Zimowy obóz wędrowny po Tatrach

Autor zdjęcia: Grzegorz Szarek


Zobacz terminy

Jeden dzień w Tatrach to dla Ciebie za mało? Chcesz nauczyć się korzystania ze sprzętu zimowego i zobaczyć najpiękniejsze zakątki Tatr Zachodnich zimą? Zimowy Obóz Wędrowny po Tatrach to idealne rozwiązanie dla Ciebie. 

Opis 

Zimowy Obóz Wędrowny to połączenie górskich wędrówek i nauki poruszania się po Tatrach zimą. Pierwszego dnia zaznajomisz się z tematyką bezpiecznych wędrówek po zaśnieżonych górach. Poznasz najważniejszy sprzęt zimowy, oraz dowiesz się jak go używać, aby pomagał, a nie przeszkadzał. Dowiesz się, jak zaplanować wycieczkę i poznasz zasady poruszania się po TPN zimą. Następnie udamy się na najpiękniejsze tury Tatr Zachodnich, tj. na Czerwone Wierchy oraz Starorobociański Wierch, gdzie będziesz mógł w sposób praktyczny sprawdzić to czego dowiedziałeś się wcześniej. Zimowy Obóz Wędrowny będzie wyjątkową, tatrzańską przygodą pod okiem fachowca, gdzie doświadczysz gór także w praktyczny sposób, a wieczorami będziemy rozmawiać o tym jak radzić sobie w różnych, zimowych sytuacjach.

Dlaczego warto wybrać się na Obóz Wędrowny po Tatrach?

- Zobaczysz, co tak naprawdę oznaczają góry zimą i przekonasz się, że pojęcie szlaku turystycznego w przypadku dużej ilości śniegu całkowicie zmienia znaczenie.

- Zapoznasz się z zagrożeniami zimowymi.

- Nauczysz się obsługiwać niezbędny sprzęt. 

- Dowiesz się o ważnych elementach planowania zimowej wyprawy.

- Będziemy rozmawiać o planowaniu wycieczki zimą, dowiesz się wielu ciekawych i niezbędnych rzeczy. 

- Zapoznasz się z przepisami zimowego poruszania się po TPN.

- Dowiesz się, jaki sprzęt ze sobą zabrać na dany rodzaj wycieczki i dlaczego jest to takie ważne.

- I najważniejsze – przeżyjesz świetną przygodę pod okiem licencjonowanego fachowca :) Zachęcamy Cię do zadawania pytań, nie krępuj się tylko korzystaj z wyjazdu jak najwięcej!

Stopień trudności / uwagi techniczne

Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy specjalną skalę, dzięki której możesz ocenić, czy powinieneś wybrać się na daną wycieczkę. Oceniamy: wymagania fizyczne, trudności techniczne oraz doświadczenie, które jest niezbędne na daną trasę.
 
Dla tej wycieczki została stworzona następująca ocena (niezależnie od wariantu, który wybierzesz):
 
Trudności techniczne: Łatwo – wycieczka wymaga niewielkiego doświadczenia górskiego, także dla osób bez doświadczenia, ale o przynajmniej przeciętnej sprawności.
 
Wymagana kondycja: Początkujący – lekkie doświadczenie w górach, brak problemów z pokonywaniem przewyższeń. Wycieczki oznaczone jako „początkujący” przeznaczone są także dla sprawnych osób bez doświadczenia.
 
Poziom doświadczenia: Kilka razy w Tatrach – nawet niewielkie doświadczenie jest wskazane, jednak nie jest niezbędne. Jeżeli masz dobrą formę, poradzisz sobie.

Plan obozu
 
Dzień 1
 
18:00 – spotkanie w pensjonacie w Kościelisku z Przewodnikiem. Istnieje możliwość wcześniejszego meldunku dla uczestników.
Tego dnia następuje rozdanie sprzętu, omówienie celów obozu oraz teoretyczne zapoznanie ze sprzętem zimowym, abyśmy sprawniej działali w terenie.
 
Dzień 2
 
5:00 – spotkanie przed Pensjonatem
Tego dnia zapoznamy się z niezbędnym sprzętem zimowym podczas wycieczki w Tatry – miejsce wycieczki będzie ustalone na podstawie aktualnie panujących warunków pogodowych.  
 
Dzień 3
 
5:00 – spotkanie przed Pensjonatem
Wycieczka na Starorobociański Wierch
 
Dzień 4 

5:00 – spotkanie przed Pensjonatem
Wycieczka na Czerwone Wierchy. 
Powrót do pensjonatu ostatniego dnia przewidziany jest na godzinę 16:00

 
UWAGA!
 
Prosimy pamiętać, że Obóz to chodzenie po górach zimą, na którą ogromny wpływ ma pogoda. Pogoda, której nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Ze względów bezpieczeństwa cele wysokogórskie mogą być zmienione w trakcie trwania obozu. Trasy mogą być zmieniane np. na: Wołowiec, Kasprowy Wierch przez Liliowe itp.

Cena: 599 zł 

Cena dla członków Klubu Tatrzańskiego: 569 zł (Przy rejestracji na wycieczkę należy w polu "Uwagi" podać numer Karty Członkowskiej. Jest to warunkiem niezbędnym do uznania rabatu!)

W obydwu przypadkach wymagana jest wpłata zadatku w wysokości 300 zł do 5 dni od dokonania zapisu. Drugą ratę należy wpłacić 21 dni przed terminem wydarzenia.

Uwagi

Cena zawiera: niezbędny sprzęt (raki, czekan, lawinowe ABC) oraz opiekę uprawnionego Przewodnika Tatrzańskiego
 
Cena nie zawiera: noclegów (45 zł/doba) oraz wyżywienia
 
Noclegi: Nocujemy w wygodnym pensjonacie w Kościelisku. Blisko sklep spożywczy, apteka, restauracje. Uwaga! Noclegi są już zarezerwowane dla uczestników, należy tylko opłacić je na miejscu.
 
Co ze sobą zabrać:
 
• Plecak minimum 30 litrów
• Termos z ciepłym napojem
• Rękawiczki (najlepiej dwie pary – jedne grube i nieprzemakalne, drugie cieńsze)
• Czapkę (najlepiej dwie sztuki)
• Chustę 8w1 (może posłużyć jako dodatkowy szalik czy kominiarkę)
• Kijki trekkingowe (nie są niezbędne, ale naprawdę bardzo pomocne)
• Zimowy ubiór górski (buty trekkingowe, ciepłe skarpety, koszulkę termoaktywną, polar, kurtkę od wiatru, getry, spodnie)
• Ochraniacze na buty (tzw. stuptuty) – zabiegają wpadaniu śniegu do butów
• Okulary 
• Czołówkę
• Mapę 
• Coś do pisania oraz zeszyt
• Krem z filtrem
• Ubrania oraz rzeczy niezbędne do pensjonatu
 
Pamiętaj, aby zabrać więcej ciepłych ubrań w góry! Jeśli masz dwie pary butów, weź je! Coś zawsze może Ci przemoknąć. W Pensjonacie jest dobra suszarnia, ale jeżeli masz, to weź – szczególnie, że nie będziemy nosić wszystkich rzeczy podczas obozu.

W przypadku rezerwacji miejsc dla więcej niż jednej osoby prosimy o wypełnienie formularza osobno dla każdego uczestnika!

Zobacz terminy