Letni Obóz Wędrowny po Tatrach Polskich

Autor zdjęcia: Portal Tatrzański


Termin 24.07.2024 - 28.07.2024

TERMIN WYPRZEDANY
Zapisz się na listę rezerwową!

Jeśli jednodniowa wycieczka w Tatry to dla Ciebie zdecydowanie za mało, zapraszamy Cię na kilkudniowy obóz w Tatrach Polskich. Będzie to niezapomniany czas wspaniałych wędrówek po urokliwych zakątkach gór. Będziesz mógł nie tylko przemierzać szlaki, zdobywać szczyty i podziwiać piękne panoramy, ale również pogłębić swoją wiedzę o Tatrach. Jeśli chcesz aktywnie spędzić czas wakacyjny, to jest to doskonała propozycja dla Ciebie!

 

Opis obozu:

Na obozie czeka Cię mnóstwo atrakcji. Wędrowanie szlakiem będzie wzbogacone o zdobywanie ważnych i cennych umiejętności pod okiem jednego z naszych przewodników tatrzańskich. W trakcie wycieczek poznasz ciekawą historię Tatr i pełną uroku, unikalną florę i faunę tatrzańską. Doświadczenia, które zdobędziesz podczas obozu, na pewno przydadzą Ci się w górach, a przepiękne widoki na długo pozostaną w Twojej pamięci.

 

Dlaczego warto wybrać się na Letni Obóz Wędrowny po Tatrach Polskich?

- wejdziemy na wymagające i ciekawe szlaki - w tym na Kościelec i Świnicę!

- będziemy poruszali się w niewielkiej, 8-osobowej grupie

- będziemy nocowali w komfortowym pensjonacie w Zakopanem, co pozwoli nam odpowiednio wypocząć i regenerować siły między wędrówkami

- odbędziemy świetną przygodę pod okiem licencjonowanego fachowca, który zadba o bezpieczeństwo

- poznamy piękno i zróżnicowanie Tatr Polskich - od łagodnych szczytów Tatr Zachodnich po strzeliste wierzchołki Tatr Wysokich

 

Stopień trudności wycieczki:

Letni Obóz Wędrowny po Tatrach Polskich jest wymagający kondycyjnie. Pamiętaj o tym przed zapisem. Chodzenie po szlakach zgodnie z czasami na mapie to absolutne minimum. Poza tym pamiętaj, że zawsze możesz się do wycieczki odpowiednio przygotować. Zadbaj o trening, szczególnie gdy zapisujesz się na wydarzenie z dużym wyprzedzeniem.

 

Plan wycieczek:

Dzień 1.

Ten dzień przeznaczony jest na dotarcie do pensjonatu - nie ma w nim żadnej wycieczki. Kwaterowanie jest możliwe od godz. 14.00. 

 

Dzień 2.

Trasa: Kuźnice - Kalatówki - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Suche Czuby - Kasprowy Wierch - Myślenickie Turnie - Kuźnice

(
Uwaga! uczestnicy codziennie przemieszczają się we własnym zakresie! Zazwyczaj dobierają się w auta na miejscu)

Opis i szczegóły trasy dnia drugiego:

Pierwsza wycieczka w czasie obozu prowadzi niezwykle malowniczą granią Suchych Czub, wzdłuż granicy polsko-słowackiej, ponad dolinami: Kondratową, Goryczkową i potężną Doliną Cichą. Szlak jest łatwy technicznie i średnio wymagający kondycyjnie - w sam raz na początek przygody z Tatrami Polskimi.

Długość trasy: 15,7 km

Czas przejścia: 7,5 h (z przerwami około 9 h)

Suma podejść: 1190 m

Suma zejść: 1201 m

Najwyższy punkt: Kasprowy Wierch, 1987 m

 

Dzień 3.

Trasa: Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Świnicka Przełęcz - Świnica - Świnicka Przełęcz - Hala Gąsienicowa - Kuźnice

Opis i szczegóły trasy dnia trzeciego:

Tego dnia prawdziwa perełka - wejście na najwyższy szczyt Zakopanego, na wysokość ponad 2300 m! Świnicę zdobędziemy od strony Świnickiej Przełęczy, pokonując średnio trudny ciąg łańcuchów i sztucznych ułatwień.

Długość trasy: 19 km

Czas przejścia: 9,5 h (z przerwami około 11 h)

Suma podejść: 1508 metrów

Suma zejść: 1504 metrów

Najwyższy punkt: Świnica, 2301 m

 

Dzień 4.

Trasa: Kiry - Dolina Kościeliska - Czerwone Wierchy - Hala Kondratowa - Kalatówki - Kuźnice

Opis i szczegóły trasy dnia czwartego:

Tym razem w programie chyba najpopularniejszy szlak Tatr Zachodnich, bardzo dobrze oddający charakter tej części naszych najwyższych gór. Przejście granią Czerwonych Wierchów od Ciemniaka przez Krzesanicę, Małołączniak aż po Kopę Kondracką, gwarantuje niesamowite widoki i dużo satysfakcji ze zdobycia aż czterech szczytów.

Długość trasy: 15,4 km

Czas przejścia: 8,5 h (z przerwami około 10 h)

Suma podejść: 1434 m

Suma zejść: 1339 m

Najwyższy punkt: Krzesanica, 2122 m

 

Dzień 5.

Trasa: Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Kościelec - Hala Gąsienicowa - Kuźnice

Opis i szczegóły trasy dnia piątego:

W ostatnim dniu krótka, ale intensywna wycieczka na Kościelec. To bardzo emocjonujące doświadczenie, które sporo nauczy każdego turystę. Przejście jest bowiem trudne technicznie, lecz pozbawione łańcuchów czy też innych sztucznych ułatwień.

Długość trasy: 16,1 km

Czas przejścia: 7,5 h (z przerwami około 9 h)

Suma podejść: 1453 m

Suma zejść: 1453 m

Najwyższy punkt: Kościelec, 2155 m

 

Ilość uczestników: 8

Uwaga! Prosimy pamiętać, że pogoda w górach bywa zmienna. Dlatego zastrzegamy sobie prawo do modyfikowania programu w trakcie imprezy w przypadku, gdy będą wymagały tego okoliczności i bezpieczeństwo uczestników wyjazdu.

 

Cena: 1299 zł + 400 zł za noclegi

Po dokonaniu zapisu w ciągu czterech dni należy dokonać wpłaty zadatku w wysokości 500 zł. Po tym czasie nieopłacone rezerwacje są usuwane.
Na 30 dni przed terminem dopłacamy 1199 zł.

 

Cena zawiera:
- noclegi,
- wypożyczenie sprzętu (uprząż, lonża, kask),
- opiekę przewodnika oraz przewodnictwo.

Cena nie zawiera:
- transportu,
- wyżywienia,
- biletów wstępu na teren TPN (szczegółowy i aktualny cennik biletów dostępny tutaj).

 

OBAWIASZ SIĘ UTRATY PIENIĘDZY Z PRZYCZYN LOSOWYCH? WYKUP UBEZPIECZNIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI!

OBÓZ DLA OSÓB OD 15. ROKU ŻYCIA TYLKO Z PEŁNOLETNIM OPIEKUNEM PRAWNYM, TJ. RODZICEM LUB INNĄ OSOBĄ WYZNACZONĄ PRZEZ NIEGO. Przy zgłoszeniu osoby niepełnoletniej należy podać wiek w polu "Uwagi".

 

Informacje o noclegu: 

Nocleg: Naszą bazę wypadową stanowić będzie komfortowy i wysoko oceniany DW Maria, zlokalizowany przy ul. Huty 19b, w zakopiańskiej dzielnicy Pardałówka. Z obiektu roztacza się przepiękny widok na Tatry. Odległość do Kuźnic wynosi 4 km, podobnie jak do centrum Zakopanego.

Pokoje: Uczestnicy obozu kwaterowani są w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienką. Na wyposażeniu szafa, telewizor, a do dyspozycji także taras. W łazienkach znajduje się prysznic, toaleta i suszarka do włosów. Osoby przyjeżdżające wspólnie ze znajomymi czy rodziną kwaterowane są razem pod warunkiem wpisania takiej prośby w polu "Uwagi" w formularzu rejestracyjnym. Pozostali zamieszkają w pokoju z osobami w podobnym wieku i tej samej płci.

Części wspólne: Do dyspozycji gości pozostaje bezpłatne Wi-Fi w całym obiekcie. W pensjonacie jest kuchnia turystyczna, świetlica ze stołami do ping ponga i bilarda, a także altana do grillowania. Auto można pozostawić na dużym, bezpłatnym parkingu.

Okolica: W odległości 400 m od obiektu znajduje się główna ulica prowadząca przez zakopiańskie dzielnice Olcza i Pardałówka. Wzdłuż niej położone są liczne sklepy i restauracje. Najbliższa apteka oddalona jest o 1,5 km od pensjonatu, a przystanek komunikacji miejskiej dzieli 450 m od obiektu.

Przejazd: dojazd własny do pensjonatu, następnie dojazd własny pod wyloty dolin (uczestnicy dobierają się wspólnie w auta na miejscu).

Bagaż: 
Na wycieczki potrzebny będzie przynajmniej 35-litrowy plecak. 

Temperatury: W Zakopanem możemy spodziewać się temperatur między 20 a 30 st. C, natomiast należy być przygotowanym na temperatury od 8 do 18 st. C, które zapewne będą występowały wysoko w górach.

 

Co zabrać ze sobą:

Ekwipunek wymagany: 

- Plecak minimum 35 litrów
- Kurtka membranowa / przeciwdeszczowa
- Polar / softshell
- Koszulki termoaktywne
- Spodnie trekkingowe (długie i krótkie)
- Skarpety trekkingowe
- Ubrania do pensjonatu / na miasto
- Czapka zimowa
- Rękawiczki polarowe
- Rękawiczki na via ferraty
- Chusta 8w1
- Buty trekkingowe (wysokie lub niskie) 
- Okulary przeciwsłoneczne 
- Czołówka i zapasowe źródło energii (akumulator lub baterie)
- Krem z filtrem 50 SPF
- Apteczka 

Ekwipunek zalecany:

- Czapka z daszkiem
- Kijki trekkingowe
- Termos z ciepłym napojem
- PowerbankW przypadku rezerwacji miejsc dla więcej niż jednej osoby prosimy o wypełnienie formularza osobno dla każdego uczestnika!

Zapisz się na listę rezerwową! Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek