Wyjazd trekkingowy na Maderę

Autor zdjęcia: Portal Tatrzański


Termin 20.03.2021 - 27.03.2021

Zapisz się!

Chciałbyś odwiedzić prawdziwy raj? Dobrze trafiłeś, bowiem Kraina Wiecznej Wiosny, czyli Madera, jest właśnie rajem, którego szukasz. Przepiękne krajobrazy, unikatowa na skalę światową przyroda oraz temperatura, która przez cały rok wynosi od 19 do 26 kresek. To po prostu nie może się nie udać! Madera jest idealnym miejscem na całoroczny trekking połączony z odpoczynkiem. Wyspa oferuje wiele ciekawych, ale nietrudnych tras, dzięki czemu poznamy jej najpiękniejsze zakątki, ale nie zabraknie także dreszczyku prawdziwej górskiej przygody.

 

Opis trekkingu na Maderze

Trekking na Maderze to idealny urlop, nietuzinkowe widoki, unikatowa przyroda i różnorodność tras. Za to właśnie turyści kochają Krainę Wiecznej Wiosny. Miejscem naszego działania będzie dosłownie cała wyspa, dzięki czemu zwiedzisz jej najpiękniejsze zakątki. Nocować będziemy oczywiście w Funchal, czyli stolicy tego przepięknego miejsca. W trakcie naszego wyjazdu zaplanowaliśmy trekking na Pico Ruivo, najwyższy szczyt oraz Pico Grande. To niewątpliwie emocjonująca przygoda, wśród widoków, jakich nie spotkasz nigdzie indziej! Poza tym odwiedzimy inne, przepiękne trasy trekkingowe, ale nie zabraknie także czasu na odpoczynek. Czeka Cię niezapomniane osiem dni na Maderze!

 

Dlaczego warto wybrać się z nami na trekking na Maderze?

- Poznasz nowe miejsce oraz zobaczysz unikatową na światową skalę przyrodę,

- Wejdziesz na najwyższą górę Madery, Pico Ruivo,

- Odbędziesz wiele innych, przepięknych trekkingów,

- Dowiesz się, jak powstała wyspa, ponieważ odwiedzimy muzeum wulkaniczne,

- Zobaczysz przepiękne wodospady oraz ogromne urwiska,

- Będziesz miał wszystko profesjonalnie zorganizowane. Odbierzemy Cię z lotniska, pomożemy zakupić bilety, a jak zachcesz to polecimy razem na Maderę - ewentualna bariera językowa nie będzie Ci straszna,

- Będziemy działać w kameralnej grupie, wyjazd liczy osiem osób plus przewodnik,

- Kameralny i wygodny pensjonat.

 

Madera - trekking: stopień trudności / uwagi techniczne:

Wyjazd na Maderę jest dosłownie dla każdego, jednak wejście na Pico Ruivo oraz Pico Grande wymaga dobrej kondycji oraz odporności na ekspozycję. Szlaki są bardzo dobrze przygotowane i ubezpieczone, jednak mogą wywołać sporo emocji. Dalsza część wyjazdu będzie dobra dla każdego, jednak pamiętaj, że im lepsze przygotowanie, tym więcej skorzystasz.

 

Jak zarezerwować lot na Maderę?

Jedynym sposobem wyjazdu na Maderę jest skorzystanie z linii lotniczych. Na wyspę nie ma lotów bezpośrednich, dlatego trzeba liczyć się z przesiadkami. Najsprawniejszą formą dostania się na miejsce, ale zarówno najdroższą jest skorzystanie z linii lotniczych Lufthansa. Koszt biletu wraz z bagażem, w zależności od terminu rezerwacji, waha się od 1500 do 2000 złotych w dwie strony. Czas lotu wraz z przesiadkami wynosi wtedy około 7/8 godzin. Oczywiście na Maderę można dostać się znacznie taniej, nawet za niecały 1000 zł, należy jednak wtedy poświęcić na transport od 15 do nawet 24 godzin.

Dokładną ofertę lotów wszystkich firm najlepiej sprawdzać na: www.google.pl/flights 

Najdogodniejszą opcją można zarezerwować bezpośrednio na: www.lufthansa.com

 

Nie wiem jak zarezerwować lot, nie znam języka – co wtedy?

Nie musisz się martwić, z chęcią Ci pomożemy. Jeżeli nie chcesz lecieć sam z obawy na barierę językową, po prostu lubisz towarzystwo, albo nie wiesz, jak zarezerwować bilet to masz następujące opcje:

 

Zarezerwujemy za Ciebie bilet na wycieczkę na Maderę

Jeżeli nie wiesz jak, lub po prostu nie chcesz przejmować się rezerwacją biletów – zrobimy to za Ciebie. Skontaktuj się z nami, powiedz skąd chcesz wylecieć oraz ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na lot. Poinformujemy Cię o możliwych opcjach, następnie po dokonaniu przez Ciebie wyboru musisz dokonać opłaty na nasze konto, my natomiast zakupimy bilet i wyślemy go do Ciebie. Pamiętaj, że cena za bilet może ostatecznie różnić się od tej, którą znajdziemy w sieci. Mogą dojść dodatkowe opłaty lub oferta będzie nieaktualna (te szybko się zmieniają). W takim przypadku będziesz musiał dopłacić różnicę, lub dostaniesz zwrot w przypadku niższej ceny.

 

Polecimy wspólnie na wycieczkę na Maderę

Jeżeli chcesz mieć wszystko z głowy, nie ma problemu – możesz polecieć razem z nami na Maderę! Jest tylko jedna kwestia, będziesz musiał dostosować się do naszego miejsca wylotu oraz przewoźnika. Dla Twojej wygody informujemy Cię, że wylatujemy z Krakowa liniami lotniczymi Lufthansa, czyli najdogodniejszą opcją. Oczywiście przewoźnik może ulec zmienia, w zależności od aktualnie dostępnej oferty. 

 

Plan wyjazdu trekkingowego na Maderę

Dzień 1

Przelot na Maderę. Spotkanie na lotnisku w Santa Cruz (Port Lotniczy Madera, 9100-105 Santa Cruz), a następnie wspólny przejazd na miejsce noclegu. W zależności od godziny przylotu uczestnicy będą transferowani do pensjonatu tak szybko, jak to możliwe. Pierwszy przejazd do pensjonatu odbędzie się jednak nie wcześniej niż 16:00. Jeżeli przylatujesz później, nie martw się, także Cię odbierzemy. W przypadku krótkich odstępów pomiędzy przylotami poczekamy na całą grupę. Z lotniska do Funchal, czyli miejscowości noclegu, mamy około 20 km.

Dzień 2

Punkt widokowy Balcoes i Levada do Furado

Najpierw przejedziemy do Ribeiro Frio, aby udać się na jeden z najpiękniejszych tarasów widokowych Madery, z którego widać najwyższe wierzchołki wyspy. Następnie zrobimy pętlę przez jedną z najstarszych levad na Maderze, których dokładną historię poznasz już na miejscu. Po wszystkim będziemy mieli okazję udać się do restauracji, gdzie podawany jest najlepszy pstrąg na wyspie. Ribeiro Frio słynie właśnie z tej ryby, bowiem to tam znajduje się ich hodowla. 

W drugiej części dnia udamy się na spacer po Funchal. Przejdziemy Rua de Santa Maria, która słynie z ręcznie malowanych przez różnych artystów drzwi. Następnie udamy się nad wybrzeże, aby lepiej poznać to wspaniałe miejsce, a szczególnie jego historię.

Dzień 3

Wycieczka nad Wodospad Risco oraz Levada 25 Fontes, najpopularniejszy szlak Madery + lokalny targ Mercado dos Lavradores + centrum wulkaniczne Sao Vincente

Zaraz po śniadaniu udamy się do centrum Funchal, aby odwiedzić najlepszy targ owoców, warzyw i ryb na Maderze. Jest to miejsce szczególnie warte odwiedzenia ze względu na możliwość zakupu niesamowitych owoców, których można wcześniej spróbować. Takie owoce jak banan-ananas, gujawa, żółty smoczy owoc, czerymoje czy różnego rodzaju maracuje będą prawdziwą gratką. Na miejscu można zobaczyć także na żywo pałasza czarnego, wyborną, regionalną rybę. 

Po wizycie na targu przejedziemy do Rabacal na parking. Następnie udamy się szlakiem nad Wodospad Risco, który opada z wysokości 100 metrów! To o ponad 30 metrów więcej niż tatrzańska Siklawa. Po odwiedzeniu tego miejsca przejdziemy do Levada 25 Fontes, najpopularniejszego miejsca Madery, gdzie na końcu zobaczymy wiele, małych wodospadów.

Wycieczka nie zawiera trudności technicznych. Czas przejścia wraz z przerwami to około 5 godzin.

Nasza trasa prowadzi przez las wawrzynowy, który liczy sobie kilka milionów lat oraz jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to miejsce, które po prostu trzeba zobaczyć, bowiem takie lasy zachowały się dosłownie w kilku rejonach świata. Po drodze miniemy także miejsce, gdzie będziemy mogli odpocząć oraz zjeść przepyszne, domowe jedzenie.

Na koniec udamy się do muzeum wulkanicznego Sao Vincente, do którego dojedziemy przez płaskowyż Paul da Serra. Znajduje się tam niesamowicie położona droga jezdna, na której znajdziemy wiele przepięknych tarasów widokowych. Widać z nich m.in. najwyższe szczyty czy ocean. Czasu na zdjęcia zatem nie zabraknie! Samo muzeum to najlepsze tego typu miejsce na wyspie, oferuje naprawdę wiele niezapomnianych ciekawostek. 

Dzień 4

Wschód słońca na Ponta de Sao Lourenco, przejście na punkt widokowy Ponta do Furado oraz odpoczynek na piaszczystej plaży w Machico

To będzie dzień, który zapamiętasz na długo! Wyjedziemy jeszcze przed wschodem, aby podziwiać jak wstaje słońce z początku szlaku Ponta de Sao Lourenco. To jedno z najlepszych miejsc na wyspie, aby witać wstający dzień. W przepięknej scenerii i po zrobieniu wielu fotografii przejdziemy ten szlak aż do punktu widokowego Ponta do Furado. Półwysep Świętego Warzyńca to najdalej na wschód wysunięte miejsce Madery oraz jedyne o półpustynnym klimacie. Brak drzew, klifowa sceneria oraz sucha skała przypomną nam, że znajdujemy się na wyspie wulkanicznej, której skały w tym miejscu są najstarsze i liczą około 5 200 000 lat!

Czas wycieczki: około pięciu godzin

W drugiej części dnia przejdziemy do jednej z pięciu piaszczystych plaż Madery, dokładnie do Machico. Będzie można skorzystać z kąpieli w Oceanie oraz podziwiać starujące samoloty, bowiem to zaraz po lotnisku najlepsze miejsce do tego. Będą nam one przelatywały dosłownie nad głowami!

Dzień 5

Wycieczka na Pico Grande (1654), punkt widokowy Boca da Corrida oraz miejscowość Curral das Freiras

W pierwszej części dnia podjedziemy na parking, który znajduje się na wspaniałym punkcie widokowym Boca da Corrida. Stąd bowiem startuje szlak na Pico Grande, jeden z trudniejszych szczytów wyspy, który właśnie jest naszym celem. Będziemy poruszali się w przepięknej scenerii gór wulkanicznych, a na koniec czeka nas mała wspinaczka na wierzchołek. Widoki z pewnością będą niezapomniane! 

Po powrocie na parking udamy się na punkt widokowy Estrada Eira do Serrado, z którego można podziwiać wioskę Curral das Freiras oraz pobliskie szczyty. Wioska, którą będziemy widzieli to miejsce o dużym znaczeniu historycznym. Dzięki dość tajemniczemu położeniu (jedyna miejscowość z której nie widać oceanu) w XVI wieku schronienie znalazły tam zakonnice podczas plądrowania wyspy przez piratów. Curral słynie także z jadalnych kasztanów, będziemy mieli okazję zjechać do miasta i skosztować tego specjału w jednej z przetestowanych przez nas restauracji, oczywiście polecimy Wam to, co najlepsze!

Jeżeli starczy czasu i sił na wieczór możemy udać się do Calhety. Znajduje się tam druga z pięciu piaszczystych plaż na Maderze oraz rozlewnia rumu, gdzie można zakupić najlepsze specjały wyspy, np. Bolo do Mel czy napić się świeżego soku z trzciny cukrowej, nie wspominając już o świetnym rumie!

Dzień 6

Wycieczka do ogrodów Pałacu Monte, zwiedzanie ogrodów tropikalnych + zachód słońca na Cabo Girao (po drodze jeszcze kilka atrakcji).

Dzień zaczniemy od wjazdu autem pod pałac Monte (na życzenie grupy możemy wjechać także widokową kolejką, nie jest ona jednak zawarta w cenie - kosztuje 16 euro od osoby w dwie strony. W przypadku jeżeli skorzystać będzie chciała tylko część grupy, to spotkamy się po prostu na górze). Udamy się na zwiedzanie najpiękniejszego ogrodu Madery, będzie co podziwiać! Po wycieczce udamy się na zachodni koniec wyspy do Porto Moniz, aby trochę odpocząć i skorzystać z naturalnych basenów uformowanych przez lawę wulkaniczną. Po drodze odwiedzimy także skałę Rib. Janela, to naprawdę wyjątkowe miejsce! Po odpoczynku podjedziemy górską drogą do Santany, aby zobaczyć stare, regionalne domki rybackie. To nie koniec atrakcji, bowiem na zachód słońca udamy się na największy w tej części świata klif Cabo Girao. To właśnie tam odbywają się jedne z najpiękniejszych zachodów na całym świecie! Po drodze miniemy także miejscowość Camara do Lobos, która słynie z połowu pałasza czarnego. Na Wasze życzenie możemy tam zjechać i zjeść świeży, maderski przysmak, a następnie pojechać na zachód słońca.

Dzień 7

Wycieczka na Pico Ruivo, najwyższy szczyt Madery (1862 m n.p.m.)

Tego dnia nie zapomnisz na długo, to będzie kwintesencja wyjazdu! Zaczniemy jeszcze w nocy, bowiem udamy się autem na parking Pico do Arieiro, skąd będziemy podziwiali wschód słońca. Tak, to będzie przepiękny spektakl, po którym ruszymy w stronę dachu Madery. Po powrocie zostanie nam jeszcze trochę czasu, aby na spokojnie zakupić pamiątki w Funchal, np. udać się na targ owoców - czy po prostu pożegnać się z miastem. 

Dzień 8

Pożegnanie z Maderą, przejazd na lotnisko. Godzina przejazdu będzie podana na miejscu, uzależniona jest bowiem od wypożyczalni samochodu, będzie to jednak na tyle komfortowy czas, aby w spokoju zjeść śniadanie oraz spakować się.

 

Cena: 2899,00 zł + przelot (należy zarezerwować we własnym zakresie, jednak nie musisz się martwić, jeżeli nie wiesz jak, pomożemy Ci! Koszt przelotu wynosi od 1000 do 2000 zł, w zależności od wybranej linii lotniczej, im więcej przesiadek i dłuższy czas oczekiwania na kolejny lot, tym taniej)

Po zapisie w ciągu pięciu dni musisz opłacić zadatek w wysokości 1000,00 zł – wtedy Twoje miejsce będzie zarezerwowane. Resztę kwoty, tj. 1899,00 zł płatne jest na 30 dni przed wyjazdem.

Cena zawiera: siedem noclegów w wygodnych apartamentach, transporty wynajętym, komfortowym busem na miejscu, wszystkie atrakcje oraz wycieczki opisane w programie, opiekę przewodnika, ubezpieczenie 

Cena nie zawiera: wyżywienia oraz przelotu (opcje zostały opisane powyżej)

Ilość uczestników: stawiamy na Wasz komfort, dlatego zabieramy raptem osiem osób, do tego dochodzi przewodnik. Słyniemy z kameralnych wyjazdów. Chcemy, abyście jak najwięcej skorzystali w małej grupie.

 

WYCIECZKA TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH!

Obawiasz się utraty pieniędzy w wyniku rezygnacji z przyczyn losowych?

WYKUP UBEZPIECZENIE NA WYPADEK REZYGNACJI Z WYCIECZKI

 

Informacje o noclegu oraz okolicy:

Nocleg: Vila Lusitania położona jest we wschodniej części Funchal, blisko wybrzeża. To idealna wręcz lokalizacja! 

Pokoje: Do naszej dyspozycji będą pokoje 2 osobowe z prywatną łazienką (ręczniki i kosmetyki, brak suszarek). Brak aneksów kuchennych, pokoje mają jednak mikrofale oraz lodówki. Każdy pokój ma około 20m2 powierzchni. 

Części wspólne: basen oraz restauracja (śniadania 6 euro, obiad z karty).

Okolica: W promieniu 1000 metrów znajdują się zarówno sklepy spożywcze, jak i restauracje.

Przejazd: Przelot samolotem na w/w zasadach. Na miejscu poruszamy się komfortowym, 9 osobowym busem.

Bagaż: Prosimy sprawdzić na stronie wybranych linii lotniczych. Zazwyczaj jest to walizaka do 20 lub 25kg oraz bagaż podręczny.

Temperatury: Od 19 do 26 kresek przez cały rok

 

Co ze sobą zabrać na trekking na Maderze:

- Plecak około 20 litrów na wycieczki i całodniowy trekking na Maderze,

- Latarkę czołową! Będziemy przechodzić przez tunele,

- Ubrania w góry, zarówno te na dni ciepłe, jak i chłodne (podczas górskiego trekkingu na Maderze bywa różnie, dlatego musisz zabrać także ciepłe ubrania!),

- Ubrania do pensjonatu oraz na miasto,

- Obuwie w góry, do pensjonatu oraz na miasto,

- Euro (Madera należy do Portugalii, dlatego płacimy tutaj w euro).

Zapisz się! Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek