Wyjazd na via ferraty do Włoch (Dolomity)

Autor zdjęcia: Portal Tatrzański


Termin 23.07.2024 - 30.07.2024

TERMIN WYPRZEDANY
Zapisz się na listę rezerwową!

Włochy to kraj, który śmiało można nazwać domem via ferrat, ponieważ to właśnie tam rozpoczęła się historia żelaznych perci. Jest ona silnie powiązana z I Wojną Światową. Na szczęście dzisiaj stalowe kable nie służą już do przemieszczania się żołnierzy, tylko rozrywce i walce z naturą dla głodnych przygód turystów. Zatem odpowiedz sobie sam, jak można nie chcieć spróbować włoskich via ferrat? No właśnie! Kochając góry jest to naprawdę niemożliwe. To wszystko w scenerii jednego z najpiękniejszych pasm na świecie, jakimi bez wątpienia są Dolomity. Krajobrazy w tym miejscu są niesamowite, jedyne na skalę światową. Po takiej przygodzie już nigdy o nich nie zapomnisz. Będziesz marzył o powrocie, aby każdego roku systematycznie poznawać kolejny ich skrawek.

Opis

Vigo di Fassa i okolice to urokliwy rejon w sercu włoskich Dolomitów - to właśnie tam będziemy nocować. Stąd mamy już bardzo blisko na najpiękniejsze via ferraty o przeróżnych stopniach trudności, wraz z tymi, które prowadzą na Piz Boe. My będziemy pokonywali każdego dnia coraz trudniejsze trasy, aż do wystąpienia limitu, zatem przy tak dużym wachlarzu wyboru, możliwe jest dosłownie wszystko. Zaczniemy oczywiście od wdrożenia, zapoznania się ze sprzętem, specyfiką via ferrat, a dalszy rozwój będzie już zależał tylko od twojej formy! Dolomity to góry, w których po prostu musisz się rozkochać, zresztą jadąc tam - innego wyboru nie masz. Dodając do tych przepięknych widoków urokliwe via ferraty, dostajemy niespotykany na skalę europejską efekt. Brzmi zachęcająco? Oczywiście! Pamiętaj, że to nie tylko dobra reklama, ale przede wszystkim fakty!

 

Dlaczego warto pojechać z nami na via ferraty?

- Zapoznasz się z żelaznymi perciami i dowiesz się, jak pokonywać je bezpiecznie,

- Poznasz jeden z najpiękniejszych rejonów Europy,

- Będziesz pracować w małej, sześcioosobowej grupie. Stawiamy na jakość i bezpieczeństwo,

- Przeżyjesz fantastyczną przygodę!

 

Stopień trudności / uwagi techniczne

Via Ferraty dzielą się na kilka stopni trudności. Najłatwiejsze to te oznaczone I(A), a najtrudniejsze posiadają oznaczenie V(E). Ciężko powiedzieć jak odczujesz daną trudność, jednak naszą pierwszą Via Ferratą będzie jedna z tych o poziomie trudności II/III. Taka trasa wymaga dobrej sprawności fizycznej, a im dalej będzie trwał wyjazd tym będziemy pokonywali trudniejsze i ciekawsze żelazne perci. Ciężko porównać je np. z Tatrami, ale śmiało można powiedzieć, że Via Ferrata o poziomie III będzie na pewno w wielu miejscach trudniejsza od Orlej Perci.

Wyjazd zalecamy osobom sprawnym! Doświadczenie to kwestia względna, jeżeli masz dobrą kondycję, siłę w rękach, nie boisz się przestrzeni to poradzisz sobie nawet na bardzo wysokim poziomie. Jednakże każdemu zalecamy przygotowanie się do wyjazdu, tak aby skorzystać jak najwięcej. Poziom będzie dostosowany do uczestników, jednak wymagana jest minimum dobra forma fizyczna (tj. bezproblemowe pokonywanie podejść czy brak lęku przestrzeni)

 

Plan wyjazdu

Dzień 1

Spotkanie w Krakowie o godzinie 5:00 i wyjazd do Włoch, dojazd około godziny 19:00 (miejsce spotkanie zostanie podane w mailu organizacyjnym do wglądu tylko dla uczestników wyjazdu), następnie zakwaterowanie, rozdanie sprzętu, czas wolny.

Dzień 2

Tego dnia ruszamy na naszą pierwszą via ferratę. Nie będzie ona bardzo trudna, ale dzięki niej będziesz mógł wdrożyć się bezpiecznie w ten przepiękny świat żelaznych perci. Trudności będą oscylowały w granicach II/III (B/C), to i tak nieco trudniej niż Orla Perć! Na ambitniejsze cele przyjdzie jeszcze czas, mamy przecież na to cały tydzień!

Dzień 3-7

Pokonywanie coraz trudniejszych via ferrat w Dolomitach.

Przypominamy, że nie mamy żadnego sztywnego planu co do via ferrat. Jeżeli grupa będzie mocna to skupimy się na tych trudniejszych, a jeżeli słabsza to na tych rekreacyjnych. Łącznie udamy się w trasę aż 6 razy.

Dzień 8

Wyjazd około 5:00 do Polski. W Krakowie pojawimy się zapewne po godzinie 19:00.


Zobacz zdjęcia z poprzednich wyjazdów: 

Galeria 1
Galeria 2
Galeria 3


Ilość uczestników: 6

Cena: 5299 zł

Po dokonaniu zapisu w ciągu czterech dni należy dokonać wpłaty zadatku w wysokości 1500 zł. Po tym czasie nieopłacone rezerwacje są usuwane.
Na 30 dni przed terminem dopłacamy 3799 zł.

Cena zawiera:
- siedem noclegów ze śniadaniami,
- przejazd do Włoch z Krakowa i z powrotem,
- sprzęt via ferrata na czas wyjazdu (tj. kask, uprząż oraz lonża),
- specjalistyczne ubezpieczenie na via ferraty,
- opiekę na miejscu,
- przewodnictwo.

Cena nie zawiera:
- wyżywienia,
- kolejek górskich (70-120 euro, kolejki są obligatoryjne).

 

OBAWIASZ SIĘ UTRATY PIENIĘDZY Z PRZYCZYN LOSOWYCH? WYKUP UBEZPIECZNIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI!

WYCIECZKA TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH!

 

Informacje o noclegu oraz okolicy:

Nocleg: Hotel Dolomiti (Strada Dolomites 9, Vigo di Fassa). To trzygwiazdkowy obiekt, który gwarantuje idealny wypoczynek w sercu Dolomitów ze świetną infrastrukturą, 

Pokoje: do naszej dyspozycji będą trzy pokoje z łazienkami (dwa dwuosobowe oraz jeden trzyosobowy). W pokojach są ręczniki oraz kosz na śmieci, rzeczy te są wymieniane przed obsługę hotelu codziennie. W łazience znajdują się kosmetyki oraz suszarka do włosów. Brak aneksów kuchennych, lodówek oraz czajnika,

Części wspólne: hotelowa restauracja (obiad należy zgłaszać do godziny 10:00 danego dnia, cena około 18 euro za zestaw), lobby bar, centrum wypoczynkowe (jacuzzi, sauna, siłownia),

Okolica: sklep spożywczy (300 metrów), sklep sportowy (850 metrów), liczne restauracje do 1500 metrów,

Przejazd: 9-osobowym busem z Polski do Włoch, także na miejscu, jak i z powrotem do Polski,

Bagaż: duża walizka podróżna lub torba, plecak do działalności górskiej plus bagaż podręczny,

Temperatury: w okresie wakacji od 15 do 30 kresek (typowo górsko, podobnie do Zakopanego)

 

Co ze sobą zabrać

Ekwipunek wymagany:

- Plecak minimum 35 litrów
- Kurtka membranowa / przeciwdeszczowa
- Polar / softshell
- Koszulki termoaktywne
- Spodnie trekkingowe (długie i krótkie)
- Skarpety trekkingowe
- Ubrania do pensjonatu / na miasto
- Czapka zimowa 
- Rękawiczki polarowe
- Rękawiczki na via ferraty
- Chusta 8w1
- Buty trekkingowe (wysokie lub niskie) 
- Okulary przeciwsłoneczne
- Czołówka i zapasowe źródło energii (akumulator lub baterie)
- Krem z filtrem 50 SPF
- Karta płatnicza
- Gotówka (Euro)
- Apteczka 

Ekwipunek zalecany:

- Czapka z daszkiem
- Kijki trekkingowe
- Termos z ciepłym napojem
- Powerbank
- Kurtka puchowa

 

W przypadku rezerwacji miejsc dla więcej niż jednej osoby prosimy o wypełnienie formularza osobno dla każdego uczestnika!

Zapisz się na listę rezerwową! Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek