Sylwester na Maderze

Autor zdjęcia: Portal Tatrzański


Termin 28.12.2022 - 04.01.2023

Zapisz się!

Zawsze marzył Ci się Sylwester w ciepłym miejscu? Teraz mamy dla Ciebie specjalną ofertę! Wybierz się z nami na Rajską Wyspę jaką jest Madera i podziwiaj najpiękniejszy w Europie pokaz fajerwerków z pokładu statku, który wypłynie na wody Oceanu Atlantyckiego! Przepiękne krajobrazy, unikatowa na skalę światową przyroda oraz temperatura, która przez cały rok wynosi od 19 do 26 kresek. To po prostu nie może się nie udać! Madera jest idealnym miejscem na trekking połączony z odpoczynkiem. Wyspa oferuje wiele ciekawych, ale nie trudnych tras, dzięki czemu poznamy jej najpiękniejsze zakątki, ale nie zabraknie także dreszczyku prawdziwej górskiej przygody.

Opis Sylwestra na Maderze

Trekking na Maderze to idealny urlop, nietuzinkowe widoki, unikatowa przyroda i różnorodność tras. Za to właśnie turyści kochają Krainę Wiecznej Wiosny. Miejscem naszego działania będzie dosłownie cała wyspa, dzięki czemu zwiedzisz jej najpiękniejsze zakątki. Nocować będziemy oczywiście w Funchal, czyli stolicy tego przepięknego miejsca. Uwaga! Na Sylwestra zaplanowaliśmy inne trasy niż w trakcie naszego standardowego trekkingu, który odbywa się przez cały rok. Dodatkowo odwiedzimy np. Porto Santo, czyli sąsiednią wyspę. Wejdziemy także na jej najwyższy szczyt. Odwiedzimy również całkowicie nowe i równie piękne trasy. Jeden dzień będzie tzw. dniem dla przewodnika, który w oparciu o oczekiwania uczestników wybierze trekking na jedną z największych atrakcji Madery, zatem bez obaw - będzie cudownie!

Dlaczego warto wybrać się z nami na Sylwestra na Maderze?

- Poznasz nowe miejsce oraz zobaczysz unikatową na światową skalę przyrodę,

- Zobaczysz z Oceanu Atlantyckiego najpiękniejszy w Europie pokaz fajerwerków,

- Odbędziesz wiele innych, przepięknych trekkingów,

- Zobaczysz przepiękne wodospady oraz ogromne urwiska,

- Odwiedzimy sąsiednią wyspę Porto Santo i wejdziemy na jej najwyższy szczyt,

- Będziemy działać w kameralnej grupie, wyjazd liczy osiem osób plus przewodnik,

- Kameralny i wygodny pensjonat ze śniadaniami,

- Brak ukrytych kosztów, wiesz za co płacisz!

Madera - trekking: stopień trudności / uwagi techniczne:

Wyjazd na Maderę jest dosłownie dla każdego. Wymaga jednak poprawnej kondycji oraz odporności na ekspozycję. Szlaki są bardzo dobrze przygotowane i ubezpieczone, jednak mogą wywołać sporo emocji, bowiem bywają strome. 

Jak zarezerwować lot na Maderę?

W przypadku tego terminu lecimy na Maderę liniami lotniczymi Wizzair z Warszawy, lot bezpośredni. Numery lotów na Maderę: Warszawa - Madera W61535, nr lotów powrotnych: Madera - Warszawa W61536

Bilety należy zakupić we własnym zakresie, najlepiej na stronie przewoźnika. Uwaga! Prosimy nie kupować biletów zanim nie dostaną Państwo od nas oddzielnej informacji mailowej, aby to zrobić. Prosimy o cierpliwość. W przypadku tej wycieczki mogą Państwo zakupić bilety z dowolnego miasta, bowiem odbierzemy Państwa z lotniska.

Plan wyjazdu trekkingowego na Maderę

Dzień 1

Przelot na Maderę. Spotkanie na lotnisku w Santa Cruz (Port Lotniczy Madera, 9100-105 Santa Cruz), a następnie wspólny przejazd na miejsce noclegu. W zależności od godziny przylotu uczestnicy będą transferowani do pensjonatu tak szybko, jak to możliwe. Jeżeli przylatujesz później od nas, nie martw się, także Cię odbierzemy. W przypadku krótkich odstępów pomiędzy przylotami poczekamy na całą grupę. Z lotniska do Funchal, czyli miejscowości noclegu, mamy około 20 km.

Dzień 2

Pierwszy trekking zacznimy od razu od mocnego akcentu. Pojedziemy do Parku Queimadas, którzy przypomina wioskę Hobbita. Tam zrobimy dużo zdjęć, zostawimy auto na parkingu i udamy się na jedną z najpiękniejszych Levad Madery, czyli Caldeirao Verde. Czym są owe Levady dowiesz się już na miejscu, poznasz także dokładnie ich historię. Nasza trasa będzie wiodła przepięknymi i unikatowymi na skalę światową lasami wawrzynowymi, a zakończy się cudownym wodospadem. Po tej atrakcji udamy się jeszcze do miejsca o nazwie Caldeirao do Inferno, a następnie wrócimy do naszego samochodu. Na trasie będziemy przechodzili przez liczne tunele, więc czołówka będzie niezbędna. Tego dnia zdecydowanie nie zapomnisz! 

W drodze powrotnej zatrzymamy się przy tradycyjnych domkach rybackich w Santanie. W tym miejscu będzie też możliwość skosztowania lokalnych owoców. Na koniec dnia zabierzemy Was do naszym zdaniem najlepszej restauracji na całej wyspie! Gwarantujemy, że będziecie zadowoleni. 

Długość wycieczki: około 20 km
Czas trwania wycieczki: około 8h
Suma podejść: 832 metrów
Suma zejść: 832 metrów

Dzień 3

Vereda Boca do Risco - Canical, a następnie przejście nad klifami do Porto da Cruz. Jest to tzw. trasa ludności lokalnej. Będzie to dzień zdecydowanie niezapomniany!

To będzie trasa, której nie zapomnisz. Zaczniemy w miejscu o którym turyści zapomnieli już dawno temu, będziemy mieli cudowny widok na Półwysep Świętego Wawrzyńca i okoliczne klify. Dzięki tej scenerii szybko rozkochasz się w pięknie wysp wulkanicznych. Opowiemy Ci także w jaki sposób one powstały, bowiem miejsce z którego zaczniemy jest świadkiem historii początków Madery. Następnie czeka nas marsz ponad klifami w zupełnie dzikiej scenerii będziemy maszerowali aż do Boca do Risco. Druga część trasy jest równie piękna, choć już nieco częściej wybierana przez turystów. Oczywiście wciąż nie ma na niej tłumów, dzięki czemu będziemy mogli podziwiać cudowne widoki w ciszy i spokoju. Po długim maszerowaniu zejdziemy do miejscowości Porto da Cruz, którą będziecie już znali z dnia poprzedniego. Tym razem znowu zaprosimy Was do najlepszej restauracji na Maderze! Pyszne owoce morza, świeże ryby oraz wiele, wiele więcej będzie w zasięgu naszych kubków smakowych. 

Długość wycieczki trasą: około 13 km
Czas trwania wycieczki: około 7h
Suma podejść: 687 metrów
Suma zejść: 864 metrów

Dzień 4

Tego dnia udamy się na Porto Santo, czyli sąsiednią wyspę. To właśnie ona została odkryta jako pierwsza w 1418 roku, a na Maderze człowiek stanął rok później. To dość mała wyspa, którą uda nam się zwiedzić w ciągu jednego dnia. Wyruszymy rano promem z Funchal (prom płynie około 2h w jedną stronę), a wrócimy dopiero późnym wieczorem. Dzięki czemu będziemy mieli cały dzień, aby zapoznać się z urokami Porto Santo, które bardzo różni się od Madery. W naszych planach będzie wejście na Pico do Facho, czyli najwyższy szczyt tej wyspy. Dodatkowo zwiedzimy po drodze jej inne uroki. Z pewnością tego dnia przydadzą się stroje kąpielowe, bowiem Porto Santo słynie z przepięknej plaży na południowym wybrzeżu. Gdy tylko czas pozwoli z wielką chęcią się na nią udamy, a następnie popłyniemy promem do Funchal po dniu pełnym emocji.

Długość wycieczki: około 15 km
Czas trwania wycieczki: około 8h 
Suma podejść: 632 metrów
Suma zejść: 632 metrów

Dzień 5

To dzień na który wszyscy czekali! Sylwester! Aby mieć siły do zabawy zaplanowaliśmy tego dnia dla Was przepiękną objazdówkę po zachodniej części Madery, tej znacznie bardziej dzikiej. Zaczniemy od jednego z najwyższych klifów w Europie, mowa oczywiście o Cabo Girao, a następnie udamy się do najdalej na zachód położonej latarnii, czyli Ponta do Pargo. Kolejnym punktem będzie krótki trekking do punktu widokowego da Gargata Funda, który zakończony jest przepięknym wodospadem. Następnie udamy się do punktu widokowego Achadas da Cruz skąd kolejką będzie można zjechać do urokliwej wioski i odbyć spektakularny spacer pod maderskimi klifami. Jeżeli myślicie, że to wszystko to jesteście w błędzie! Dopiero się rozkręcamy. Kolejnym punktem będzie Porto Moniz, najdalej na północny-zachód położone miasto Madery, gdzie można skorzystać z naturalnych basenów. Tego dnia będą czekały nas jeszcze dwa, a w sumie trzy punkty. Pierwszym będzie Ribeira da Janela, gdzie znajdują się fantastyczne formacje skalne. Następnie pojedziemy na płaskowyż Paul da Serra, gdzie odwiedzimy lasy Fanal, które zdecydowanie robią wrażenie. Na koniec zjedziemy widokową drogą górską do Funchal.

Kolejna część dnia to odpoczynek i przygotowanie do imprezy Sylwestrowej! Około 20:00 ruszymy do Funchal, aby skorzystać z lokalnej gastronomii, a przed 23:00 pojawimy się w porcie. Stąd zabierze nas statek na Ocean Atlantycki, bowiem to właśnie z tej perspektywy najlepiej jest podziwiać najpiękniejszy pokaz fajerwerków w Europie. W trakcie rejsu zapewniany jest szampan, lokalna poncha oraz open bar na napoje alkoholowe jak i bezalkoholowe. Powrót do do portu przewidziany jest około godziny 1:00. Takie przywitanie Nowego Roku to będzie naprawdę coś wielkiego! Dalsza część wieczoru będzie już zależna od Waszych oczekiwań. Możemy wrócić do centrum Funchal i biesiadować do rana, albo wrócić do Hotelu i wyspać się przed kolejnym dniem pełnym emocji!

Długość wycieczki: około 8  km
Czas trwania wycieczki: około 7h (czas trwania samego trekkingu i objazdówki)
Suma podejść: 231 metrów
Suma zejść: 231 metrów

Dzień 6

Nowy Rok będzie dużą zagadką, ale na pewno nie spędzimy go bezczynnie! Aby dojść do formy po Sylwestrze przejdziemy się niebywale urokliwą trasą, a w sumie to nawet dwiema. Mowa o Levadzie Novej oraz Moinho. Będziemy z nich podziwiać przepiękne widoki na górską dolinę, ale przede wszystkim niezwykle urokliwy jest środek tej trasy. Będziemy mieli okazję przejść pod wodospadem, a następnie przez tunel o długości kilkuset metrów! Czołówki będą zatem niezbędne, a widoki na długo zapadną Wam w pamięci. Taka orzeźwiająca trasa będzie jak znalazł po Sylwestrze! Jeżeli starczy nam czasu udamy się na punkt widokowy Ponta do Rosto skąd roztacza się najpiękniejszy widok na najstarszą część wyspy, czyli Półwysep Świętego Wawrzyńca. Gdy dopisze Wam tego dnia forma przejdziemy także kawałek i tej trasy, abyście mogli zobaczyć najpiękniejszy klimat Madery!

Długość wycieczki: około 9  km
Czas trwania wycieczki: około 4h (czas trwania samego trekkingu bez Półwyspu)
Suma podejść: 112 metrów
Suma zejść: 112 metrów

Dzień 7

Ostatni dzień trekkingowy będzie tzw. dniem dla przewodnika. Co kryje się za tym stwierdzeniem? Oczywiście najlepsza przygoda, ale przede wszystkim fakt, że przewodnik dostosuje go do Waszych potrzeb i oczekiwań. Wybierzemy się na jeden z topowych trekkingów Madery. Jeżeli będziecie mieli ochotę na levady, to pojedziemy do Rabacal. Gdy zachce Wam się wschodu słońca i górskiej przygody to powitamy dzień na Pico do Arieiro, skąd są najlepsze wschody na Maderze, a następnie udamy się na Pico Ruivo. A może będziecie mieli ochotę na zdobycie Pico Grande czy przejście całego Półwyspu Świętego Wawrzyńca? To okaże się na miejscu w oparciu o pogodę jak i Wasze oczekiwania. Organizujemy wycieczki na Maderę od lat, zebrały one dziesiątki pozytywnych opinii, dlatego po prostu nam zaufajcie, a nie zapomnicie tego dnia do końca życia!

Czas trwania, jak i długość wycieczki będzie zależna od wybranej opcji, ale mowa oczywiście o całodziennej wyprawie od 10 do nawet 20 kilometrów długości, jak i od 500 do 1000 metrów podejść. Zatem szykujcie formę, buty, plecaki i ruszamy na szlak!

Dzień 8

Pożegnanie z Maderą, przejazd na lotnisko. Wylot liniami TAP Air Portugal planowany jest tego dnia na 4:30 rano, zatem na lotnisko udamy się jeszcze w nocy. Ale nie martwcie się, nie zabraknie czasu na pożegnalną biesiadę w Funchal.

Plan może być modyfikowany w zależności od możliwości grupy i warunków pogodowych.

Zobacz zdjęcia z poprzednich wycieczek:

Galeria 1
Galeria 2
Galeria 3


Ilość uczestników: 8 (Stawiamy na Wasz komfort, dlatego zabieramy raptem osiem osób, do tego dochodzi przewodnik. Słyniemy z kameralnych wyjazdów. Chcemy, abyście jak najwięcej skorzystali w małej grupie.)

Cena: 6399,00 zł + przelot (należy zarezerwować we własnym zakresie. Koszt przelotu liniami TAP Air Portugal wynosi w tym okresie od 2000,00 do 3000,00 zł)

Po dokonaniu zapisu w ciągu czterech dni należy dokonać wpłaty zadatku w wysokości 2000 zł. Po tym czasie nieopłacone rezerwacje są usuwane.

Na 30 dni przed terminem dopłacamy 4399 zł

Cena zawiera:
- siedem noclegów w wygodnych pokojach hotelowych,
- siedem śniadań,
- transport wynajętym, komfortowym busem na miejscu,
- wszystkie atrakcje oraz wycieczki opisane w programie,
- opiekę przewodnika,
- ubezpieczenie,
- Sylwestra na promie,
- kolejki górskie zawarte w programie,
- prom na Porto Santo. 

Cena nie zawiera:
- obiadów,
- przelotu (opcje zostały opisane powyżej).

Uwaga! W Portugalii mogą obowiązywać ograniczenia wjazdowe związane z pandemią COVID-19. Zanim zarezerwujesz wycieczkę, upewnij się, że możesz wjechać, a potem śledź przepisy na bieżąco!

AKTUALNE ZASADY ZNAJDZIESZ TUTAJ:

Portugalia: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/portugalia 

Pamiętaj, że Portal Tatrzański nie ponosi odpowiedzialności za zmiany przepisów. Po upłynięciu przewidzianego w Regulaminie czasu na rezygnację, środki nie są zwracane, nawet jeśli jej przyczyną jest niespełnienie przez Ciebie warunków wjazdowych

WYCIECZKA DLA OSÓB OD 15 ROKU ŻYCIA. OSOBY NIEPEŁNOLETNIE MUSZĄ LECIEĆ NA WYCIECZKĘ Z OPIEKUNEM PRAWNYM (NP. RODZICEM)

OBAWIASZ SIĘ UTRATY PIENIĘDZY Z PRZYCZYN LOSOWYCH? WYKUP UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI!

Informacje o noclegu oraz okolicy:

Villa Camacho 

Nocleg: Hotel znajdujący się w bardzo dobrej i cichej lokalizcji Funchal. Dzięki umiejscowieniu na wzgórzu z domu roztacza się przepiękny widok na Ocean Atlantycki. To sprawdzone miejsce, które bardzo lubimy. Tak jak i goście naszych wycieczek.

Pokoje: Do naszej dyspozycji będą pokoje dwuosobowe z łazienkami (w nich ręczniki oraz suszarka, brak kosmetyków)

Części wspólne: Hotelowa restauracja, bar oraz taras z cudownym widokiem na Funchal i Ocean Atlantycki

Okolica: Sklep spożywczy około 1000 metrów, brak większego marketu, jednak codziennie do niego jeździmy. W okolic kilka restauracji, jednak w ciągu dnia odwiedzamy te sprawdzone.

Przejazd: Przelot samolotem na w/w zasadach. Na miejscu poruszamy się komfortowym, 9 osobowym busem.

Bagaż: Prosimy sprawdzić na stronie wybranych linii lotniczych. Zazwyczaj jest to walizka do 20 lub 25kg oraz bagaż podręczny.

Temperatury: Od 19 do 26 kresek przez cały rok

Co ze sobą zabrać na trekking na Maderze:

- Plecak około 20 litrów na wycieczki i całodniowy trekking na Maderze,

- Latarkę czołową! Będziemy przechodzić przez tunele,

- Ubrania w góry, zarówno te na dni ciepłe, jak i chłodne (podczas górskiego trekkingu na Maderze bywa różnie, dlatego musisz zabrać także ciepłe ubrania!),

- Ubrania do pensjonatu oraz na miasto,

- Obuwie w góry, do pensjonatu oraz na miasto,

- Euro (Madera należy do Portugalii, dlatego płacimy tutaj w euro).

Zapisz się! Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek