Wyjazd na via ferraty do Włoch (Riva del Garda)

Autor zdjęcia: Portal Tatrzański


Termin 30.09.2023 - 07.10.2023

Chciałbyś spróbować czegoś nowego, bo trekking to dla Ciebie za mało? Zapraszamy na Via Ferraty do Włoch! Będziemy pokonywać najpiękniejsze żelazne perci w rejonie największego i najbardziej urokliwego jeziora Włoch, mowa o Lago Di Garda! Nie wiesz czym są via ferraty? To przepiękne, skalne drogi o różnym poziomie trudności ubezpieczone stalową liną, która służy do asekuracji. To idealna forma aktywnego wypoczynku dla osób, które chcą znaleźć coś pomiędzy trekkingiem, a wspinaczką.

 

Opis

Włochy to królestwo via ferrat, bowiem to właśnie tam się one narodziły ponad sto lat temu! Naszą wycieczkę zaczniemy w Krakowie, skąd wyjedziemy do Włoch. Aby nie tracić czasu wyruszymy wcześnie rano, aby dojechać wieczorem i kolejnego dnia rozpocząć przygodę z ferratami. Pierwszego dnia udamy się na taką via ferratę, która pozwoli każdemu bezpiecznie wdrożyć się w ten przepiękny świat żelaznych perci. Kolejne dni to działalność na coraz trudniejszych trasach. Ich długość, trudność oraz region będą zależały tylko i wyłącznie od możliwości grupy, a ta składać się będzie z zaledwie sześciu osób. Nocować będziemy w miejscowości Riva Del Garda, skąd mamy bardzo blisko na najpiękniejsze via ferraty. Pod nosem będą także sklepy oraz liczne restauracje.

 

Dlaczego warto pojechać z nami na via ferraty?

- Zapoznasz się z żelaznymi perciami, dowiesz się jak pokonywać je bezpiecznie

- Poznasz jeden z najpiękniejszych rejonów Europy

- Będziemy pracować w małej, sześcioosobowej grupie. Stawiamy na jakość i bezpieczeństwo

- Przeżyjesz fantastyczną przygodę!

 

Stopień trudności / uwagi techniczne

Via Ferraty dzielą się na kilka stopni trudności. Najłatwiejsze to te oznaczone I(A), a najtrudniejsze posiadają oznaczenie V(E). Ciężko powiedzieć jak odczujesz daną trudność, jednak naszą pierwszą Via Ferratą będzie jedna z tych o poziomie trudności II/III. Taka trasa wymaga dobrej sprawności fizycznej, a im dalej będzie trwał wyjazd tym będziemy pokonywali trudniejsze i ciekawsze żelazne perci. Ciężko porównać je np. z Tatrami, ale śmiało można powiedzieć, że Via Ferrata o poziomie III będzie na pewno w wielu miejscach trudniejsza od Orlej Perci.

Wyjazd zalecamy osobom sprawnym! Doświadczenie to kwestia względna, jeżeli masz dobrą kondycję, siłę w rękach, nie boisz się przestrzeni to poradzisz sobie nawet na bardzo wysokim poziomie. Jednakże każdemu zalecamy przygotowanie się do wyjazdu, tak aby skorzystać jak najwięcej. Poziom będzie dostosowany do uczestników, jednak wymagana jest minimum dobra forma fizyczna (tj. bezproblemowe pokonywanie podejść czy brak lęku przestrzeni)

 

Plan wyjazdu:

Dzień 1

Spotkanie w Krakowie o godzinie 5:00 i wyjazd do Włoch, dojazd około godziny 19:00 (miejsce spotkanie zostanie podane w mailu organizacyjnym do wglądu tylko dla uczestników wyjazdu).

Dzień 2

Tego dnia ruszamy na naszą pierwszą via ferratę. Jej długość oraz trudność zostanie ustalona na podstawie doświadczenia oraz samopoczucie po podróży uczestników.

Dzień 3-7

Pokonywanie coraz trudniejszych via ferrat.

Przypominamy, że nie mamy żadnego sztywnego planu co do via ferrat. Jeżeli grupa będzie mocna to skupimy się na tych trudniejszych, a jeżeli słabsza to na tych rekreacyjnych. Łącznie udamy się w trasę aż 6 razy.

Dzień 8

Wyjazd około 5:00 do Polski. W Krakowie pojawimy się zapewne po godzinie 19:00

Zobacz zdjęcia z poprzednich wycieczek – Riva del Garda:

Galeria 1
Galeria 2
Galeria 3

 

Ilość uczestników: 6

Cena: 4599,00 zł 

Po dokonaniu zapisu w ciągu czterech dni należy dokonać wpłaty zadatku w wysokości 1500 zł. Po tym czasie nieopłacone rezerwacje są usuwane.
Na 30 dni przed terminem dopłacamy 3099,00 zł.

Cena zawiera:
- siedem noclegów,
- przejazd do Włoch z Krakowa i z powrotem,
- transport na miejscu,
- sprzęt via ferrata na czas wyjazdu (tj. kask, uprząż oraz lonża),
- specjalistyczne ubezpieczenie na via ferraty,
- opiekę na miejscu,
- przewodnictwo.

Cena nie zawiera:
- wyżywienia
- kolejek górskich (maksymalnie 20 euro)

Uwaga! We Włoszech mogą obowiązywać ograniczenia wjazdowe związane z pandemią COVID-19. Zanim zarezerwujesz wycieczkę, upewnij się, że możesz wjechać, a potem śledź przepisy na bieżąco!

 

AKTUALNE ZASADY ZNAJDZIESZ TUTAJ:

Włochy: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wlochy

 

Pamiętaj, że Portal Tatrzański nie ponosi odpowiedzialności za zmiany przepisów. Po upłynięciu przewidzianego w Regulaminie czasu na rezygnację, środki nie są zwracane, nawet jeśli jej przyczyną jest niespełnienie przez Ciebie warunków wjazdowych!


OBAWIASZ SIĘ UTRATY PIENIĘDZY Z PRZYCZYN LOSOWYCH? WYKUP UBEZPIECZNIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI!

 

WYCIECZKA TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH!

 

Informacje o noclegu oraz okolicy:

Nocleg: Residence Monica (via Longa 18, Riva del Garda). To dobrze znany i lubiany hotel w centrum tej turystycznej miejscowości. Na miejscu dostępny jest bezpłatny parking dla samochodów, basen, restauracja czy wypożyczalnia rowerów.

Pokoje: do naszej dyspozycji będą dwa apartamenty (50m2/apartament). Każdy z nich posiada dwie oddzielne sypialnie (łącznie 5 pojedynczych łóżek w apartamencie), kuchnię (lodówka, kuchenka, czajnik, mikrofala oraz wszelkie wyposażenie do gotowania, jedzenia oraz picia), łazienkę (ręczniki są dostępne na miejscu w cenie, także suszarka do włosów), duży i wygodny taras z krzesłami i stolikiem.

Części wspólne: basen z leżakami (darmowy), restauracja (możliwość zakupienie śniadań (8 euro), obiadów (cena do ustalenia na miejscu, uzależniona od menu, zazwyczaj do 20 euro) czy wypicia dobrej kawy), wypożyczalnia rowerów, miejsce na grilla (przygotowanie oraz odpalenie grilla to koszt 10 euro).

Okolica: 500 metrów Galeria Handlowa z dużym sklepem spożywczym, 1500 metrów Lidl. Do plaży nad Gardą około 500 metrów. W okolicy dziesiątki restauracji, najbliższa 150 metrów. Nie brakuje także aptek, księgarni, sklepów sportowych, rowerowych itd. Zaplecze jest bardzo bogate.

Przejazd: 9 osobowym busem z Polski do Włoch, także na miejscu, jak i z powrotem do Polski

Bagaż: duża walizka podróżna lub torba, plecak do działalności górskiej plus bagaż podręczny

Temperatury: w maju/czerwcu od 25 do 35 kresek, w lipcu/sierpniu od 30 do 40 kresek, we wrześniu od 26 do 36 kresek, w październiku od 22 do 30 kresek

 

Co ze sobą zabrać:

- Plecak około 30 litrów na czas wycieczek,

- Rękawiczki na via ferraty (obowiązkowo!),

- Ubrania w góry (spodnie, polar, koszulki itd.),

- Ubrania do pensjonatu i na miasto,

- Obuwie w góry, do pensjonatu i na miasto,

- Czołówkę (latarkę na głowę, na wszelki wypadek),

- Euro oraz kartę (płatność kartą to niewiele większy koszt niż wcześniejsza wymiana w kantorze).

 

W przypadku rezerwacji miejsc dla więcej niż jednej osoby prosimy o wypełnienie formularza osobno dla każdego uczestnika!

Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek