Wyjazd trekkingowy na Azory (archipelag)

Autor zdjęcia: Portal Tatrzański


Termin 25.06.2023 - 06.07.2023

Zapisz się!

Archipelag Azorów składa się z dziewięciu wysp, które potocznie nazywa się Hawajami Europy lub wyspami wiecznej wiosny. Oczywiście nie bez przyczyny! Każda z nich oferuje przepiękne, ale także i zróżnicowane widoki. Dodatkowo temperatury są przez cały rok na podobnym poziomie, a wszechobecna zieleń zwala z nóg! Kto by nie chciał cały czas żyć w idealnej temperaturze około 25 stopni i pięknej, wiosennej zieleni?  

Opis trekkingu na Azorach:

Nasz trekking obejmuje cztery wyspy, które dostarczą Wam niezapomnianych wrażeń! Najpierw odwiedzimy największą i najbardziej znaną, Sao Miguel. Wejdziemy na jej najwyższy szczyt Pico da Vara, jak i odwiedzimy liczne jeziora w kalderach, czy popularne fumarole (wyziewy wulkaniczne z ziemi). Będziemy też mieli okazję kosztować wybitnych, lokalnych specjałów kuchni azorskiej. Bowiem wycieczki z nami to także podróże kształcące kulinarnie! Po przepięknych trekkingach w stolicy Azorów udamy się samolotem na wyspę Pico. Tam rozpoczniemy nasze przygotowania do wejścia na najwyższy szczyt Portugalii! Pico to wulkan, który ma aż 2351 metrów! Zanim uda nam się na niego wejść odbędziemy dwa cudowne i długie trekkingi. Całość przedzielimy pobytem jednodniowym na wyspie Faial. Znajduje się ona raptem 7 kilometrów dalej, dlatego podróż promem zajmie nam ledwie pół godziny. Nie można jednak pominąć tego miejsca! Wyspa jest niesamowicie zielona, w przeciwieństwie do Pico, gdzie króluje bazalt (skała wulkaniczna). Jedną z jej największych atrakcji jest wulkan Capelinhos, który w 1957 roku rozpoczął swoją, trwającą trzynaście miesięcy, erupcję. Powiększyła ona wyspę aż o 2,4 km2! Będziemy mieli okazję to podziwiać, namacalnie poznając tak fascynujące historie. Faial to oczywiście jeszcze znacznie więcej, np. trekking dookoła kaldery, który także odbędziemy. Po pełnym emocji dniu wrócimy na Pico, które słynie z winnic i odpowiada za 90% produkcji azorskiego wina. Ostatnia wyspa jaką odwiedzimy to Terceira, udamy się na nią także samolotem. To idylliczne, zielone miejsce, które jest ostoją rolników. Jednak w swojej centralnej części posiada szlaki jakich wcześniej nie spotkaliście! Dzikie, porośnięte lokalną roślinnością i dające niesamowite wrażenia! To po prostu nie może się nie udać! Nie zabraknie także spacerów nad klifami Oceanu Atlantyckiego. Ale przede wszystkim odwiedzimy jaskinię wulkaniczną, jak i wejdziemy do prawdziwego wulkanu! Na świecie znajdują się tylko trzy takie miejsca, a my będziemy mieli okazję być właśnie w jednym z nich!

 

Dlaczego warto wybrać się z nami na trekking na Azory?

- Pracujemy w małej, kameralnej grupie - tylko 8 osób! Uczestnicy innych wyjazdów ocenili, że dało im to poczucie niezwykłego komfortu i przyjacielskiej atmosfery!

- Wejdziesz na najwyższą górę Portugalii, wulkan Pico 2351 m n.p.m.

- Poznasz nowe miejsca oraz zobaczysz unikatową na światową skalę przyrodę

- Nie musisz się niczym martwić na miejscu, wszystko jest dobrze zorganizowane - a przy tak dużej logistyce, to naprawdę duże ułatwienie

- Unikasz ukrytych kosztów

- Dowiesz się jak powstały te przepiękne, wulkaniczne wyspy oraz co jeszcze warto odwiedzić

- Poprowadzimy Cię także szlakiem kulinarnym! Znamy najlepsze restauracje, które podbiją Twoje podniebienie. Uczestnicy innych wyjazdów bardzo docenili właśnie tę ich część. Podróżowanie to także kosztowanie lokalnych smakołyków, a tych na Azorach nie brakuje. 

 

Trekking na Azorach: stopień trudności / uwagi techniczne:

Wyjazd trekkingowy na Azory dedykowany jest dla osób z dobrą kondycją. To dziesięć wycieczek dzień po dniu, które przeplatane są dniami lżejszymi. Jednakże nie brakuje takich wycieczek jak Pico (najwyższy szczyt Portugalii), czy innych długich trekkingów powyżej 20 kilometrów. Oczywiście nie ma się czym martwić, bowiem nad formą zawsze można popracować! 

 

Loty na Azory oraz loty pomiędzy wyspami:

W przypadku tego terminu lecimy na Azory (lotnisko Ponta Delgada) liniami lotniczymi TAP Air Portugal z Warszawy. Prosimy zwrócić uwagę na brak dostępności lotów bezpośrednich. Numery lotów na Azory TP1205 Warszawa - Lizbona, TP1863 Lizbona - Ponta Delgada, nr lotów powrotnych TP1828 Terceira Lajes - Lizbona, TP1208 Lizbona - Warszawa. Uwaga! Należy zakupić osobne bilety (w jedną stronę) na Azory oraz powrotne. Przylot następuje na wyspę Sao Miguel, lotnisko Ponta Delgada, a wylot zaplanowany jest z wyspy Terceira, lotnisko Lajes.

Bilety należy zakupić we własnym zakresie, najlepiej na stronie przewoźnika. Uwaga! Prosimy nie kupować biletów zanim nie dostaną Państwo od nas oddzielnej informacji mailowej, aby to zrobić. Prosimy o cierpliwość. W przypadku tej wycieczki mogą Państwo zakupić bilety z dowolnego miasta, bowiem odbierzemy Państwa z lotniska.

Bilety pomiędzy wyspami wliczone są w cenę wycieczki i ich zakupem zajmuje się Organizator. 


Plan wyjazdu trekkingowego na Azory:

 

Dzień 1

Przelot na Azory. Spotkanie na lotnisku. W zależności od godziny przylotu uczestnicy będą transferowani do pensjonatu tak szybko, jak to możliwe. Następnie nastąpi zakwaterowanie, wspólny wyjazd na większe, pierwsze zakupy oraz zapoznanie się z wyspą. Plan będzie ułożony na miejscu, w zależności m.in od godzin przylotów uczestników. 

Dzień 2

Nasz pierwszy trekking zaczniemy od razu od zdobycia najwyższego szczytu Sao Miguel, wejdziemy na Pico da Vara, które mierzy 1103 m n.p.m.! Przygoda oraz dzikie azorskie widoki gwarantowane. Będziemy poruszali się w terenie, który na pewno sprawi na Was ogromne wrażenie. W drugiej części dnia pojedziemy na absolutny hit Azorów! Naszym celem będą Lagoas das Sete Cidades, czyli dwa jeziora o różnych kolorach. Które będzie Twoim ulubionym? Przekonasz się na miejscu. Jednak zanim tam dojedziemy, pójdziemy na trekking na Pico do Paul. W jego trakcie odwiedzimy mniejsze, ale także robiące ogromne wrażenie kaldery. Potem będziemy już zachwycać się Sete Cidades z różnych punktów widokowych. Gwarantujemy, że będziesz zachwycony!

Czy to już koniec emocji tego dnia? Oczywiście, że nie! Po trekkingu wiemy gdzie dobrze zjeść przepyszne, lokalne produkty. Tam też z chęcią Was zabierzemy, abyście jeszcze lepiej poznali Azory. Aby dzień zakończył się idealnie odwiedzimy naturalne baseny w oceanie o nazwie Ponta do Ferraira, a zachód słońca obejrzymy z miejscowości Mosteiros. To najlepszy wybór na tego typu spektakl.

Czas trwania wycieczki: około 12 h
Długość wycieczki: 13 km
Suma podejść: 976 metrów
Suma zejść:  976 metrów

Dzień 3  

To będzie dzień wielkich emocji i cudownych widoków! Rozpoczniemy go od trekkingu do wodospadu Salto do Prego, dzięki czemu odwiedzimy wschodnią część wyspy. Na parking wrócimy przez opuszczone miasteczko. Jego mieszkańcy wyemigrowali do USA z powodu powodzi. Następnie udamy się do Parque Terra Nostra, czyli najpiękniejszych ogrodów Azorów! Będziecie mogli podziwiać rośliny, których rozmiary są nieosiągalne w Polsce, jak i wiele gatunków endemicznych. Dodatkowo na terenie parku dostępne są baseny termalne, a także naturalne jacuzzi. Z tego wszystkiego będziemy mogli, i przede wszystkim będziemy mieli czas, skorzystać! A po trekkingu to sama przyjemność. Kolejnym punktem będzie odwiedzenie fumaroli, czyli wyziewów wulkanicznych z ziemi. Są one bardzo ciepłe, a wszędzie unosi się zapach różnych gazów. To doświadczenie, którego nie można zaznać wszędzie. Na dodatek będziecie mieli możliwość skosztowania cozido, czyli dania, które gotowane jest w fumarolach! Odwiedzimy jeszcze miejscowy park, jak i Lagoa Furnas, gdzie również znajdują się wyziewy wulkaniczne. Dzień zwieńczymy na punkcie widokowym Pico do Ferro. Z niego będziemy mogli ze spokojem spojrzeć na większość rzeczy, które tego dnia odwiedziliśmy.

Po powrocie do hotelu będziemy mieli dla Was propozycje wyjścia do jednej z najlepszych restauracji w Ponta Delgada! Jedzenie to dla nas priorytet, chociaż oczywiście nie ma obowiązku chodzenia na wspólne posiłki. Jednak dzięki naszemu doświadczeniu wiemy co i gdzie zjeść, aby Wasze podniebienia były w siódmym niebie. 

Czas trwania wycieczki: około 11 godzin (3 godziny to czas samego trekkingu do Salto do Prego)
Długość wycieczki:  4,5 km (dane dla samego trekkingu)
Suma podejść: 271 metrów (j.w.)
Suma zejść: 271 metrów (j.w.)

Dzień 4 

Trzeci dzień na wyspie Sao Miguel poprowadzi nas przez tajemnicze lasy Azorów aż do samego Lagoa do Fogo! To popularne miejsce, które osiągniemy w niebanalny sposób. Wybraliśmy dla Was szlak w formie pętli, który rzadko wybierany jest przez turystów. Jednakże widoki są zdecydowanie najlepsze! Jest to trasa, która zachwyca różnorodnością. Poczujecie się przez chwilę jak w lasach Peru, aby następnie zobaczyć najcudowniejsze jezioro wyspy Sao Miguel! Strome ściany, porośnięte roślinnością, które opadają nad samą taflę powodują, że ciężko jest się ruszyć z wrażenia. Następnie przejdziemy wzdłuż jeziora, zejdziemy nad urokliwą plażę i będziemy cieszyli się tym niepowtarzalnym klimatem. W trakcie zejścia także nie zabraknie pięknych, choć bardziej oceanicznych widoków. Po powrocie do auta podjedziemy w rejon Ilha Franca. To mała wysepka, która w środku ma zatokę w kształcie koła. Musicie ją zobaczyć! Następnie podjedziemy do punktu widokowego, z którego pochodzi większość pocztówek z Azorów. Mowa oczywiście o Ermida de Nossa Senhora da Paz. Na koniec dnia udamy się do prawdopodobnie najlepszych basenów naturalnych na wyspie! Mowa o Caldeira Velha. Na kąpiel będziemy mieli dwie godziny, dzięki odpowiedniej regulacji ruchu na basenach, nie będzie tłumów i każdy znajdzie kącik do wypoczynku. A czy tego dnia udamy się na pyszne jedzenie? Oczywiście! Z chęcią pokażemy Wam prawdziwe smaki Azorów i wybierzemy się na wspólną kolację. Tego dnia proponujemy Wam prawdziwy rarytas! Menu degustacyjne najlepszych azorskich przysmaków. Lokalne napoje, wina, sery, ryby i inne. Brzmi dobrze? Smakuje jeszcze lepiej! 

Czas trwania wycieczki: około 10 h (5h sam trekking)
Długość wycieczki: 11 km (trekking)
Suma podejść: 555 metrów
Suma zejść: 555 metrów

 

Dzień 5 

Ostatni dzień na Sao Miguel zaczniemy od zwiedzania fabryki ceramiki. Czy wiesz, że w Portugalii bardzo popularne są bogato zdobione płytki oraz mozaiki? Na tej wyspie znajduje się tylko jedna firma zajmująca się tymi wyrobami. Będziemy mogli zobaczyć etapy prac, ale przede wszystkim poczujemy klimat miejsca, bowiem będziemy chodzili pomiędzy normalnie pracującymi ludźmi. Zobaczycie m.in. jak malowane są te arcydzieła na żywo. Na koniec wejdziemy do sklepu firmowego, gdzie fani tego typu wyrobów będą mogli nabyć coś dla siebie. Kolejny punkt to Mercado da Garca, czyli market lokalnych rolników. To będzie prawdziwa uczta. Świeże ananasy, mandarynki, pomarańcze, kiwi oraz wiele, wiele innych. Będziesz mógł poczuć smak świeżych owoców, a co ważniejsze kupić coś dla siebie. Tego miejsca po prostu nie da się pominąć! Szczególnie polecamy świeże ananasy. Kolejnym punktem będzie plantacja tych owoców. Zobaczysz różne etapy ich wzrostu (od miesiąca do aż dwóch lat od posadzenia!). Na koniec będzie można spróbować świeżego owocu czy soku z niego, jak i zakupić nalewki ananasowe oraz innego rodzaju produkty spożywcze. Czy to już koniec atrakcji? Oczywiście, że nie! Po tych wszystkich przyjemnościach odbędziemy spacer na plantacji herbaty! Będziemy spacerowali pomiędzy krzewami tego, co tak chętnie pijemy. Następnie odwiedzimy muzeum, będziemy mogli spróbować lokalnego produktu całkowicie za darmo, a na koniec wejdziemy do firmowego sklepu. 

Aby spalić te wszystkie kalorie, w drugiej części dnia udamy się na fascynujący trekking! Odwiedzimy ukryty wodospad Salto do Cabrito, przejdziemy przez bujający się most i doznamy uczuć niedostępnych dla tych, co tu nie byli. Będzie emocjonująco i fantastycznie! A na koniec znów z chęcią zabierzemy Was do świetnej restauracji, abyście w pełni mogli pożegnać się z wyspą. Dacie nam tylko znać na co macie ochotę, a my wybierzemy miejsce, które pozostanie w Waszej pamięci na długo. 

Czas trwania wycieczki: około 10h (cała wycieczka) 
Długość wycieczki:  12 km (sam trekking)
Suma podejść:  500 metrów
Suma zejść:  500 metrów

 

Dzień 6

Przelot na wyspę Pico. 

UWAGA! Program dni przelotowych może ulec zmianie w trakcie wyjazdu. Jest to spowodowane niezależnymi od nas godzinami lotów!

Czas na zmianę wyspy. Pico jest surową, bazaltową wyspą. Od razu zobaczycie, że zmieniliśmy klimat. Robi on oczywiście pozytywne wrażenie, ale wprowadza element mocnego zainteresowania. Gwarantujemy, że czegoś takiego jeszcze nie widzieliście. Po przylocie udamy się na na krótki trekking wzdłuż winnic. Następnie szybkie zakupy i pojedziemy na południe wyspy. Tam przejdziemy trasę o nazwie Misterios do Sul do Pico. To piękny spacer z cudownymi widokami na Ocean Atlantycki. Na koniec dnia proponujemy Wam testowanie lokalnych win oraz pyszny posiłek w lokalnej restauracji. Pico to wyspa tysiąca hektarów winnic, które osłaniane są bazaltowymi murkami. Robi to ogromne wrażenie, ale co ważniejsze, to na tej wyspie produkowane jest 90% lokalnego wina. 

Czas trwania wycieczki: około 5h (sam trekking)
Długość wycieczki:  10 km
Suma podejść:  300 metrów
Suma zejść: 300 metrów

 

Dzień 7

O tym dniu dużo pisać nie trzeba! Udamy się na najwyższy szczyt całej Portugalii! Mowa oczywiście o wulkanie Pico, który wznosi się na wysokość 2351 m n.p.m. Droga na niego jest długa i nie ma na niej typowego szlaku. Czeka nas wspinaczka po nierównej, bazaltowej skale, a na końcu wejście na wierzchołek o nazwie Piquinho. Wejście na niego jest krótkie, jednak bliżej mu do Orlej Perci, niż do tradycyjnego trekkingu. Zatem emocji nie zabraknie! A z góry będziemy podziwiali przepiękne widoki na sąsiednie wyspy, jak i samo Pico. Zejście odbywa się tą samą drogą. Każdy uczestnik wycieczki wyposażony będzie w nadajnik GPS, który kontrolowany jest przez lokalne służby ratunkowe. A co dalej? Na pewno będziemy świętowali ten sukces! Świetnych restauracji przecież nie brakuje! Zapewnimy Wam najlepsze doznania nie tylko górskie, ale i kulinarne. 

Czas trwania wycieczki: około 9 h
Długość wycieczki:  9 km
Suma podejść: 1165 metrów
Suma zejść: 1165 metrów

 

Dzień 8

Aby chwilę odpocząć i zobaczyć coś niesamowitego udamy się na wyspę Faial. Rano wsiądziemy na prom i w około 30 minut znajdziemy się na położonej 7 kilometrów dalej wyspie. Najpierw podjedziemy na punkt widokowy Castelo Branco, a następnie na wulkan Capelinhos! To miejsce zapamiętasz na całe życie. To wulkan, który rozpoczął swoją erupcję w 1957 roku. Trwała ona 13 miesięcy i powiększyła wyspę o 2,4 km2. Pokażemy Ci film, abyś mógł uświadomić sobie skalę zjawiska. To niesamowite miejsce, które pokazuje siłę przyrody. Na pewno spędzimy tam nieco więcej czasu, na podziwianiu, trekkingu, jak i robieniu zdjęć. Miejsce do tego jest wyjątkowo dobre! Na koniec udamy się na jeden z najwyższych punktów wyspy, aby przejść trasę dookoła kaldery. Nazywa się ona Caldeira do Cabaeco Gordo. Jeśli wystarczy czasu podjedziemy jeszcze na plażę Almoxarife, ale to już zależy od godzin promu jakie będą w tym terminie oferowane. A po powrocie na Pico, jak tylko będziecie chcieli, znów wybierzemy się do pysznej restauracji.

Czas trwania wycieczki: około 9 h
Długość wycieczki:  12 km
Suma podejść: 520 metrów
Suma zejść: 520 metrów


Dzień 9

To będzie długi i fascynujący dzień. Gwarantujemy, że emocji zdecydowanie nie zabraknie. Udamy się na długi, bo aż 22 kilometrowy trekking, który prowadzi przez środek wyspy z zachodu na wschód. Jego nazwa to Caminhos das Lagoas. Jak sama nazwa mówi będziemy podróżowali pośród najwspanialszych jezior wyspy. To wszystko będzie okraszone widokiem na Pico, dzięki czemu wrócą wspomnienia, jak i wspaniałym klimatem pasących się wszędzie dookoła krów. To zdecydowanie jeden z najwspanialszych trekkingów jaki można odbyć na Azorach! Trasa trekkingu prowadzi po drodze asfaltowej, dlatego też trekking pokonamy samochodem, zatrzymując się co chwilę na punktach widokowych. To ważne, bowiem unikniemy kłopotliwego powrotu po samochód, a także zaoszczędzony czas wykorzystamy na zwiedzanie południowej strony Pico. Wieczorem zapewne udamy się do Madaleny, aby pożegnać się z Pico przy blasku lokalnych produktów spożywczych. 

Czas trwania wycieczki: około 9 h
Długość wycieczki:  22 km
Suma podejść: 401 metrów
Suma zejść: 702 metrów

Dzień 10

Przelot na Terceirę 

UWAGA! Program dni przelotowych może ulec zmianie w trakcie wyjazdu. Jest to spowodowane niezależnymi od nas godzinami lotów!

Zameldowanie w hotelu w Angra do Heroismo (miasto wpisane na listę UNESCO). Następnie udamy się na przepiękny i naprawdę dziki trekking. Zanim do niego dojdzie odwiedzimy jaskinię lawową Gruta do Natal. Tam zapoznacie się z różnego rodzaju lawą oraz jej specyfiką. Po krótkim zwiedzaniu udamy się na trekking Misterios Negros, który naprawdę jest tajemniczy. Przedzierania się przez gęste lasy, kucania, schylania i innych pozycji akrobatycznych nie zabraknie. Ale jest to warte wszystkiego, bowiem widoki są absolutnie niepowtarzalne. Po trekkingu wrócimy do miasta, gdzie będziemy mieli bardzo duże możliwości. Śpimy w końcu w centrum, a tam niczego nam nie zabraknie. Doskonale też wiemy gdzie się udać, abyście byli zadowoleni, a przede wszystkim Wasze podniebienia. 

Czas trwania wycieczki: około 5 h
Długość wycieczki:  5 km
Suma podejść: 275 metrów
Suma zejść: 275 metrów


Dzień 11

Dzień zaczniemy od trekkingu w scenerii najpiękniejszych klifów Terceiry. Fortes de Sao Sebastiao musi zrobić na Was ogromne wrażenie! Przyszykujcie miejsce na telefonach i aparatach. Następnie udamy się na trekking trekkingów na Terceirze. Mowa o trasie, która nazywa się Rocha do Chambre. Dzikie lasy, sztuczne ułatwienia, spacer przez pastwiska, dzikie jeziorka i strome zbocza. Tak wiele różnorodności i piękna, że naprawdę trzeba zastanawiać się przez długie tygodnie po wycieczce, co tak naprawdę było najładniejsze. Ostatni pełny dzień na Azorach, który spowoduje, że będziecie chcieli na nie wracać każdego roku, a tak naprawdę to będziecie chcieli rzucić wszystko i już tu zostać. Na koniec udamy się jeszcze do wnętrza wulkanu! To jedno z raptem trzech takich miejsc na całym świecie! Ostatni wieczór jest dla nas bardzo ważny, dlatego dzięki dobrej znajomości miasta zaproponujemy Wam miejsce, gdzie będzie można w odpowiedni, kulinarny sposób wszystko podsumować.

Czas trwania wycieczki: około 7 h (sam trekking)
Długość wycieczki:  15 km
Suma podejść: 400 metrów
Suma zejść: 400 metrów


Dzień 12

Pożegnanie z Azorami, przejazd na lotnisko. Godzina przejazdu będzie podana na miejscu, uzależniona jest bowiem od wypożyczalni samochodu i biletów powrotnych do Polski. Jeżeli czas pozwoli, na pewno coś jeszcze dla Was zorganizujemy. Ale czy będzie to możliwe, tego dowiecie się już na miejscu. I tak nasz wspólny, wspaniały czas dobiegnie końca i nastąpi smutny moment pożegnania. 


Plan może być modyfikowany w zależności od możliwości grupy i warunków pogodowych.

Ilość uczestników: 8

Cena: 6899,00 zł + 419,00 euro + przelot na Azory (należy zarezerwować we własnym zakresie, jednak nie musisz się martwić, jeżeli nie wiesz jak - pomożemy Ci! Koszt przelotu wynosi zazwyczaj od 1500 do 2500 zł w dwie strony z bagażem)

Po dokonaniu zapisu w ciągu czterech dni należy dokonać wpłaty zadatku w wysokości 2500 zł. Po tym czasie nieopłacone rezerwacje są usuwane.
Na 30 dni przed terminem dopłacamy 4399 zł + 419,00 euro na osobny numer konta

Cena zawiera:
- jedenaście noclegów,
- jedenaście śniadań,
- przeloty między wyspami na Azorach,
- usługę przewodnicką,
- wszystkie transporty naziemne (tj. wynajem busa oraz wszystkie związane z tym koszty),
- bilety na prom,
- specjalistyczne ubezpieczenie
- liczne wejściówki na miejscu (baseny termalne, parki, jaskinie, wejście do wnętrza wulkanu oraz opłatę za zezwolenie na wejście na Pico oraz specjalistyczne ubezpieczenie tylko na ten szczyt).

Cena nie zawiera:
- obiadów (będziemy zabierali uczestników do lokalnych i pysznych restauracji)
- przelotów na trasie Polska - Azory - Polska

Uwaga! W Portugalii mogą obowiązywać ograniczenia wjazdowe związane z pandemią COVID-19. Zanim zarezerwujesz wycieczkę, upewnij się, że możesz wjechać, a potem śledź przepisy na bieżąco!

 

AKTUALNE ZASADY ZNAJDZIESZ TUTAJ:

Portugalia: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/portugalia

Pamiętaj, że Portal Tatrzański nie ponosi odpowiedzialności za zmiany przepisów. Po upłynięciu przewidzianego w Regulaminie czasu na rezygnację, środki nie są zwracane, nawet jeśli jej przyczyną jest niespełnienie przez Ciebie warunków wjazdowych!

WYCIECZKA DLA OSÓB OD 15 ROKU ŻYCIA. OSOBY NIEPEŁNOLETNIE MUSZĄ LECIEĆ NA WYCIECZKĘ Z OPIEKUNEM PRAWNYM (NP. RODZICEM)

OBAWIASZ SIĘ UTRATY PIENIĘDZY Z PRZYCZYN LOSOWYCH? WYKUP UBEZPIECZNIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI!

 

Informacje o noclegu oraz okolicy:

Wyspa Sao Miguel: 

Nocleg: My Story Hotel Vila Nova. To 3-gwiazdkowy obiekt, który położony jest w samym centrum stolicy Azorów, czyli Ponta Delgada. Noclegi obejmują pyszne śniadania, które będą dostępne na miejscu. 

Pokoje: Do dyspozycji mamy cztery pokoje dwuosobowe. Każda opcja posiada prywatną łazienkę, a w niej suszarkę, kosmetyki oraz ręczniki. W pokoju brak kuchni.

Części wspólne: Restauracja wraz z barem, wifi, basen

Okolica: centrum miasta, gdzie znajdują się restauracje, apteki i sklepy. Wszystko pod ręką

Przejazd: Przelot samolotem na w/w zasadach. Na miejscu poruszamy się komfortowym, 9 osobowym busem.

Bagaż: Prosimy sprawdzić na stronie wybranych linii lotniczych. Zazwyczaj jest to walizka do 20 lub 25 kg oraz bagaż podręczny.

Temperatury: Od 19 do 26 kresek przez cały rok


Wyspa Pico: 

Nocleg: Pico Dreams - Sportfish to obiekt położony w miejscowości Sao Roque do Pico, dzięki czemu będziemy mieli dostęp do bogatej infrastruktury. Jest to nowoczesny i dobrze wyposażony ośrodek. W ofercie noclegów znajduje się także wliczone już w cenę śniadanie. 

Pokoje: Do dyspozycji mamy trzy pokoje trzyosobowe. Każda opcja posiada prywatną łazienkę, a w niej suszarkę, kosmetyki oraz ręczniki.

Części wspólne: Kuchnia w której można ugotować np. obiad, wifi 

Okolica: centrum miasta, gdzie znajdują się restauracje, apteki i sklepy. Wszystko pod ręką

Przejazd: Przelot samolotem na w/w zasadach. Na miejscu poruszamy się komfortowym, 9 osobowym busem.

Bagaż: Prosimy sprawdzić na stronie wybranych linii lotniczych. Zazwyczaj jest to walizka do 20 lub 25 kg oraz bagaż podręczny.

Temperatury: Od 19 do 26 kresek przez cały rok

 

Wyspa Terceira: 

Nocleg: My Angra Charming House znajduje się w samym sercu miasta o nazwie Angra do Heroismo, które jest po prostu piękne! W cenie znajdują się codzienne śniadania. 

Pokoje: Do dyspozycji mamy cztery pokoje dwuosobowe. Każda opcja posiada prywatną łazienkę, a w niej ręczniki. Dodatkowo na wyposażeniu pokoi znajduje się czajnik.

Części wspólne: Bar, wifi 

Okolica: centrum miasta, gdzie znajdują się restauracje, apteki i sklepy. Wszystko pod ręką

Przejazd: Przelot samolotem na w/w zasadach. Na miejscu poruszamy się komfortowym, 9 osobowym busem.

Bagaż: Prosimy sprawdzić na stronie wybranych linii lotniczych. Zazwyczaj jest to walizka do 20 lub 25 kg oraz bagaż podręczny.

Temperatury: Od 19 do 26 kresek przez cały rok

 

Co ze sobą zabrać na trekking na Azorach:

- Plecak minimum 20 litrów na wycieczki i całodniowy trekking na Azorach,

- Latarkę czołową! 

- Kijki trekkingowe, będą bardzo przydatne.

- Ubrania w góry, zarówno te na dni ciepłe, jak i chłodne. Przypominamy, że Pico ma 2351 m n.p.m., więc może być rześko. Zatem kurtka membranowa, puchowa, czapka i rękawiczki nie będą przesadą. 

- Ubrania do pensjonatu oraz na miasto.

- Obuwie w góry, do pensjonatu oraz na miasto. Prosimy zabrać najlepiej dwie pary, na wypadek gdyby jedne przemokły.

- Strój kąpielowy i ręcznik kąpielowy. Należy mieć ten zestaw zawsze przy sobie, bowiem na Azorach dosłownie wszędzie można się kąpać! Nigdy nie wiadomo, gdzie finalnie skończymy dzień. 

- Euro (Azory należą do Portugalii, dlatego płacimy tutaj w euro. Zalecamy płacić kartą, bowiem jest to najwygodniejsze. Warto mieć jednak minimum 100 euro. W przypadku płatności gotówką zalecamy zarezerwować budżet około 30 euro/dzień w przypadku jedzenia w restauracjach). 

W przypadku rezerwacji miejsc dla więcej niż jednej osoby prosimy o wypełnienie formularza osobno dla każdego uczestnika!

Zapisz się! Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek