Wycieczka do Doliny Pięciu Stawów zimą

Autor zdjęcia: Portal Tatrzański


Termin 07.03.2021

Zapisz się!

Wycieczka do Doliny Pięciu Stawów Polskich w warunkach zimowych to świetny wybór na postawienie swoich pierwszych kroków w Tatrach zimą. Jest to jeden z najpiękniejszych zakątków całych Tatr, a otulony białym puchem wygląda jeszcze lepiej! Pod okiem fachowca dowiesz się wielu ciekawych rzeczy na temat zimy, oraz tego jak się do niej przygotować. Zobaczysz także, że letnia ścieżka, która łatwo wprowadza do Doliny, wcale nie jest bezpieczna zimą – bo Tatry o tej porze roku to zupełnie inne góry.

Opis

Dolina Pięciu Stawów Polskich rozciąga się od Świnicy, aż po Szpiglasowy Wierch w głównej grani Tatr. Dodatkowo otacza ją Orla Perć oraz Miedziane czy Opalony Wierch. Dzięki temu widoki są tam po prostu z innej planety! Na uwagę zasługują także zamarznięte, oraz zasypane śniegiem stawy. To wszystko powoduje, że znane z lata miejsc – wygląda zupełnie inaczej, mówi się, że popularna „Piątka” jest zimą znacznie ładniejsza!

 

Dlaczego warto wybrać się na tego typu wycieczkę?

- Zobaczysz Dolinę Pięciu Stawów Polskich w zimowej szacie, wtedy jest jeszcze piękniejsza!

- Zapoznasz się z zimowym wędrowaniem, zobaczysz że szlak turystyczny, który biegnie tutaj latem zupełnie zmienia swój przebieg zimą

- I najważniejsze – przeżyjesz świetną przygodę pod okiem licencjonowanego fachowca :) Zachęcamy Cię do zadawania pytań, nie krępuj się tylko korzystaj z wyjazdu jak najwięcej!

 

Stopień trudności / uwagi techniczne

Wycieczka do Doliny Pięciu Stawów Polskich zalicza się do dość łatwych celów na początek przygody z zimowymi Tatrami. Wymaga jednak chociaż przeciętnej kondycji, a im lepsza – tym lepiej dla Ciebie. Aby się zapisać nie musisz posiadać wcześniej doświadczenia.

 

Plan wycieczki

8:00 - spotkanie z przewodnikiem na Palenicy Białczańskiej (duży parking, koszt 30 zł/doba - należy go wcześniej zarezerwować na stronie tpn.pl). Następnie wyjście do Pięciu Stawów przez Dolinę Roztoki. Odpoczynek w schronisku, spacer po Pięciu Stawach i powrót tą samą drogą.  

Długość trasy: 15,3 km

Czas przejścia: 5,5h (nie zawiera przerw oraz spaceru po Dolinie, z przerwami i spacerem około 7,5h)

Suma podejść: 791 metrów

Suma zejść: 791 metrów

Najwyższy punkt: Dolina Pięciu Stawów, Schronisko 1672 m n.p.m.

 

Cena: 219 zł (cena zawiera opiekę przewodnika oraz wypożyczenie niezbędnego sprzętu)

Cena dla członków Klubu Tatrzańskiego: 199 zł (Przy rejestracji na wycieczkę należy w polu "Uwagi" podać numer Karty Członkowskiej. Jest to warunkiem niezbędnym do uznania rabatu!)

W obydwu przypadkach wymagana jest wpłata pełnej kwoty do 5 dni od dokonania zapisu.

 

WYCIECZKA TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH!

 

Co ze sobą zabrać:

• Plecak minimum 20 litrów

• Termos z ciepłym napojem

• Rękawiczki (najlepiej nieprzemakalne)

• Czapkę

• Chustę 8w1 (może posłużyć jako dodatkowy szalik czy kominiarkę)

• Kijki trekkingowe (nie są niezbędne, ale naprawdę bardzo pomocne)

• Zimowy ubiór górski (buty trekkingowe, ciepłe skarpety, koszulkę termoaktywną, polar, kurtkę od wiatru, getry, spodnie)

• Ochraniacze na buty (tzw. stuptuty) – zabiegają wpadaniu śniegu do butów, o ile będzie śnieg.

• Czołówkę

 

W przypadku rezerwacji miejsc dla więcej niż jednej osoby prosimy o wypełnienie formularza osobno dla każdego uczestnika!

Zapisz się! Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek