzień 1

Przelot na Teneryfę. Spotkane na południowym lotnisku (Aeropuerto de Tenerife Sur). Uwaga! Teneryfa ma dwa lotniska - w przypadku rezerwowania na własną rękę lotów, prosimy o zwrócenie uwagi, na które lotnisko Państwo rezerwują przelot. Spotkania oraz odbiory uczestników odbywać się będą wyłącznie na lotnisku południowym! W zależności od godziny przylotu uczestnicy będą transferowani do pensjonatu tak szybko, jak to możliwe. Z lotniska do hotelu mamy około 15 minut drogi. Następnie nastąpi zakwaterowanie, wspólny wyjazd na większe, pierwsze zakupy oraz zapoznanie się z wyspą. Plan będzie ułożony na miejscu, w zależności m.in od godzin przylotów uczestników. 

 

Dzień 2

Wycieczka z Santiago del Teide, przez Grande Gala i Cumbre de Bolico do Wąwozu Masca, a następnie nad samo wybrzeże, skąd wrócimy taksówkami wodnymi pod Los Gigantes. Jeżeli starczy nam czasu, odbijemy także na szczyt Pico Verde.

Wąwóz Masca to jedno z popularniejszych i piękniejszych miejsc na Teneryfie, które po prostu musisz zobaczyć. Nasza wycieczka jednak nie będzie banalna. Udamy się do wąwozu przez przepiękne góry, które są prawie puste, bowiem wszyscy turyści idą od razu do miejsca docelowego. To będzie przepiękny spacer wzdłuż dzikiej przyrody. Później następnie zobaczymy popularną wioskę z nietypowej perspektywy. Po zejściu do niej udamy się już do wąwozu i dokończymy trekking, schodząc nad sam ocean. Towarzyszyć nam w tej trasie będą ogromne, skalne ściany na niespotykaną wręcz skalę! Czas przejścia to około 7/8h z przerwami.

 

Dzień 3  

Przejazd do Montana de Roque i wycieczka na szczyt Montana de Guajara (2718 m n.p.m.), następnie zejście w formie pętli przez Roque del Pino, częściowo popularną trasą GR131 i dalej przez Canadas-Hohenweg.

To będzie dobry wstęp przed wejściem na Teide. Zapoznamy się z charakterem tego Parku Narodowego oraz zdobędziemy niezbędne przygotowanie przed wejściem na dach Hiszpanii. Tego dnia czekają nas przepiękne, choć surowe, wulkaniczne krajobrazy. Czas przejścia to koło 8h z przerwami. Wycieczkę rozpoczynamy na wysokości ok. 2150 m n.p.m., dlatego podejść nie zabraknie!

 

Dzień 4 

Wejście na wulkan Teide (3718 m n.p.m.). Najpierw wjedziemy kolejką na La Rambleta, a następnie udamy się na sam wierzchołek Teide. Po jego osiągnięciu na dół zejdziemy przez Pico Viejo (3135 m n.p.m.) już o własnych siłach. Następnie odwiedzimy popularne Roques de Garcia do Montana de Roque. 

To będzie emocjonujący dzień! Wejdziemy bowiem na Teide, a następnie udamy się w bardzo długą drogę w dół przez najpiękniejsze zakątki Parku Narodowego. Zobaczymy kalderę wulkanu (wielkie zagłębienie w szczytowej części wulkanu), wejdziemy na Pico Viejo, a następnie przejdziemy przez Roques de Garcia (przepiękne i nietypowe skały wulkaniczne). Czas przejścia to około 8h. Podejście nie powinno sprawić nam większych problemów, bowiem wysoko podjeżdżamy kolejką, jednak zejście będzie już wymagające fizycznie - mamy prawie 1700 metrów przewyższenia do pokonania. Tę wycieczkę na pewno zapamiętasz na długo!

Uwaga! Dzień wejścia na Teide będzie uzależniony od pogody oraz od pozwolenia, które jest niezbędne, aby wejść na szczyt!

 

Dzień 5 

Tego dnia odwiedzimy góry Anaga we wschodniej części wyspy. Zaparkujemy w Las Casas de Afur, a następnie zejdziemy na północne wybrzeże i udamy się do miejscowości Taganana (której nie można pominąć!). Wrócimy przez punkt widokowy La Cumbrecilla na parking. W drugiej części dnia udamy się do stolicy Teneryfy, czyli Santa Cruz de Tenerife.

Tego dnia całkowicie zmienimy klimat, ponieważ towarzyszyć będzie nam zieleń oraz wpisane na listę UNESCO lasy wawrzynowe, jak i Atlantyk. Na trasę wyruszymy wcześnie rano, tak aby w drugiej części dnia odwiedzić stolicę wyspy, czyli Santa Cruz de Tenerife. Tam rozsmakujemy się w lokalnych pysznościach oraz posnujemy się po przepięknych uliczkach. Czas przejścia samej trasy to około 6/7h.  

 

Dzień 6

Trekking na Montana Blanca (2748 m n.p.m.), a w drugiej części dnia przejazd do Icod de los Vinos oraz Garachico.

Czas trochę odpocząć, ale oczywiście nie odpuścimy trekkingu. Znów wrócimy do Parku Narodowego Teide, aby odbyć krótki trekking na Montana Blanca, który zauroczy Was swoją panoramą oraz wysokością - ta jest większa niż Rysy czy Gerlach. Sam trekking zajmie nam w dwie strony około 5 godzin. Następnie udamy się na zwiedzanie północnej części wyspy, gdzie zobaczymy Icod de los Vinos 1000. letnie Smocze Drzewo. Zwieńczeniem dnia będą naturalne baseny w Garachico, gdzie woda będzie tak ciepła, jak w najlepsze dni nad Bałtykiem. To będzie zasłużony odpoczynek. Później udamy się na obiad, aby podziwiać przepiękny zachód słońca.

 

Dzień 7

Chamorga - Faro de Anaga - spacer wzdłuż przepięknej scenerii Oceanu Atlantyckiego z powrotem do Chamorga.

To będzie przepiękna pętla, która znowu pozwoli nam się przenieść w piękny krajobraz gór Anaga. Będziemy spacerować nad stromymi klifami w scenerii lasów wawrzynowych oraz oceanu atlantyckiego. W zależności od potrzeb grupy trasę możemy dowolnie skracać lub wydłużać. Wszystko dzięki dobrze rozbudowanej sieci szlaków. Trasa zajmie nam od 5 do 8 godzin, w zależności od upodobania. 

W drugiej części dnia udamy się np. na piękny zachód słońca na plażę czy ponownie do stolicy wyspy. Wszystko dopasujemy do oczekiwań uczestników już na miejscu, tak aby wycieczka była jak najlepszą przygodą.

 

Dzień 8

Smutny czas pożegnania. Na lotnisku musimy być już około 10:00, dlatego hotel opuścimy maksymalnie do 9:30. Jeżeli będzie ładna pogoda, chętni będą mogli udać się na wschód słońca do Parku Narodowego Teide. Przed wymeldowaniem wrócimy jeszcze do hotelu po rzeczy. Wycieczka będzie na zasadzie podjazdu autem na punkt widokowy.

 

Noclegi

Nocujemy w centralnej części wyspu blisko południowego wybrzeża w Strelitzia Park. Do naszej dyspozycji będą dwa apartamenty: łącznie 4 sypialnie, dzięki czemu nocleg dla siebie znajdzie zarówno para, grupa znajomych jak i komfortowo połączymy osoby, które jadą same. Do naszej dyspozycji będzie także kuchnia oraz prywatne łazienki. Jeden apartament przeznaczony jest dla 4 osób, drugi dla 5 osób. Każdy ma około 100 m2, dlatego komfort jest gwarantowany! W pobliżu znajdują się sklepy spożywcze, jak i liczne restauracje. 

 

Co ze sobą zabrać na trekking na Teneryfie:

- Plecak około 20 litrów na wycieczki i całodniowy trekking na Teneryfie,

- Latarkę czołową! 

- Kijki trekkingowe, będą bardzo przydatne.

- Ubrania w góry, zarówno te na dni ciepłe, jak i chłodne. Przypominamy, że Teide ma 3718 m n.p.m., więc na pewno będzie rześko.

- Ubrania do pensjonatu oraz na miasto.

- Obuwie w góry, do pensjonatu oraz na miasto.

- Strój kąpielowy.

- Euro (Teneryfa należy do Hiszpanii, dlatego płacimy tutaj w euro. Zalecamy zabrać ok. 150 euro na wydatki osobiste, może płacić także kartą na miejscu).

Zobacz terminy