Letni Obóz Wędrowny po Bieszczadach

Autor zdjęcia: Grzegorz Szarek / Portal Tatrzański


Termin 26.07.2020 - 31.07.2020

Bieszczadzki Obóz Wędrowny to przygoda dla prawdziwych łowców wrażeń! Podczas tej wycieczki przeżyjesz niezapomniane chwile, poznasz ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie gór oraz poczujesz prawdziwy klimat Bieszczadów! Brzmi zachęcająco? Oczywiście, że tak! Pod okiem Przewodnika zapoznasz się także z otaczającą Cię panoramą, przyrodą i historią. Obóz w Bieszczadach to pięć dni pełnych wrażeń, które będziesz wspominał jeszcze długo po zakończeniu wakacji.

Najwyższy szczyt Bieszczadów na terytorium Polski to Tarnica – 1346 m n.p.m. Masywy Tarnicy, Wielkiej Rawki, Połoniny Wetlińskiej i Caryńskiej obejmuje Bieszczadzki Park Narodowy. Można tu podziwiać niezwykłej urody i rozległości panoramy. Spod schroniska na Połoninie Wetlińskiej wzrok sięga po szczyty Tatr. Ogromne, puste przestrzenie połonin, falujące na wietrze morza traw – wszystko to sprawia, że Bieszczady mają niepowtarzalny, fantastyczny klimat. Brzmi dobrze? Oczywiście, że tak – dlatego nie czekaj jak ktoś inny zajmie Twoje miejsce!

 

Dzień 0

Tego dnia po prostu udajemy się w Bieszczady. Każdy uczestnik ma zarezerwowany nocleg w miejscu, gdzie kolejnego dnia spotykamy się z przewodnikiem. Meldunek możliwy będzie od godziny 14:00, a dokładne miejsce zostanie podane tylko uczestnikom wycieczeki. Będzie to Wetlina, lub najbliższy rejon. 

 

Dzień 1

9:00 – spotkanie z przewodnikie

Tego dnia ruszymy na Smerek oraz Połoninę Wetlińską.

Trasa: Kalnica -> Smerek -> Połonina Wetlińska (Chatka Puchatka) -> Przełęcz Wyżniańska -> Schronisko pod Małą Rawką (nocleg) 

Długość trasy:  16,5 km

Czas przejścia: 6h (nie zawiera przerw, z przerwami około 7,5h)

Suma podejść: 920 metrów

Suma zejść: 787 metrów

Najwyższy punkt: Osadzki Wierch 1253 m n.p.m.

 

Dzień 2

Trasa: Schronisko pod Małą Rawką -> przejazd busem do Wetliny -> Rabia Skała -> Czertez -> Krzemieniec -> Wielka Rawka -> Mała Rawka -> Schronisko pod Mała Rawką (nocleg)

Trasę tego dnia pokonamy na lekko, bowiem bagaże będzie można zostawić w schronisku.

Długość trasy: 22,5 km

Czas przejścia: 8h (nie zawiera przerw, z przerwami około 10h)

Suma podejść: 1441 metrów

Suma zejść: 1178 metrów

Najwyższy punkt: Wielka Rawka 1307 m n.p.m.

 

Dzień 3

Trasa: poranny przejazd busem do Ustrzyk Górnych -> Szeroki Wierch -> Tarnica -> Wołosate -> Ustrzyki Górne (nocleg)

Długość trasy: 12,5 km

Czas przejścia: 5h (nie zawiera przerw, z przerwami około 6h)

Suma podejść: 662 metrów

Suma zejść: 743 metrów

Najwyższy punkt: Tarnica 1346 m n.p.m.

 

Dzień 4

Trasa: przejazd do Mucznego -> Bukowe Berdo -> Halicz -> Wołosate -> Ustrzyki Górne (nocleg)

Tego dnia także udamy się na lekko

Czas przejścia: 6,5h (nie zawiera przerw, z przerwami około 8h)

Suma podejść: 916 metrów

Suma zejść: 897 metrów

Najwyższy punkt: Halicz 1333 m n.p.m.

 

Dzień 5

Trasa: Ustrzyki Górne –> Połonina Caryńska (przejście całości) -> zejście do drogi i przejazd do Kalnicy -> zakończenie Obozu

Ostatni dzień jest względnie krótki, tak aby każdy mógł na spokojnie wrócić do domu. To będzie miły odpoczynek po poprzednich, intensywnych dniach. 

Długość trasy: 8,8 km

Czas przejścia: 3,5h (nie zawiera przerw, z przerwami około 5h)

Suma podejść: 667 metrów

Suma zejść: 585 metrów

Najwyższy punkt: Połonina Caryńska 1273 m n.p.m.

 

Cena: 699 zł/osoba + 250 zł/osoba noclegi

Cena dla członków Klubu Tatrzańskiego: 659 zł/osoba (nie wiesz czym jest Klub? Chciałbyś dołączyć i korzystać ze zniżek? Wejdź na portaltatrzanski.pl/klub) Przy zapisie na wycieczkę należy w polu "Uwagi" podać numer Karty Członkowskiej.

Cena zawiera: noclegi, usługę przewodnicką, opiekę przewodnika

Cena nie zawiera: wyżywienia, przejazdów busami na miejscu

W ciągu pięciu dni od zapisu wpłacamy 300 zł zadatku, na 3 tygodnie przed terminem dopłacamy 399 zł, Członkowie Klubu Tatrzańskiego 359 zł + 250 zł za noclegi. 

 

Obawiasz się utraty pieniędzy w wyniku rezygnacji z przyczyn losowych?

WYKUP UBEZPIECZENIE NA WYPADEK REZYGNACJI Z WYCIECZKI

 

Potrzebne wyposażenie

- Plecak minimum 35 litrów (przy planie żywienia się w schroniskach), 50/60 litrów przy planie noszenia jedzenia ze sobą (nie zalecamy jednak noszenia pożywienia, poza energetycznymi rzeczami na szlak! Żywienie się w schronisku jest względnie niedrogie, a noszenie kartusza, kuchenki i puszek przez całą trasę może być naprawdę wykańczające)

- Opcjonalnie śpiwór (ale nie jest konieczny, można dobrać pościel na miejscu)

- Buty na zmianę do schroniska (polecamy klapki, prosimy nie brać zapasowych adidasów czy butów trekkingowych. Jako zapsowe obuwie najlepiej radzą sobie klapki/japonki pod prysznic)

- Buty trekkingowe (wystarczy jedna para, latem preferowane są niskie, jednak zabierz takie w jakich czujesz się lepiej)

- Ubrania (kurtka od deszczu, 1x ciepły polar, 1x cieńszy polar, 2x skarpety trekkingowe, 2x koszulki termoaktywne, 2x skarpety do butów trekkingowych, 1x spodnie trekkingowe, 1x krótkie spodenki – nie zalecamy brania dużej ilości ubrań, bowiem można prać w schroniskach!)

- Kosmetyczka (pamiętaj, aby nie przesadzać z ilością!)

- Ręcznik (polecamy mały, szybkoschnący)

- Mapa turystyczna, coś do pisania, zeszyt – obowiązkowo!

- Krem z filtrem, okulary 

- Czołówka, kompas – o ile posiadasz, nie ma potrzeby kupowania na wycieczkę

- Kijki trekkingowe – są naprawdę niesamowicie pomocne! Polecamy zabrać lub zakupić przed wyjazdem. Znacząco odciążają stawy, marsz staje się dużo łatwiejszy, a co za tym idzie - przyjemniejszy.

 

Dlaczego warto wybrać się na tego typu wycieczkę?

- Poznasz Bieszczady, jedne z najpiękniejszych i najbardziej dzikich gór

- Poznasz tutejszą kulturę, która jest naprawdę interesująca

- Zapoznasz się z fascynującymi historiami

- Zobaczysz przepiękną górską przyrodę

- Odwiedzisz przepiękne szczyty Bieszczadów

- I najważniejsze – przeżyjesz świetną przygodę pod okiem licencjonowanego fachowca! Zachęcamy Cię do zadawania pytań, nie krępuj się i korzystaj jak najwięcej!

 

Informacje dodatkowe o wycieczce:

Wycieczka przeznaczona jest dla każdego, na trasie nie napotkamy trudności technicznych, jednak przed startem należy zadbać o kondycję. Oczywiście nie musisz być tytanem formy, ale im lepsza kondycja, tym przyjemniejsza wędrówka. Pamiętaj, że na większości tras będziesz musiał nosić cały swój dobytek, ale na szczęście na najdłuższej trasie pójdziemy na lekko. Wyjazd zalecamy osobom, które były w górach, jak i takim, które zaczynają, a nawet w ogóle nie były. Prosimy jednak zadbać chociażby o przyzwoitą kondycję. 

Pamiętaj, aby nie brać za dużo rzeczy – bowiem wszystko nosimy ze sobą. Zabierz jedne buty górskie, a jako zapasowe weź najlepiej klapki, które posłużą także do kąpieli. Nie noś adidasów, czy wielu zapasowych ubrań – jesteś przecież w górach, na spokojnie. 

 

OBÓZ TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH (NIELETNI ZA ZGODĄ PRZEWODNIKA)!

 

Dziękujemy, że jesteście z nami! Portal Tatrzański. 

 

Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek