Wyjazd trekkingowy na Teneryfę

Autor zdjęcia: Portal Tatrzański


Termin 17.05.2025 - 24.05.2025

Zapisz się!

Teneryfa jest znana przede wszystkim jako idealne miejsce do błogiego wypoczynku na plażach. Czy wiesz, że oferuje także wiele przepięknych i urozmaiconych tras trekkingowych? A to wszystko w praktycznie pewnej przez cały rok pogodzie, bowiem ta w zależności od miesiąca oscyluje w granicach od 19 do 26 stopni. Tak, również zimą czy jesienią! Klejnotami Teneryfy są bez dwóch zdań lasy wawrzynowe, wpisane na listę UNESCO oraz Park Narodowy Teide, który przeniesie nas w inny, wulkaniczny świat wyspy.

 

Opis trekkingu na Teneryfie

Trekking na Teneryfie to niezapomniane przeżycie, które na pewno zapadnie Ci w pamięć na długo. Teneryfa oferuje dosłownie wszystko, czego potrzebujesz. Idealną przez cały rok pogodę (19-26 stopni), temperaturę wody od 22 stopni w listopadzie do 25 stopni we wrześniu, jak i niezapomniane trekkingi w niespotykanej na skalę światową przyrodzie. Jednego dnia udamy się w góry Anaga, aby podziwiać soczyste, zielone krajobrazy i cieszyć się dziką, wręcz tropikalną przyrodą. Następnie zmienimy widoki i udamy się do Parku Narodowego Teide, gdzie wszystko ma wyjątkowo suchy, wulkaniczny charakter. To dwa światy, które połączymy w niezwykłą, górską przygodę. W trakcie naszego wyjazdu nie zabraknie także czasu na kąpiel w oceanie czy rozkoszowanie się pięknymi widokami. Wejdziemy również na dach Hiszpanii, czyli wulkan Teide, który wznosi się aż na 3718 m n.p.m.! To będzie bez dwóch zdań niezapomniane osiem dni na Teneryfie! 

 

Dlaczego warto wybrać się z nami na trekking na Teneryfę?

- Pracujemy w małej, kameralnej grupie - tylko 8 osób! Uczestnicy innych wyjazdów ocenili, że dało im to poczucie niezwykłego komfortu i przyjacielskiej atmosfery,

- Wejdziesz na najwyższą górę Hiszpanii, wulkan Teide 3718 m n.p.m. Będziemy podziwiali wschód słońca z niebanalnych wysokości,

- Poznasz nowe miejsca oraz zobaczysz unikatową na światową skalę przyrodę,

- Nie musisz się niczym martwić na miejscu, wszystko jest dobrze zorganizowane,

- Unikasz ukrytych kosztów,

- Dowiesz się, jak powstała ta przepiękna, wulkaniczna wyspa oraz co jeszcze warto odwiedzić.

 

Teneryfa - trekking: stopień trudności / uwagi techniczne:

Wyjazd na Teneryfę jest dosłownie dla każdego, jednak wejście na wulkan Teide, czy Montana de Guajara wymaga dobrej kondycji. Szlaki są bardzo dobrze przygotowane, dlatego pod tym względem nie będą nastręczały dodatkowych trudności. Reszta wyjazdu jest dobra dla każdego, jednak pamiętaj, że jest to wycieczka aktywna i im lepiej jesteś przygotowany, tym więcej skorzystasz. 

Jak zarezerwować lot na Teneryfę?

Bilety należy zakupić we własnym zakresie. Uwaga! Prosimy nie kupować biletów zanim nie dostaną Państwo od nas oddzielnej informacji mailowej, aby to zrobić. Dostaną Państwo dokładne dane lotu. Prosimy o cierpliwość.

W przypadku tej wycieczki są Państwo zobowiązani do wykupienia tego samego lotu, którego dane później prześlemy. Rezerwowanie innych lotów niesie za sobą wysokie ryzyko niepojawienia się na zbiórce w wyznaczonym czasie. Nie ponosimy odpowiedzialności za powstałe z tego powodu utrudnienia, w tym brak możliwości udziału w wycieczce.

 

Plan wyjazdu trekkingowego na Teneryfę

 

Dzień 1 

Przelot na Teneryfę. Spotkanie na południowym lotnisku (Aeropuerto de Tenerife Sur) lub w Polsce na lotnisku początkowym przed wylotem (dokładną informację wyślemy przed terminem wycieczki, osobnym mailem). Po przylocie nastąpi zakwaterowanie, wspólny wyjazd na większe, pierwsze zakupy oraz zapoznanie się z wyspą. Plan będzie ułożony na miejscu, w zależności od godziny przylotu i dotarcia do hotelu.  

 

Dzień 2

Pierwszy dzień na Teneryfie zaczniemy od mocnego akcentu. Po śniadaniu udamy się do okna skalnego El Bujero! Wchodzi ono w skład popularnych klifów Los Gigantes. Trekking zaczniemy w miejscowości Tamaimo. Trasa do okna jest częściowo stroma, dlatego dostarczy nam wiele wrażeń, nie tylko tych estetycznych. Po powrocie do auta, udamy się zapewne na krótką przerwę do lokalnej restauracji. Kawa, herbata, a może coś zimnego? Na pewno wszyscy dobrze wypoczniemy przed kolejnym trekkingiem. A będzie on wyjątkowo zachwycający! Przejdziem dookoła wulkanu El Chinyero! To miejsce ostatniej erupcji na Teneryfie, miała ona miejsce w roku 1909. Spacer ten jest wyjątkowo łatwy, a widoki są spektakularne! Będziemy przekraczali pola lawowe, zobaczymy na własne oczy jaką siłę ma wulkan, a na koniec widoki zachwycą nasze oczy i serca. Gwarantujemy, że będziecie zachwyceni! 

Po wycieczce będziemy mieli naprawdę dużo możliwości. Zapewne udamy się do lokalnej restauracji, aby zjeść coś pysznego, a może przed lub po pójdziemy na plażę? Tę część dnia dostosujemy już na miejscu do Waszych oczekiwań i aktualnie panujących warunków. Jednak gwarantujemy, że będzie bardzo dobrze, bowiem gastronomia to także nasza pasja!

Dane są sumą obydwu trekkingów: 

Czas trwania wycieczki: około 8h (sam trekking) 
Długość wycieczki: 15 km
Suma podejść: 880 metrów
Suma zejść: 880 metrów

 

Dzień 3

Kiedy myślisz, że już piękniej być nie może, wtedy właśnie udamy się na trekking, który zapamiętasz do końca życia. Zanim jednak do tego dojdzie odwiedzimy jeszcze punkt widokowy Camino Viejo al Pico Ingles, absolutne must see! Auto zaparkujemy w Afur, wiosce znajdującej się w Górach Anaga. Następnie zejdziemy do kamienistej plaży Playa de Tamadite, aby chwilę odpocząć. A warto złapać oddech, bo później będzie to naprawdę trudne! Od tego momentu, aż do samej Taganany będziemy poruszali się scenerią klifową, która po prostu zwala z nóg. Ścieżka jest wąska i stroma, co dostarczy dodatkowych emocji. Jednak to widoki na wulkaniczne formacje skalne wystające z Oceanu Atlantyckiego i strome klify będą tym, co zapamiętasz na długo. Po dojściu do Taganany będzie czas na kawę, a potem udamy się w drogę powrotną przez przełęcz La Cumbrecilla. To cudowny punkt widokowy na miejscowość, w której będziemy wcześniej. Po powrocie do auta udamy się na plażę Playa de Benijo. To prawdziwy cud natury! Czarny piasek wulkaniczny, kameralny klimat wulkanicznych klifów i cudowna, ciepła woda Oceanu Atlantyckiego. Nie zapomnij zabrać na ten dzień stroju kąpielowego (tak naprawdę warto mieć go codziennie w aucie). A na koniec dnia oczywiście udamy się na pyszne, lokalne przysmaki. 

Czas trwania wycieczki: około 7h (sam trekking) 
Długość wycieczki: 14 km
Suma podejść: 887 metrów
Suma zejść: 887 metrów

 

Dzień 4

Czas na odwiedzenie najwyższych gór Teneryfy! Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Roques de Garcia, w tym najpopularniejszej turni skalnej Roque Cinchado. Następnie udamy się na szczyt o nazwie Montana de Guajara (2718 m n.p.m.). To najwyższa formacja, która pozostała po osunięciu się wielkiego wulkanu (podobno miał ponad 5000 metrów wysokości!) w kalderze Las Canadas. Do auta wrócimy właśnie w formie pętli przez wyżej wspomnianą kalderę. Cóż to będą za widoki, przygotujcie miejsce w telefonach, bo naprawdę może zabraknąć Wam pamięci w kluczowym momencie. Po takich widokach emocje będą opadać naprawdę bardzo długo! Resztę dnia spędzimy na odpoczynku i kulinarnej uczcie.  

Czas trwania wycieczki: około 7h
Długość wycieczki: 14 km
Suma podejść: 830 metrów
Suma zejść: 830 metrów

 

Dzień 5 

Tego dnia będzie czekał na nas nieco krótszy, ale wyjątkowo piękny trekking. Popołudnie spędzimy na odpoczynku przed atakiem szczytowym na Teide! To będzie dzień pełen wielkich emocji. Udamy się do najdalej na wschód położonej miejscowości. Mowa o wiosce Chamorga. Już sam dojazd tam przyprawia o gęsią skórkę, a co dopiero wycieczka, bo najpiękniejsze będzie dopiero przed nami! Gdy dojedziemy do wioski, najpierw krętą, górzystą drogą, a potem pośród wawrzynów, to rozpoczniemy jeden z piękniejszych trekkingów wyspy! Udamy się cudowną, klifową scenerią z widokiem na Atlantyk do Faro Anaga, latarni morskiej, a następnie zejdziemy do miejscowości Roque Bermejo. Znajduje się tam kilka domów oraz maleńki bar. Wioska nie ma żadnej drogi dojazdowej, można dostać się do niej jedynie łodzią lub kilkugodzinnym trekkingiem. Po emocjach, widokach i tej cudownej ciszy zaczniemy wracać wąwozem do Chamorgi, a tam zatrzymamy się w lokalnej restauracji, gdzie właścicielka serwuje to, co właśnie ugotowała! Klimat którego nie zapomnicie. Na koniec dnia udamy się na punkt widokowy Mirador Cruz del Carmen i Ścieżkę Zmysłów. Z punktu widokowego rozpościera się przepiękna panorama na Teide. A na koniec dnia zalecamy odpoczynek przed nocną akcją górską na Teide. Hotel musimy opuścić około 7h 30 minut przed wschodem słońca!

Czas trwania wycieczki: około 7h (sam trekking) 
Długość wycieczki: 11 km
Suma podejść: 759 metrów
Suma zejść: 759 metrów

 

Dzień 6

To ten moment, na który wszyscy czekaliśmy od początku! Udamy się na Teide, aby podziwiać wschód słońca z niebanalnych wysokości i oglądać cień wielkiej góry rzucony na wyspę. Teide ma aż 3718 metrów wysokości, dlatego to naprawdę poważna wycieczka! O tym którego dnia finalnie odbędzie się ona zadecyduje pogoda oraz pozwolenie na wejście na szczyt. Jednak wstępnie planujemy przedostatni dzień, aby mieć na spokojnie czas do uczczenia tego sukcesu. Tego dnia nie trzeba opisywać, bowiem to prawdziwa wisienka na torcie. Trzeba jednak pamiętać, że wysokość też robi swoje. W trakcie wycieczki na Teide każdy musi mieć sprawną czołówkę o dobrej mocy światła oraz zapasowe baterie. Niezbędne także będą kijki trekkingowe. Na szczyt wejdziemy szlakiem od strony Montana Blanca. A jak zejdziemy? To okaże się już na miejscu. Możliwości jest wiele. Możemy zjechać kolejką i delektować się dniem na plaży, możemy zejść tą samą drogą, lub jak będziecie mieli wyjątkowo dobrą kondycję i sportowe zacięcie, to wrócimy przez Pico Viejo (3135 m n.p.m.). To jednak już bardzo długa wycieczka, która sięga 30 kilometrów, samo zejście też jest ciekawe. Ale o tym jak wrócimy zadecydujemy już na miejscu, tak aby spełnić maksymalnie Wasze oczekiwania. 

Czas trwania wycieczki: około 12h
Długość wycieczki: 21 km wersja krótsza / 31 km wersja dłuższa z powrotem do auta na nogach
Suma podejść: 1371 metrów
Suma zejść: 1706 metrów (krótsza wersja 1371 metrów)

 

Dzień 7 

Ostatni dzień pełen przygód spędzimy w najpiękniejszym wąwozie wyspy, mowa o Barranco de Masca! Już zjazd do wioski dostarczy Wam wielu emocji. Droga jest kręta, a miejscami wygląda, jakby była pionowa. Przed maską auta widać tylko bezkres przepaści. Po dojeździe na miejsce będziemy mieli czas na kawę, czy świeżo wyciskany sok i ruszymy ku przygodzie! Wąwóz będziemy musieli przejść w dwie strony, co zajmie nam około sześciu, może siedmiu godzin. Jednak widoki będą zgoła odmienne. Masca to jednak absolutny hit Teneryfy. Po trekkingu dostosujemy ostatni wieczór do Waszych oczekiwań. Możemy udać się na jedną z plaż, aby pożegnać się z Oceanem Atlantyckim. Po kąpieli i krótkim odpoczynku w hotelu, na pewno udamy się na uroczystą, ostatnią kolację. Czas podsumować nasze działania na Teneryfie!

Czas trwania wycieczki: około 7h
Długość wycieczki: 10 km
Suma podejść: 700 metrów
Suma zejść: 700 metrów

 

Dzień 8

Pożegnanie z Teneryfą, przejazd na lotnisko. Godzina przejazdu będzie podana na miejscu, uzależniona jest bowiem od wypożyczalni samochodu oraz lotów powrotnych. Jeżeli będziemy mieli trochę czasu, to oczywiście zagospodarujemy go na zakupy czy spacer, aby odpowiednio pożegnać Teneryfę. Oczywiście to już kwestia bardzo indywidualna i okaże się finalnie na miejscu. 

Plan może być modyfikowany w zależności od możliwości grupy i warunków pogodowych. Najczęściej zamieniany jest dzień 3 z 7. Wejście do Barranco de Masca wysoce uzależnione jest od aktualnie dostępnych wejściówek, które wydawane są tylko w weekendy i święta. 

 


Zobacz zdjęcia z poprzednich wycieczek:

Galeria 1
Galeria 2
Galeria 3

Ilość uczestników: 8

 

Cena: 3999,00 zł

Po dokonaniu zapisu w ciągu czterech dni należy dokonać wpłaty zadatku w wysokości 1000 zł. Po tym czasie nieopłacone rezerwacje są usuwane.
Na 30 dni przed terminem dopłacamy drugą ratę (2999 zł).

Cena zawiera:
- siedem noclegów w wygodnych apartamentach,
- śniadania,
- transporty wynajętym, komfortowym busem na miejscu,
- wszystkie atrakcje,
- wycieczki opisane w programie,
- wszystkie wejściowki oraz pozwolenia,
- opiekę przewodnika,
- ubezpieczenie.

Cena nie zawiera:
- obiadów,
- przelotu

 

OBAWIASZ SIĘ UTRATY PIENIĘDZY Z PRZYCZYN LOSOWYCH? WYKUP UBEZPIECZNIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI!

WYCIECZKA DLA OSÓB OD 15. ROKU ŻYCIA. TYLKO Z PEŁNOLETNIM OPIEKUNEM PRAWNYM, TJ. RODZICEM LUB INNĄ OSOBĄ WYZNACZONĄ PRZEZ NIEGO. Przy zgłoszeniu osoby niepełnoletniej należy podać wiek w polu "Uwagi".

 

Informacje o noclegu oraz okolicy:

Nocleg: Hotel RF Astoria w Puerto de la Cruz to obiekt praktycznie przy samym Oceanie i w centrum miasta! Pod ręką będą pyszne restauracje, jak i plaże. 

Pokoje: duże (33m2) pokoje dwuosobowe z łazienkami i aneksami kuchennymi. W łazience znajdują się ręczniki

Części wspólne: Basen

Okolica: śpimy w centrum miasta, więc wszystko jest pod ręką. Dodatkowo do plaży mamy raptem 150 metrów!

Przejazd: Przelot samolotem na w/w zasadach. Na miejscu poruszamy się komfortowym, 9 osobowym busem.

Bagaż: Prosimy sprawdzić na stronie wybranych linii lotniczych. Zazwyczaj jest to walizaka do 20 lub 25kg oraz bagaż podręczny.

Temperatury: Od 19ºC do 26ºC przez cały rok.

 

Co ze sobą zabrać:

Ekwipunek wymagany:

- Plecak minimum 30 litrów
- Kurtka membranowa / przeciwdeszczowa
- Polar / softshell
- Koszulki termoaktywne
- Spodnie trekkingowe (długie i krótkie)
- Getry
- Skarpety trekkingowe
- Ubrania do pensjonatu / na miasto
- Czapka zimowa 
- Czapka z daszkiem
- Zimowe rękawiczki wysokogórskie lub narciarskie
- Rękawiczki polarowe
- Chusta 8w1
- Buty trekkingowe (wysokie)
- Okulary przeciwsłoneczne (o przyciemnieniu min. kat. 3, dla okularów korekcyjnych przyciemnienie musi stanowić 85%, prosimy skonsultować z
optykiem)
- Czołówka (min. 300 lumenów) i zapasowe źródło energii (akumulator lub baterie)
- Kijki trekkingowe (Uwaga! Przy zakupie biletów lotniczych prosimy mieć na uwadze, że większość linii zakazuje przewożenia kijów trekkingowych w
bagażu podręcznym!)
- Krem z filtrem 50 SPF
- Karta płatnicza
- Gotówka (Euro)
- Jednorazowe ogrzewacze chemiczne do rąk i stóp
- Apteczka (wykaz zawartości zostanie wysłany mailem)

Ekwipunek zalecany:

- Buty trekkingowe (niskie)
- Strój kąpielowy
- Kurtka puchowa
- Termos z ciepłym napojem
- Powerbank

Na około 30 dni przed wycieczką wysyłamy maila z przypomnieniem o niezbędnym sprzęcie na Teide


W przypadku rezerwacji miejsc dla więcej niż jednej osoby prosimy o wypełnienie formularza osobno dla każdego uczestnika!

Zapisz się! Wróć na Portal Tatrzański Wróć do listy wycieczek