Kurs Wspinaczki Skalnej

Autor zdjęcia: Mariusz Grefkowicz / Portal Tatrzański


Termin 09.07.2020 - 12.07.2020

Przeszedłeś już wiele górskich szlaków? Chciałbyś spróbować czegoś nowego? A może wspinasz się na ściance i chciałbyś zobaczyć, jak to wygląda w terenie? Jeśli tak, to Kurs Wspinaczki Skalnej jest ofertą dla Ciebie. To niesamowita przygoda, która bezpiecznie wdroży Cię w ten skalny świat. Po kursie będziesz zupełnie samodzielnym wspinaczem skałkowym.

 

Opis kursu:

Czeka Cię intensywny czas zgłębiania zarówno praktycznych, jak i teoretycznych tajników wspinaczki pod opieką instruktora. Podczas kursu nauczysz się właściwie i bezpiecznie korzystać ze sprzętu wspinaczkowego. Dowiesz się, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Zdobędziesz umiejętności i wiedzę, które pozwolą Ci na samodzielne wspinaczki!

Zajęcia będą prowadzone w Dolinkach Podkrakowskich. Dokładny sektor będzie dobierany przez instruktorów na podstawie pogody, czy umiejętności kursantów.

 

Program kursu:

 

Dzień 1

- Spotkanie o 9:00 w bazie noclegowej

- Rozdanie sprzętu wspinaczkowego na czas trwania kursu

- Wyjazd w skały

- Nauka asekuracji, wspinaczki na wędkę

- Podstawowe zagadnienia dotyczące wspinaczki skalnej

- Powrót do bazy noclegowej

 

Dzień 2

- Spotkanie o 9:00 w miejscu ustalonym przez instruktora

- Poznawanie nowych węzłów (będziesz je wiązał aż do skutku!)

- Opanowywanie sztuki wspinania oraz asekuracji na prowadzeniu.

- Nauka samodzielnego przewiązywania się przez stanowisko

 

Dzień 3

- Spotkanie o 9:00 w miejscu ustalonym przez instruktora

- Grupy wspinające się na poziomie dostatecznym będą dalej szlifowały zdobyte dzień wcześniej umiejętności. Jeżeli nigdy się nie wspinałeś, to jest to bardzo ważne. W skałkach liczy się perfekcja i należy poznawać je rozważnie. Mocniejsze grupy zostaną wprowadzone w świat wspinaczki wielowyciągowej. O tym co zrobi dana grupa zadecyduje instruktor z pełną dbałością o zdobytą wiedzę przez uczestników oraz bezpieczeństwo.

 

Dzień 4

- Spotkanie o 9:00 w miejscu ustalonym przez instruktora

- Szlifowanie zdobytej już wiedzy

- Ćwiczenie sytuacji awaryjnych, tak aby nic nie zaskoczyło Was w skałach.

 

Co ze sobą zabrać:

buty wspinaczkowe (najtańsze możesz kupić już za 99 zł w znanej sieci sklepów sportowych. Jeżeli jeszcze nie wiesz czy to pokochasz, to pamiętaj – nie kupuj drogich butów, jednak zainwestuj chociaż w najtańsze, to znacząco wpłynie na jakość wspinania)

- Plecak 30-45 l (tak abyś zmieścił sprzęt od instruktora oraz swoje prywatne rzeczy wraz z żywnością na dany dzień)

- Kurtka od deszczu 

- Polar/kurtka puchowa

- Zeszyt, długopis

- Koszulki z krótkim rękawem

- Spodnie do wspinania

- Ubrania do pensjonatu

- Parasol

- Krem przeciwsłoneczny

 

Cena: 599 zł/osoba 

Cena dla członków Klubu Tatrzańskiego: 579 zł/osoba (nie wiesz czym jest Klub? Chciałbyś dołączyć i korzystać ze zniżek? Wejdź na portaltatrzanski.pl/klub) Przy zapisie na wycieczkę należy w polu "Uwagi" podać numer Karty Członkowskiej.

Płatności dokonujemy w dwóch ratach. Najpierw zadatek 300,00 zł (do pięciu dni od zapisu), a następnie, najpóźniej na 21 dni przed rozpoczęciem wycieczki reszta kwoty.

Dodatkowo płatny jest nocleg (płatny na miejscu, pokoje są już zarezerwowane)  25-45 zł/os. za noc. UWAGA! Osoby z Krakowa i okolic nie muszą korzystać z noclegu, jednakże należy ten fakt zgłosić mailowo najpóźniej 21 dni przed terminem Kursu!

 

KURS TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH!

 

Obawiasz się utraty pieniędzy w wyniku rezygnacji z przyczyn losowych?

WYKUP UBEZPIECZENIE NA WYPADEK REZYGNACJI Z WYCIECZKI

 

Uwagi:

Naszym kursantom zapewniamy cały niezbędny, atestowany sprzęt wspinaczkowy (kask, uprząż, karabinki, ekspresy, liny itd.). Po kursie otrzymasz od nas materiały dydaktyczne do pobrania oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu na życzenie.

Cena zawiera: cztery dni intensywnego wspinania i nauki, cały niezbędny sprzęt, opiekę instruktora, materiały dydaktyczne do pobrania, zaświadczenie o ukończeniu kursu wystawiane na życzenie.

Cena nie zawiera: dojazdu, noclegu, wyżywienia, ubezpieczenia NNW.

Program kursu może być zmieniany i dostosowywany do aktualnie panujących warunków atmosferycznych, instruktor może zdecydować o przeniesieniu zajęć na sztuczną ściankę wspinaczkową.

Liczba osób na instruktora: 4

Stawiamy na małe grupy, abyś jak najwięcej się nauczył!

Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek